Po mateřské na noční

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Veromila
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.14 15:45
Po mateřské na noční

Zdravím maminky. Chtěla bych se zeptat, je tu nějaká, která se po MD vrátila do své práce na noční směny? Mě to čeká po novém roce, a pomalu si to zkouším představit, jak to bude fungovat. Zatím si to maluju docela růžově. Ráno přijdu, bud půjdu spát nebo odvedu malého do školky..(jinak ho denně může vodit manžel)Až se vyspím, zajdu pro něj a celé odpolko je naše, než zase půjdu do práce…ano, občas asi budu mít i ranní nebo odpolední, těm se ale budu snažit vyhýbat. Budeme muset hodně kombinovat, i manžel dělá na dvě směny, občas asi bude muset malej spávat i u babičky, bude to asi záhul ale věřím, že se to dá zvládnout? Máte to někdo podobné a jak to zvládáte? Kdysi mi noční nevadily ale ted chodím spát večer pomale s malým :-D

Reakce:
nakukovatelka
Závislačka 4175 příspěvků 02.10.14 15:52

Měla to takhle jedna známá, dělala zdravotní sestru u deti v Motole. Po skonceni RD se vratila na zkraceny uvazek, který pro ni predstavoval myslim 2-3× tydne jit na nocni smenu. Nestezovala si, mela cele dny pro sebe (tedy, musela se vyspat, samozrejme, ale to zvladla, když byly deti ve skolce a skole).
Docela bych s ni i menila :mrgreen:, dělala proste jen ty nocni.
Ale mela tedy manžela „na volne noze“, delal ruzne udrzby, stavebni práce atd., takze když si to naplanoval, byl přes den taky k vyuziti.

Veromila
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.14 15:57

I já zvažovala že bych požádala o zkrácený úvazek, jenže se mi nechce, skrze finance…:-/ Tak jsem si řekla, že zkusím a uvidím, jak to půjde, a zažádat o něj můžu pak kdykoli(to, jestli mi vyhoví je věc druhá)spíš mě zajímá, jak to nese dítě, najednou máma neni večer doma, musí spávat u babi, atd atd

spiritt
Zasloužilá kecalka 716 příspěvků 3 inzeráty 02.10.14 16:02

Tak to jsi dobrá…Já jsem dělala na tři směny, přítel dělá na dvě a po skončení mateřský(což je zatím daleko :) ) chci vymyslet cokoliv, hlavně abych nemusela zpět na ty tři směny, protože mi to přijde celkem nereálný. Nevím, kdo by odvedl malýho do školky, když bysme měli oba ranní(od 6,tzn. odchod z domu nejdýl v 5 ráno),nebo by byl každou chvíli někde u babiček(taktéž pracujících),no, prostě…nedokážu si to představit.. :nevim:

Loll
Závislačka 2929 příspěvků 02.10.14 16:02

Já to tak měla, dělala jsem od 21:00, to už děti spaly, když jsem šla do práce a ráno je vozil manžel, domů jsem chodila v 9:00. Záleží taky, o jakou práci se jedná, já pracovala na recepci a od půlnoci jsem do šesti do rána spala jak dřevo :oops: :mrgreen:, takže jsem po příchodu z práce spát nepotřebovala. Když na to tak zpětně vzpomínám, byla to nejlepší práce, kterou jsem kdy měla, pracovat přes den je ohromná ztráta času. :mrgreen: Šla bych do toho klidně znova :mavam:

PetraJ
Kelišová 6863 příspěvků 02.10.14 16:02

Já taky nastoupila po mateřský na noční dvanáctky, akorát teda do nový práce. A musím říct, že to byla paráda. Manžel dělal zase denní dvanáctky, takže jsme se krásně doma střídali. Já dělala většinou dvě šichty, pak třeba dva dny volno, zase dvě šichty a tak.
Dobrý to bylo v tom, že když děti přišly ze školky, měla jsem na ně čas. A když marodily, nemusela jsem si brát ošetřovačku. Sice to pak bylo v práci náročný, ale dalo se to přežít.

donaga
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.14 16:12

Nastoupila jsem po rodičáku jako sestra na směny na poloviční úvazek. Manžel dělá směny také (také dvanáctky). Já ale noční nemusela ani před dítětem. Teď je nějak přežívám, je fakt, že když je dítě ve školce, tak se člověk může vyspat.
Zpočátku jsem zkoušela dělat celý úvazek s tím, že se s manželem na směnách vystřídáme. U nás to bylo prakticky o rozvod, vlastně jsme se pořádně neviděli, en večer a to byl vždy jeden unavený.
Pak jsem změnila místo a šla na ten částěčný úvazek a to už se dá (i když peníze jsou hodně jinde). Nějaké směny prostřídáme a co nejde, to odhlídá babička (je v důchodu). Ale teď nám třeba babička na měsíc onemocněla a bylo to dost náročné. Služby si vzájemně plánovat nemůžeme, takže když jsme se třeba střídali, že jeden měl denní a druhý noční, tak jsme si dítě museli předávat v práci. Nedokážu si představit, že bychom za současných pracovních podmínek pracovali oba na plný úvazek.
Ale jinak jsou noční prakticky stále stejné jako před mateřskou. Myslela jsem, že je budu snášet hůř, ale celkem to jde. Ale stejně jsem vždy ráda, když zalezu do pelechu.

Saroya
Neúnavná pisatelka 17629 příspěvků 02.10.14 16:23

Měla jsem tři směny a už se nevracím.

Marcam
Kelišová 5093 příspěvků 02.10.14 16:24

Ahoj, dělám noční v domově důchodců, je to záhul a to máme jen 6tiletou dceru, ještě, že manžel dělá jen ranní od sedmi do dvou. Nedovedu si představit mít dvě děti, nebo dokonce tři. Člověk je velmi unavený, zrovna na jednu jdu. V práci šichta, pak šichta v domácnosti a život uteče… :think: Já bych řekla, že ženské to mají nejlepší dělat jen ranní, s dětmi určitě, ale když práce není… :nevim:

lajovka
Ukecaná baba ;) 1304 příspěvků 02.10.14 19:00

Delam nocni sestru od maleho 5ti mesicu-materska je tu 3mesice…do jeho roku a pul jsem delala 4-5 v mesici, to byla pohoda, ted delam 10-11 a nekdy sotva lezu…ted pisu sichtaky nocnimu tymu ja, tak se snazim psat si, pokud to jde, max.2sichty za sebou…zvykla jsem si tak, ze bych na den uz nesla…a abych vydelala ty same penize pres den, musela bych o ctvrt uvazku navysit…takze nekdy zahul, ale i tak jsem s nocnima moc spoky

katula9
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 02.10.14 19:25

No já těd hlídávám u bratra dvě děti 3 a skoro 6 švagrová chodí na noční a bratr je pryč s nákladním autem. děcka hlídám u nich a je to celkem v pohodě akorát ta mladší se tak jednou za noc vzbudí že chce maminku ale většinou ji ukecám na nějakého oblíbeného plyšáka

131105
Ukecaná baba ;) 1356 příspěvků 23.11.14 20:56

Já chodila na jednu směnu :D, ale kvůli dětem na dvě a tři nikdy :mrgreen: radši mínˇ peněz a být doma z dětma :mrgreen: než lítat domů udřená :mrgreen:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Youtuber Tary, který čelí kritice za chování k fanouškovi: Zvažuji trestní oznámení!

Jedna věta mu převrátila kariéru youtubera doslova naruby. Parkourista Taras... číst dále >

Bývalý Terezin právník Zafar: Udělala chybu, že mě vyhodila. Já bych ji osvobodil!

Úsměv vystřídal pláč. Češka Tereza Hlůšková (22) za pašování heroinu... číst dále >