Po letech mají najednou zájem o vnouče

Anonymní
24.8.20 21:55

Po letech mají najednou zájem o vnouče

Ahojky, potřebovala bych poradit. Je to taková složitá situace, tak to budu muset vysvětlit, pokusím se co nejstručněji. Na střední jsem se chytila špatné party, můj tehdejší přítel fetoval a já jsem s ním naší vlastní blbostí otěhotněla. Nutil mě do potratu, neznal se k tomu, tvrdil, že to určitě není jeho a tak dále. Na potrat bych nikdy nešla, tak mě poslal do pryč. Zkoušela jsem se tehdy spojit s jeho rodiči, které jsem ani neznala. Byla jsem odbyta s tím, že to určitě není dítě jejich syna, že se ho jen snažím zatáhnout do problémů. Já jsem pobrala rozum a odřízla veškeré kontakty. Nestály mi za to ani alimenty, nechtěla jsem s ním mít nic společného. V devatenácti se mi narodila holčička, otec není zapsaný ani v rodném listě. Nikdy v životě se mi víckrát neozval, naposledy jsme spolu mluvili, když jsme se hádali o potratu. Dceři je teď 5 let, já se vdala za super chlapa, snažíme se o miminko. Manžel bere dceru jako svou vlastní, ona s tím i vyrůstá. Jednou bychom jí řekli, že to její pravý táta není, ale zatím jsme neměli důvod cokoliv řešit.
Dneska mi volala matka jejího otce a já se dozvěděla, že nedávno zemřel. Prý na mě nemohla sehnat kontakt, jinak by mi dala vědět dřív. Tak jsem se divila, proč by mi vůbec měla dávat vědět a ona na to, že moje dítě je přeci i jeho. Já se v tu chvíli nezmohla na slovo. Nakonec z ní vylezlo, z té samé paní co mě tenkrát tak odbyla, že by se chtěla s vnučkou vidět. Já jsem se s ní rozloučila s tím, že si to musím promyslet a že jí zavolám někdy jindy. Jsem z toho úplně hotová.
Její syn byl jedináček a pro ní vždycky úplně bezchybný, ale teď zůstala s manželem sama a tak si chce hrát na babičku. Chápu, že je asi osamělá a smutná, ale já ji v životě svojí dcery nechci. Malá má prarodiče z obou stran, je jediné dítě v rodině, i manželovi rodiče ji milují jako by byla jeho vlastní. Nevím, co mám dělat. Manžel říká, že se na ni mám vykašlat, vysvětlit ji, že je prostě pozdě, že se měla ozvat dřív. Ale já se bojím, aby nám pak třeba nedělala problémy. Nechci to nechat zajít tak daleko, ale co kdyby nás třeba dala k soudu, že jí zakazujeme styk s vnučkou? Já se v tom vůbec nevyznám, nevím, jestli by na to měla právo a jakou by měla šanci. Prostě ty lidi nepotřebuju. Nestáli o vnučku před šesti lety, zametli se mnou, nemám o ně zájem. Neřešil jste někdo něco podobného? Jak byste to řešili? Já fakt nevím…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
127
24.8.20 22:01

Podle me nemaji právo na nic…pokud nebyl otec zapsan v rodnem liste…mozna pojistit si to tim ze by se nechal zapsat stavajici manzel? Ale nevim jak to chodi v praxi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2638
24.8.20 22:03

