Po mateřské nechci zpátky do školství - co dělat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.04.18 13:36
Po MD nechci zpatky do školství...co dělat?

Zdravím a prosim o anonymitu. Jsem posledním rokem na mateřské a samozřejmě přemýšlím nad prací. Mám vystudovanou vysokou školu pedagogickou, obor 1.stupeň. Tri roky před MD jsem učila, ale postupně jsem zjistila, ze na to asi nemám, děti mám rada, ale byla jsem asi dost mírná. Ne že by me to nebavilo, ale prostě to tak cítím. Nejradši bych hledala nebo dělala něco jiného. Prosím, máte někdo podobné zkušenosti, jít mimo obor? Jenze ja vlastně nevím, co bych mohla dělat, střední mám gymnázium. Ráda bych delala neco smysluplného, klidne si udelam nejaky kurz, jen nevim, kde začít a pod čím hledat. Budu ráda za diskuzi a třeba na neco prijdu, moc dekuji za Vas čas :-)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Elishka1
Závislačka 2734 příspěvků 18.04.18 13:38

Administrativu bys určitě zvládla apod. nebo jestli nemáš nějaký koníček, který bys uplatnila v zaměstnání.
Nedá mi to - zvážila jsi dobře o co příjdeš, prázdniny a tak? :-)

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 63323 příspěvků 3 inzeráty 18.04.18 13:44
@Elishka1 píše:
Nedá mi to - zvážila jsi dobře o co příjdeš, prázdniny a tak? :-)

Jo, přesně tohle mi napadlo, že sice chápu, že zakladatelko nechceš učit, já bych na to taky neměla, ale na druhou stranu, s malými dětmi je to s ohledem na pracovní dobu a volno o prázdninách to nejlepší zaměstnání a nejhorší doba na to jít někam mimo obor.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16469 příspěvků 18.04.18 13:44

Jsem na tom podobně, taky VŠ PdF a po mateřské na ty cizí děti - a na rodiče - nějak nemám nervy. Zvažuji nějaké uplatnění v sociální oblasti, až to bude aktuální.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.04.18 13:46

Kamarádku také školství nebavilo, udělala si několik kurzů přes Czechitas - kurzy IT pro ženy. Začalo ji to bavit, lidé v IT chybí, tak si snadno našla práci jako Databázový analytik a je nadšená.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16469 příspěvků 18.04.18 13:57
@Anonymní píše:
Kamarádku také školství nebavilo, udělala si několik kurzů přes Czechitas - kurzy IT pro ženy. Začalo ji to bavit, lidé v IT chybí, tak si snadno našla práci jako Databázový analytik a je nadšená.

to je zajímvý…Vyžaduje to nějaký extra technický talent?

Bábrdl
Generální žvanilka 21403 příspěvků 18.04.18 13:58
@Anonymní píše:
Zdravím a prosim o anonymitu. Jsem posledním rokem na mateřské a samozřejmě přemýšlím nad prací. Mám vystudovanou vysokou školu pedagogickou, obor 1.stupeň. Tri roky před MD jsem učila, ale postupně jsem zjistila, ze na to asi nemám, děti mám rada, ale byla jsem asi dost mírná. Ne že by me to nebavilo, ale prostě to tak cítím. Nejradši bych hledala nebo dělala něco jiného. Prosím, máte někdo podobné zkušenosti, jít mimo obor? Jenze ja vlastně nevím, co bych mohla dělat, střední mám gymnázium. Ráda bych delala neco smysluplného, klidne si udelam nejaky kurz, jen nevim, kde začít a pod čím hledat. Budu ráda za diskuzi a třeba na neco prijdu, moc dekuji za Vas čas :-)

Po mateřské bych se teda na tvé místě hoodně rozmýšlela, jestli hned jít ze školství.

Takovou pracovní dobu a volné prázdniny jen tak neseženeš. :think: Jde hlavně o to, že s malým dítětem ti ve školství odpadá spousta starostí s vyzvedáváním ze školy, s pokrýváním prázdnin.

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 41935 příspěvků 18.04.18 14:27
@Bábrdl píše:
Po mateřské bych se teda na tvé místě hoodně rozmýšlela, jestli hned jít ze školství.Takovou pracovní dobu a volné prázdniny jen tak neseženeš. :think: Jde hlavně o to, že s malým dítětem ti ve školství odpadá spousta starostí s vyzvedáváním ze školy, s pokrýváním prázdnin.

Asi tak. Mamka byla ucitelka, 1. stupen, kdyz jsme dosli ze skoly, byla uz doma, 2 mesice prazdnin nonstop s ni, pohoda.

Ale chapu, ze to nekoho nebavi, je to hodne narocne, co jsem videla.

Bábrdl
Generální žvanilka 21403 příspěvků 18.04.18 14:33
@blumen píše:
Asi tak. Mamka byla ucitelka, 1. stupen, kdyz jsme dosli ze skoly, byla uz doma, 2 mesice prazdnin nonstop s ni, pohoda.Ale chapu, ze to nekoho nebavi, je to hodne narocne, co jsem videla.

Tak já bych vyskočila z okna už po prvním dni, to je jasné…
Ale pokud zakladatelka už učila, ověřila si, že to dává. Všude je chleba o dvou kůrkách…

Mám několik kamarádek učitelek, vlastně bych řekla, že víc než průměrný člověk (čím to je, nevím). :lol: Všechny na školství reptají, ale snad žádná z něj neodešla. Prostě si uvědomují i ty výhody.

A při návratu po mateřské byly všechny vyzývané. Vůbec neřešily vyzvedávání, prázdniny atd.

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 41935 příspěvků 18.04.18 14:37

@Bábrdl akorat musi mit hlidani. Moje dcera je nonstop nemocna a posledni 3-4 mesice v praci v podstate nejsem, coz ve skolstvi jaksi nejde…

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 63323 příspěvků 3 inzeráty 18.04.18 14:39
@blumen píše:
@Bábrdl akorat musi mit hlidani. Moje dcera je nonstop nemocna a posledni 3-4 mesice v praci v podstate nejsem, coz ve skolstvi jaksi nejde…
řekla bych, že to jde / nejde úplně stejně jako v jiné práci.

Bábrdl
Generální žvanilka 21403 příspěvků 18.04.18 14:41
@blumen píše:
@Bábrdl akorat musi mit hlidani. Moje dcera je nonstop nemocna a posledni 3-4 mesice v praci v podstate nejsem, coz ve skolstvi jaksi nejde…

A myslíš, že v jiných zaměstnáních to „jaksi jde“ :mrgreen:
V některých ano, ale těch tolik nebude. :think:

vulpes
Kelišová 5040 příspěvků 18.04.18 14:53
@Anonymní píše:

já jsem tedy nebyla ve školství, ale v nudném oboru, který mě dusil a právě jdu cestou výše popsanou ;) Programování je super!!!

Krychle
Stálice 55 příspěvků 18.04.18 15:03

Šla jsem do státní sociální sféry a nestěžuju si

krukynka
Kecalka 131 příspěvků 18.04.18 15:25

Nechtěla jsem se už vracet k práci zdravotní sestry a začala jsem podnikat. Provozujeme s manželem turistickou chatu

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >