Po letech zase HA -jakou mám vybrat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
sakota
Kelišová 5723 příspěvků 11.04.19 10:07
Po letech zase HA - jaká, co nastane?

Zdravím. Spíš pokecové téma o zkušenostech, nečekám, že mi někdo řekne, co dělat, spíš mě zajímají zkušenosti a názory. Brala jsem HA asi 4 roky jako čerstvě dvacetiletá, pak jsem přestala a teď asi 4 roky neberu (a mám dvě malé plánované a poloplánované děti :D). Pořád jsem si říkala, že už znova prášky nechci, že takhle mohu naslouchat svému tělu, nechat to plynout přirozeně… krásné ideály, ALE už mě to fakt se. e. :D Všude kondomy, MS nepravidelná od druhého porodu (předtím vždy jak hodinky), obličej horší jak v pubertě (a to jsem fakt výrazně změnila jídelníček ke zdravému od nového roku a změna žádná…) No prostě, odhodlávám se zase zkusit HA. Hlavní důvody: předvídatelnost MS, možnost si ji pohodlně posunout v případě potřeby, pohodlná antikoncepce, vkládám skryté naděje i ve zlepšení té pleti… a teď, manžel se bojí. Prý když vidí, co se mnou dělají moje vlastní hormony (nálady, únava…), tak co se ze mě stane, až to začnu míchat s umělýma. Máte někdo zkušenost návratu k práškům krátce před třicítkou a po dvou dětech? „Změnilo“ vás to nějak? Pomohlo na akné? Případně jakou HA máte a jste spokojené s? Chápu, že v tomhle bude mít hlavní slovo můj gynekolog, ale zkušenost je vždy dobrá…

Pardon za román, kratší mi to nešlo. Hezký čtvrtek!

S.

Přečtěte si článek: Antikoncepce a těhotenství - hrozí?

Reakce:
Kiminkkka
Stálice 70 příspěvků 11.04.19 10:17

Ahoj :mavam:
tak já teda nejsem po dvou dětech, ale HA jsem několikrát vysadila a několikrát nasadila dle životní potřeby :D Nikdy se mi nestalo, že by se moje nálady ještě zhoršili, když jsem brala tabletky - spíš naopak si myslím, že se ta hladina hormonů nějak usadila a byla jsem více méně „předvídatelná“. Věděla jsem, že tři dny před MS, když vysadím prášky s mnou nesmí nikdo mluvit, pak se nadopovat práškama od bolesti, napustit horkou vanu a celý týden přežít :D Potom už mi bylo zase fajn a dalo se s mnou cokoli :dance:
S pletí jsem problém nikdy neměla, takže nemůžu z vlastní zkušenosti říct, jestli to zabralo nebo ne :)

pocker
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 11.04.19 10:20

Taky mám 2 děti, po prvním dítěti menses nepravidelná krátká, velmi častá snad každý týden a časté záněty. Dal mi léky na upravení a doléčení zánětů, pomohlo to, ale jen na chvíli, pak jsem otěhotněla po druhé plánovaně a po 2 dítěti, je to snad ještě horší než u prvního. Zatím stále kojím, tak s tím nic zatím nedělám. Menses mám třeba 3 dny špiním, pak se to na 3 dny extrémě silně rozjede, pak 3 dni je klid a pak zase špíním 3 dny..pak je 14 dní klid a pak nanovo..

Russet
Neúnavná pisatelka 15049 příspěvků 11.04.19 10:30
@sakota píše:
Zdravím. Spíš pokecové téma o zkušenostech, nečekám, že mi někdo řekne, co dělat, spíš mě zajímají zkušenosti a názory. Brala jsem HA asi 4 roky jako čerstvě dvacetiletá, pak jsem přestala a teď asi 4 roky neberu (a mám dvě malé plánované a poloplánované děti :D). Pořád jsem si říkala, že už znova prášky nechci, že takhle mohu naslouchat svému tělu, nechat to plynout přirozeně… krásné ideály, ALE už mě to fakt se. e. :D Všude kondomy, MS nepravidelná od druhého porodu (předtím vždy jak hodinky), obličej horší jak v pubertě (a to jsem fakt výrazně změnila jídelníček ke zdravému od nového roku a změna žádná…) No prostě, odhodlávám se zase zkusit HA. Hlavní důvody: předvídatelnost MS, možnost si ji pohodlně posunout v případě potřeby, pohodlná antikoncepce, vkládám skryté naděje i ve zlepšení té pleti… a teď, manžel se bojí. Prý když vidí, co se mnou dělají moje vlastní hormony (nálady, únava…), tak co se ze mě stane, až to začnu míchat s umělýma. Máte někdo zkušenost návratu k práškům krátce před třicítkou a po dvou dětech? „Změnilo“ vás to nějak? Pomohlo na akné? Případně jakou HA máte a jste spokojené s? Chápu, že v tomhle bude mít hlavní slovo můj gynekolog, ale zkušenost je vždy dobrá…

Pardon za román, kratší mi to nešlo. Hezký čtvrtek!

S.

A co tělísko?

sakota
Kelišová 5723 příspěvků 11.04.19 10:37

@Russet to uprimne receno vubec nevim, jak funguje - ale tim bych si „nepomohla“ s tou menstruaci ne? Jakoze moznost ji trochu „kontrolovat“ a tak? Ale rikam, o tom nevim vubec nic, nikdy jsem o tom nepremyslela.

Russet
Neúnavná pisatelka 15049 příspěvků 11.04.19 10:50
@sakota píše:
@Russet to uprimne receno vubec nevim, jak funguje - ale tim bych si „nepomohla“ s tou menstruaci ne? Jakoze moznost ji trochu „kontrolovat“ a tak? Ale rikam, o tom nevim vubec nic, nikdy jsem o tom nepremyslela.

Při hormonálním tělísku by nemusela být. Působí přímo na místě, tak bych řekla, že náladičky odpadají. Ale já jsem nikdy náladičky a HA neměla.

trpaslinka
Extra třída :D 12153 příspěvků 11.04.19 10:56

Ahoj… udelej si vyzkum, co ktera antikoncepce obnasi. Kazdemu vyhovuje neco jineho a vyber je vetsi, nez jen kondom, pilulky a telisko. Jsou i naplasti, injekce a nebo ja se rozhodla pro nuvaring. HA jsem brala pred 15 lety a pak dlouho nic… ted jsem ale dospela k tomu, ze dalsi deti ne a i kdyz jsem pouzivala prirozenou antikoncepci a fungovalo to, rozhodla jsem se, ze nebudu uz nic riskovat a k prirozene jsem prihodila hormonalni. Nasla jsem si vsechny moznosti, rozhodla jsem se, co od toho vyzaduju. Nasla jsem si pro a proti u vsech HA, jako je treba myslet na to kazdy den (pilulka), spineni mimo cyklus(telisko), nutnost chodit k lekari kazdy mesic (injekce)… atd. a podle toho jsem vybirala. Ma kriteria nejvice splnoval prave ten Nuvaring.

Kiminkkka
Stálice 70 příspěvků 11.04.19 11:03

Můžu jenom potvrdit, že Nuvaring je úplně super ;) Vůbec se nemusíš bát něčeho takového že si ho musíš zavést sama, je to uplně banalita ;) Když přítelovi vadil při sexu, tak jsem ho prostě vytáhla, potom opláchla vodou a znovu nandala (můžeš bez něj být tuším až 4 hodiny a pořád funguje).. Pokud si chceš měsíčky oddálit, tak si prostě nasadíš další kroužek a MS prostě vynecháš (stejně jako s tabletkama) ;)

Váš příspěvek
Reklama