Manžel má dceru osvojenou? Kdo je uvedený v rodném listě? Osobně bych se už s ní nekontaktoval, několik let neměla zájem a najednou si chce hrát na babičku! Vánice, narozeniny, alimenty? Platil ex? Počítám že ne…ať si zůstane tam kde je, nemotej dceři hlavu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
591
24.8.20 22:03
@Anonymní píše:
Ahojky, potřebovala bych poradit. Je to taková složitá situace, tak to budu muset vysvětlit, pokusím se co nejstručněji. Na střední jsem se chytila špatné party, můj tehdejší přítel fetoval a já jsem s ním naší vlastní blbostí otěhotněla. Nutil mě do potratu, neznal se k tomu, tvrdil, že to určitě není jeho a tak dále. Na potrat bych nikdy nešla, tak mě poslal do pryč. Zkoušela jsem se tehdy spojit s jeho rodiči, které jsem ani neznala. Byla jsem odbyta s tím, že to určitě není dítě jejich syna, že se ho jen snažím zatáhnout do problémů. Já jsem pobrala rozum a odřízla veškeré kontakty. Nestály mi za to ani alimenty, nechtěla jsem s ním mít nic společného. V devatenácti se mi narodila holčička, otec není zapsaný ani v rodném listě. Nikdy v životě se mi víckrát neozval, naposledy jsme spolu mluvili, když jsme se hádali o potratu. Dceři je teď 5 let, já se vdala za super chlapa, snažíme se o miminko. Manžel bere dceru jako svou vlastní, ona s tím i vyrůstá. Jednou bychom jí řekli, že to její pravý táta není, ale zatím jsme neměli důvod cokoliv řešit.
Dneska mi volala matka jejího otce a já se dozvěděla, že nedávno zemřel. Prý na mě nemohla sehnat kontakt, jinak by mi dala vědět dřív. Tak jsem se divila, proč by mi vůbec měla dávat vědět a ona na to, že moje dítě je přeci i jeho. Já se v tu chvíli nezmohla na slovo. Nakonec z ní vylezlo, z té samé paní co mě tenkrát tak odbyla, že by se chtěla s vnučkou vidět. Já jsem se s ní rozloučila s tím, že si to musím promyslet a že jí zavolám někdy jindy. Jsem z toho úplně hotová.
Její syn byl jedináček a pro ní vždycky úplně bezchybný, ale teď zůstala s manželem sama a tak si chce hrát na babičku. Chápu, že je asi osamělá a smutná, ale já ji v životě svojí dcery nechci. Malá má prarodiče z obou stran, je jediné dítě v rodině, i manželovi rodiče ji milují jako by byla jeho vlastní. Nevím, co mám dělat. Manžel říká, že se na ni mám vykašlat, vysvětlit ji, že je prostě pozdě, že se měla ozvat dřív. Ale já se bojím, aby nám pak třeba nedělala problémy. Nechci to nechat zajít tak daleko, ale co kdyby nás třeba dala k soudu, že jí zakazujeme styk s vnučkou? Já se v tom vůbec nevyznám, nevím, jestli by na to měla právo a jakou by měla šanci. Prostě ty lidi nepotřebuju. Nestáli o vnučku před šesti lety, zametli se mnou, nemám o ně zájem. Neřešil jste někdo něco podobného? Jak byste to řešili? Já fakt nevím…

Proč by tě dávala k soudu prosím tě? Na styk s tvou dcerou ta cizí paní nemá žádný nárok. Pošli ji slušně do pr. a hotovo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
201
24.8.20 22:04

To je teda prekérní situace. Znáš je nějak více, co jsou to lidi? Dcera je asi ještě malá, aby to nějak pobrala a sama se rozhodla. Říkám si, proč ji komplikovat život, když má teď vše a riskovat, že jí třeba budou valit nějaké šrouby do hlavy. Na druhou stranu bych se bála, aby mi to jednou nevyčetla, jsou přece jen biologičtí. Možná se s nimi osobně sejít a uvidíš jaká je s nimi domluva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1081
24.8.20 22:06

Jak by soud zjistil, ze je to jejich vnucka, kdyz otec zemrel a nebyl ani zapsan v RL :nevim: podle me narok nemaji. Po 5.letech se ozyva? Babu bych slusne poslala nekam

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
859
24.8.20 22:08

A jeho rodiče mají synovo DNA? Kvůli testům otcovství?
Pokud to půjde přes soud, tak po pozitivních testech do rodného listu uvedou zemřelého syna poněvadž je v zájmu dítěte mít otce zapsaného v RL.
Dá se to obejít tak, že svého manžela uvedeš do RL s jeho souhlasem. Otázkou pak je, jestli to soud na základě testu změní.
Jediné pozitivum by pak z toho bylo, že by malá měla nárok na sirotci důchod. Otázkou je, jestli ten feťak něco vydělával.
Na druhou stranu, co mi potom, že se babičce stýská, když tebe i dítě zavrhla? Jak na tebe zjistila kontakt?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
24.8.20 22:09

Já bych si to ještě nechala uležet nějakou dobu v hlavě. Zatím o nic nejde, oni se asi nějak násilně nedomáhají styku s vnučkou, takže není potřeba nic hrotit. Pokud se ti nechce, tak můžeš říct, že zatím ne, možná, že bude mít dcera zájem až bude starší. Třeba je jednou bude chtít sama vyhledat a poznat, až vyroste. Asi jí jednou řekneš, jak to bylo. A teda zní to blbě, ale mohla by po nich dědit…
Soudně by to mohli zkusit, ale moc velký úspěch by to asi nemělo. Podle toho, co tady píšou jiné uživatelky to končí většinou maximálně vídáním se jednou za čas, na pár hodin pod dohledem…takže prázdniny u cizí babičky asi nehrozí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
859
24.8.20 22:11
@migmina píše:
Po 5.letech se ozyva? Babu bych slusne poslala nekam

To jo. Ale situace by se dala částečně využít ve prospěch vnučky.
Jak píše výše. V budoucnu by mohla podedit třeba byt, zahradu, atd.

Příspěvek upraven 24.08.20 v 22:13

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
201
24.8.20 22:12

@migmina Asi budou hodně zoufalí ze ztráty syna a hledají nějaké východisko. Což ditě dítěte pro ně být může. Dokázat by se to např DNA dalo, těžko říct, jestli by to mohlo dojít tak daleko. Osobně bych se víc bála, že dítě pak budou někde odchytávat u školy, kontaktovat ho přes soc. sítě a dítě z toho bude traumatozované. Zoufalí lidé dělají zoufalé činy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
703
24.8.20 22:13

Co oči nevidí, to srdce nebolí. Já bych to nechala být. Babičku bych odbyla stejně jako odbyla kdysi ona tebe, s tím, kde byla ty roky, tak ať se najednou nelísá. Připadá mi to od ní jako jedna velká faleš. Taky bych se trochu obávala, že to může zamávat tvou nynější funkční rodinou, manžel může žárlit, dcerka bude mít pomotanou hlavu, rodiče manžela si víc uvědomí, že je vlastně přiženěná, není jejich. Zaseje to semínko pochybnosti a toho se jen tak nezbavíš. K soudu tě nemá jak dát, možná leda přes nějaké testy DNA, ale to je spíš jak z krimi seriálu, jestli je to vůbec možné, rozhodně se běžný smrtelník za ty testy nedoplatí, takže bych to považovala za takovou tu zastrašovací frázi, ke které nikdy nedojde. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
591
24.8.20 22:17
@prejeta_zaba píše:
Co oči nevidí, to srdce nebolí. Já bych to nechala být. Babičku bych odbyla stejně jako odbyla kdysi ona tebe, s tím, kde byla ty roky, tak ať se najednou nelísá. Připadá mi to od ní jako jedna velká faleš. Taky bych se trochu obávala, že to může zamávat tvou nynější funkční rodinou, manžel může žárlit, dcerka bude mít pomotanou hlavu, rodiče manžela si víc uvědomí, že je vlastně přiženěná, není jejich. Zaseje to semínko pochybnosti a toho se jen tak nezbavíš. K soudu tě nemá jak dát, možná leda přes nějaké testy DNA, ale to je spíš jak z krimi seriálu, jestli je to vůbec možné, rozhodně se běžný smrtelník za ty testy nedoplatí, takže bych to považovala za takovou tu zastrašovací frázi, ke které nikdy nedojde. :think:

I kdyby dělali testy DNA a bůhví co, na vnučku nárok nemají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
859
24.8.20 22:18
@prejeta_zaba píše:
Co oči nevidí, to srdce nebolí. Já bych to nechala být. Babičku bych odbyla stejně jako odbyla kdysi ona tebe, s tím, kde byla ty roky, tak ať se najednou nelísá. Připadá mi to od ní jako jedna velká faleš. Taky bych se trochu obávala, že to může zamávat tvou nynější funkční rodinou, manžel může žárlit, dcerka bude mít pomotanou hlavu, rodiče manžela si víc uvědomí, že je vlastně přiženěná, není jejich. Zaseje to semínko pochybnosti a toho se jen tak nezbavíš. K soudu tě nemá jak dát, možná leda přes nějaké testy DNA, ale to je spíš jak z krimi seriálu, jestli je to vůbec možné, rozhodně se běžný smrtelník za ty testy nedoplatí, takže bych to považovala za takovou tu zastrašovací frázi, ke které nikdy nedojde. :think:

Možná, než syna zpopelnili tak mu uskubli vlasy nebo kůži nebo co já vím. Zní to morbidne ale na druhou stranu si v ten moment babca uvědomila, že je na stará kolena sama a přežila svého syna, který tu zanechal po sobě dceru.
Proto to můžou dát k soudu a zakladatelka s malou může lítat po soudech a nemocnici kvuli DNA.
Ať to pak ale nezamava s dosavadním funkčním manželstvím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1081
24.8.20 22:19
@Daisy86 píše:
@migmina Asi budou hodně zoufalí ze ztráty syna a hledají nějaké východisko. Což ditě dítěte pro ně být může. Dokázat by se to např DNA dalo, těžko říct, jestli by to mohlo dojít tak daleko. Osobně bych se víc bála, že dítě pak budou někde odchytávat u školy, kontaktovat ho přes soc. sítě a dítě z toho bude traumatozované. Zoufalí lidé dělají zoufalé činy…

Mozne to je, ze co zbylo po synovi je dcera a vymahani soudne styku az po prokazani DNA testu. Ja bych se poradila s pravnikem co muze hrozit a jak postupovat. Je to biologicka babicka a narok se s vnuckou vidat ma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5832
24.8.20 22:19

Prarodiče nejsou oprávněni podat žalobu na určení otcovství. Teď už ji můžeš podat jen Ty nebo dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama