Po koupání se miminku nechce spinkat

15.1.20 21:42

Po koupání mi nechce spinkat

Holky poradíte mi prosím? Každý den, když miminko vykoupu, tak ho nakrmim (jsme na UM) a pak dám do postýlky. Miminko usne, ale do hodky je vzhůru a probudí se tím, že pláče. Tak ho vezmu k sobě a vyžaduje pozornost. Cca do 1 do rána se nespi, jak kdy, někdy usne dřív, ale zase se probudí a do té 1 - 2 do rána je vzhůru. Už si nevím rady. Koupání jsem zkoušela prodlužovat, koupeme v pul9 a v 9 krmime, i tak se prostě budí. Nevím jak na to, je to moje první miminko, myslím si že je ještě malinký na nějaký rezim, ale na druhou stranu se bojím jestli nedělám něco špatně. Po koupání je přeci normální že se spí. Nebo aspoň budí na jídlo po 2h jak jsme zvykli. Děkuji za každou radu. Miminko 2mesice, jsme plně na UM.
Jo a skoro vše jsem zkoušela. Zavazovat plinku okolo, to řve, ani hlazení nebo chování, uspavani nepomáhá prostě chce být vzhůru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

15.1.20 21:50

Naší malé budou čtyři měsíce, kojím. Ale většinou se mi vzbudí 30 - 60minut po usnutí hlady. Někdy ne, ale to taky pije třeba 45minut, místo 10. Zkus mu na noc lehce zvýšit dávku, třeba má hlad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1492
15.1.20 21:51

Vydržet, za týden může být zase všechno jinak. Časem se srovná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5004
15.1.20 21:57

Když tohle udělá moje kojené miminko, dám mu prso.
Takže bych mu dala najíst. Ale zkušenost s UM nemám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1344
15.1.20 21:59

A kolik spinká přes den? Nemá to ještě otočené? Naše malá jak měla dva měsíce, měla období, kdy nechtěla moc spát přes den. Vozila se v kočárku, koukala a přesto nespala. Dost plakala. Trávila už dost času na bříšku, asi chtěla objevovat a ne to prospat :lol: ale v noci vytuhla jak nic. Pak zas bylo období, kdy mi spala i přes den lépe o něco…pravda je, že se to pořád mění. V noci bych se snažila být stále s miminkem ve tmě, houpat na rukách, mluvit tiše nebo vůbec, prostě mu zkusit dávat najevo, že je noc a to je čas spaní…časem se to naučí. Malá i když se vzbudí teď v noci a vypadá, že by si i hrála, pritulim ji zpátky a říkám jí, ale ještě je noc, ještě se spinká, šeptam na ni, dám jí pusinku a ona z 99% zase lehne a za chvilku usne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7178
15.1.20 22:02

@Monaski Moje deti koupani vzdycky tak leda nakoplo :mrgreen:. Jo, na vseobecna moudra jsem prestala verit prakticky uderem prvniho porodu, prvorozena nas vyskolila dokonale. :mrgreen: Tobe zatim :hug: :hug: :hug: :hug:, zmeni se to jeste milionkrat, presne jak pisou holky vyse. Syn napriklad byl az do skoro dvou let prakticky denne vzhuru od 1 do 4 a pak uz si dal jen 2 hodiny 4-6… Ted je z nej petilety chrapoun obecny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.1.20 22:06

Co si pamatuji, u nás byly první tři měsíce dost chaotické. Nešlo udělat režim, jelikož se různě budil hlady, chtěl se tulit, pohoupat, bříško bolelo… potom otočka jako hrom, najel si režim a jak jsme mu ho nechtěně narušili tak byl oheň na střeše. To má do teď. Každé miminko je jiné, nehrotila bych to. Dáváte ho do zavinovačky? Nechce změnit polohu? Zkoušíte šum? Má dudlík? Jsou mu 2 měsíce a chce ještě připomínat pobyt v bříšku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
672
16.1.20 08:26

Rekla bych ze osvedcene rady typu,,ze po koupani se kazde miminko uspinka,, nejsou pro kazdeho… prece nemusis denne koupat, vyzkousej co to udela… nebo koupej treba rano a vecer zaved treba jen masaze nebo jiny ritual… musis najit co plati zrovna na tveho drobecka :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.1.20 08:32

Jj, taky bych zkusila vynechat koupani, a kdyz nepomuze, dat jeste trosku mlicka. Ja plne kojim, a po vecernim kojeni se mi taky vetsinou jeste do hodky probudi, dam prso, trosku se napapa a pak je jak spalek :slight_smile:
A u nas teda koupani take spis vybudi nez uklidni, koupu co tri dny :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama