Po kolika IUI jste se rozhodli pro IVF?

17
28.9.21 13:26

Po kolika IUI jste se rozhodli pro IVF?

Ahoj, zajímala by mě vaše zkušenost s tím, kolikrát jste dali šanci inseminaci než jste se rozhodli pro IVF. S manželem jsme vyhodnocení jako víceméně zdravý pár, ale vzhledem k věku 34 let se nám v CARU i mou gynekolozkou doporučuje IVF.
Snažíme se rok, manžel měl horší morfologii spermií, mně ubývá logicky AMH hormon. Mám za sebou dvě neúspěšne inseminace, hormonální stimulace mi akorát rozhodila cyklus a mám spíš chuť z CARu a celé té mašinérie odejít než se vrhnout do IVF. Díky za vase zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
28.9.21 13:34

@Punny Prvně vyreste partnera, tzn. at se objedna k andrologovi. Udela ultrazvuk kulicek a vezme krev. Pokud bude mit nějaký hormon malo, bude zobat prasek/prasky plus vitaminy a za 2 měsíce může mít naprosto super vysledky, viz muj manzel. Malo pohyblivych spermii, po skoro 3 mesicich, kdy bral vitaminy a jeden prasek se to rapidne navysilo a nyni ma perfektní spermio. Byla to jedna návštěva u amdrologa, stalo to 1500kc (Praha). Pokud je tobě 34,ja bych na nic nečekala. Hormonální stimulace je srajda, ale jestli to nejde přirozeně a vy chcete miminko, tak to holt zkousni a jdi do ivf. Ono se to nezda, ale všechno ještě může trvat a nenadejes se a může uplynout pul roku až rok. A pokud byste chtěli nekdy 2 deti, tak rychle na to :) Snad jsem tě nevystresovala, ale není na co cekat. Me je 35, z 1.ivf v 31 letech se zadarilo napoprvé, ted je mi 35, v lednu z ivf nebylo nic a ted jsem skoro po tydnu po transferu jednoho celkem uchazejiciho embrya a modlim se, aby to vyslo. Ze 13 vajicek mi zavedli jedno a nic jinyho nebylo na zamrazeni a to jsme oba naprosto zdraví. Holt už nejsem mladice, takova je realita!!

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.9.21 13:35

Ještě dodám, že do ivf v tech 31 letech jsme sli po 3 nezdaru iui.

• Citovat
  • Nahlásit
3322
28.9.21 13:42

My máme za sebou jen jedno IUI, neúspěšné a rovnou nam po něm bylo doporučeno IVF. Zrovna v pátek nás čeká konzultace v centru a měli bychom se domluvit, co dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
602
28.9.21 13:44

@Punny Ahoj, 3× IUI a pak IVF. Věk ženy je u celého IVF dost zásadní. Chápu te, ale za mě jsem ráda, že jsem do IVF šla. Je mi 33 a jsem v 24 tt. Díky věku jsem měla dost vajíček a za pár let bych možná litovala, že jsem čekala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1686
28.9.21 13:48

3× IUI, z toho jedno plane, nereagovala jsem na léky. Problém u mě. Kromě natekleho podbřišku jsem ale obecně stimulaci na ivf snasela v pohode, na iui jsem jezdila 2× týdne 60km na uzv a většinou zbytecne, se slovy za 3 dny přijeďte zas…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
28.9.21 16:50

No…holky, díky moc za názory. Určitě jste mě nevydesily, moc díky, že jste byly otevřené. Teď ještě ani na IVF nemáme našetřeno, ale asi se mi hlavně nelíbí svět, do kterého jsem pronikla. A to jsou v Reprofitu všichni milí a sdílni. Ale říkám si, že ani IVF není na sto procent, že může nastat tisíc komplikací, že se za vše priplaci a je to holt dobrý byznys a nejistý výsledek. Nejsem teď nějak v dobrém IVF rozpoložení… Ale musím přiznat, že díky vašim reakcím jsem ho nevyřadila nadobro ze hry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3322
28.9.21 17:06

@Punny Já jsem sama nejistá, zda do toho jít, doufali jsme, že IUI bude stačit :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
602
28.9.21 17:28

@Punny Jestli jste zdravý pár, tak se IUI může povest. Přála bych ti to. :andel: Určitě máš čas se rozmyslet, psychicky připravit a popřípadě dosetrit. :) :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
520
28.9.21 17:47

@Punny
Ahojky, my jsme zkusili 3× UIU a kvůli snaze přes 2 roky a vyššímu věku oba 35, mě za měsíc 36, už nyní podstupujeme 1.IVF. Také jsem z toho měla velké obavy, ale touha po miminku je větší. Přáli jsme si rodinku se 2-3 svišti, tak zkoušíme, jestli by to třeba mohlo ještě vyjít 🙌🏻 ❤️🍀.

Příspěvek upraven 29.09.21 v 08:23

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.9.21 18:24

@Punny Měli jsme 2× IUI, ale u nás každý říkal, že to nedává moc smysl. Problémy byly jen na mojí straně, manžel má výborný spermiogram. A před IUI jsme několikrát brali léky na ovulaci. Já už moc chtěla pokročit a přejít rovnou k IVF, doktorka a manžel tomu furt věřili. No, výsledek je, že máme naštěstí 1 dítě. Na 1. IVF jsem byla ve 32. Jenže další dítě se nám zatím (asi už i kvůli mému věku) nepovedlo. Zpětně oba litujeme, že jsme nechali lékařku marnit čas méně nadějnými metodami a pravděpodobně se tím připravili o možnost mít druhé dítě. Ve 34 bych už prostor pro nějaké další zkoušení neviděla.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.9.21 18:26

@Lucinta Podobné plány. Chtěli jsme 3 děti, možná i víc. Děkuju hrozně moc za to jedno. A smiřuju se s realitou, že další geneticky vlastní nejspíš mít nebudu :nevim:. Držím palce.

• Citovat
  • Nahlásit
17
28.9.21 19:33

Jo kdyby byla IVF jistota, tak si klidně půjčím a jdu do toho příští měsíc…
Jasně, že tady teď jen tak blbě filosofuju a díky moc všem za vaše názory, ze kterých cítím podporu a moc si jich vážím.
Ale vážně už jsem asi zblbla z toho, jak reprodukce ne/funguje. Znám holku, které vyšla až 6 IVF. Kamarádka to po šesti letech snažení a první neúspěšně IVF vzdala a hned na to otěhotněla samovolně v 35 letech a s příšerným spermiogramem. Někomu vyšla první inseminace. V Heliosu je prý ani nezkouší jako maření casu…Prostě těch příběhu je tolik, že už skoro nevím, jaký by měl být ten můj.
Už jsem se smířila s tím ‚hranim na boha‘ s pomocí CARu. Jen si říkám, že ani oni za tu spoustu peněz nejsou až tak všemocni. A to jsem si ještě před půl rokem než jsme do Reprofitu nastupovali říkala, že jdu hned do IVF, do jediné jistoty. Člověk si ale pak párkrát píchne hormony a zjistí, že ho fakt ovlivňují. V mém případě mi po první IUI prodloužily cyklus na 32dnu, o měsíc později na 23.
A co už jiného by mělo vést k početí než pravidelný cyklus?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.9.21 19:56

@Punny Ano, příběhů je spousta. Nikdo Ti neřekne, zda Ti vyjde IUI, IVF nebo nejlepší bude vytrvat a snažit se doma. Já mám ten příběh, že jsme čekali, rozjela se endometrióza a s obrovským štěstím máme díky IVF jedno dítě. Vím, že to mohlo být jinak. Mohla jsem třeba i otěhotnět doma nebo by nepomohlo nic. Ale také vím, že jsem při prvním IVF patřila podle grafu úspěšnosti svého centra do „nejúspěšnější“ kategorie méně než 35 let. A teď už do téhle kategorie věkově nepatřím. Držím moc palce!

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.9.21 20:07

@Punny Ono se dá říct pouze to, že zkušenosti ostatních jsou jen ukázky možného vývoje. Já mám z IUI tři děti, začali jsme s tim v mých 30+.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat