Po mateřské nechci zpátky do školství - co dělat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  18.04.18 13:36
Po MD nechci zpatky do školství...co dělat?

Zdravím a prosim o anonymitu. Jsem posledním rokem na mateřské a samozřejmě přemýšlím nad prací. Mám vystudovanou vysokou školu pedagogickou, obor 1.stupeň. Tri roky před MD jsem učila, ale postupně jsem zjistila, ze na to asi nemám, děti mám rada, ale byla jsem asi dost mírná. Ne že by me to nebavilo, ale prostě to tak cítím. Nejradši bych hledala nebo dělala něco jiného. Prosím, máte někdo podobné zkušenosti, jít mimo obor? Jenze ja vlastně nevím, co bych mohla dělat, střední mám gymnázium. Ráda bych delala neco smysluplného, klidne si udelam nejaky kurz, jen nevim, kde začít a pod čím hledat. Budu ráda za diskuzi a třeba na neco prijdu, moc dekuji za Vas čas :-)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Elishka1
Ukecaná baba ;) 2124 příspěvků 18.04.18 13:38

Administrativu bys určitě zvládla apod. nebo jestli nemáš nějaký koníček, který bys uplatnila v zaměstnání.
Nedá mi to - zvážila jsi dobře o co příjdeš, prázdniny a tak? :-)

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 60889 příspěvků 3 inzeráty 18.04.18 13:44
@Elishka1 píše:
Nedá mi to - zvážila jsi dobře o co příjdeš, prázdniny a tak? :-)

Jo, přesně tohle mi napadlo, že sice chápu, že zakladatelko nechceš učit, já bych na to taky neměla, ale na druhou stranu, s malými dětmi je to s ohledem na pracovní dobu a volno o prázdninách to nejlepší zaměstnání a nejhorší doba na to jít někam mimo obor.

pe-terka
Extra třída :D 14050 příspěvků 18.04.18 13:44

Jsem na tom podobně, taky VŠ PdF a po mateřské na ty cizí děti - a na rodiče - nějak nemám nervy. Zvažuji nějaké uplatnění v sociální oblasti, až to bude aktuální.

Anonymní  18.04.18 13:46

Kamarádku také školství nebavilo, udělala si několik kurzů přes Czechitas - kurzy IT pro ženy. Začalo ji to bavit, lidé v IT chybí, tak si snadno našla práci jako Databázový analytik a je nadšená.

pe-terka
Extra třída :D 14050 příspěvků 18.04.18 13:57
@Anonymní píše:
Kamarádku také školství nebavilo, udělala si několik kurzů přes Czechitas - kurzy IT pro ženy. Začalo ji to bavit, lidé v IT chybí, tak si snadno našla práci jako Databázový analytik a je nadšená.

to je zajímvý…Vyžaduje to nějaký extra technický talent?

Bábrdl
Neúnavná pisatelka 19766 příspěvků 18.04.18 13:58
@Anonymní píše:
Zdravím a prosim o anonymitu. Jsem posledním rokem na mateřské a samozřejmě přemýšlím nad prací. Mám vystudovanou vysokou školu pedagogickou, obor 1.stupeň. Tri roky před MD jsem učila, ale postupně jsem zjistila, ze na to asi nemám, děti mám rada, ale byla jsem asi dost mírná. Ne že by me to nebavilo, ale prostě to tak cítím. Nejradši bych hledala nebo dělala něco jiného. Prosím, máte někdo podobné zkušenosti, jít mimo obor? Jenze ja vlastně nevím, co bych mohla dělat, střední mám gymnázium. Ráda bych delala neco smysluplného, klidne si udelam nejaky kurz, jen nevim, kde začít a pod čím hledat. Budu ráda za diskuzi a třeba na neco prijdu, moc dekuji za Vas čas :-)

Po mateřské bych se teda na tvé místě hoodně rozmýšlela, jestli hned jít ze školství.

Takovou pracovní dobu a volné prázdniny jen tak neseženeš. :think: Jde hlavně o to, že s malým dítětem ti ve školství odpadá spousta starostí s vyzvedáváním ze školy, s pokrýváním prázdnin.

blumen
Hvězda diskuse 40738 příspěvků 18.04.18 14:27
@Bábrdl píše:
Po mateřské bych se teda na tvé místě hoodně rozmýšlela, jestli hned jít ze školství.Takovou pracovní dobu a volné prázdniny jen tak neseženeš. :think: Jde hlavně o to, že s malým dítětem ti ve školství odpadá spousta starostí s vyzvedáváním ze školy, s pokrýváním prázdnin.

Asi tak. Mamka byla ucitelka, 1. stupen, kdyz jsme dosli ze skoly, byla uz doma, 2 mesice prazdnin nonstop s ni, pohoda.

Ale chapu, ze to nekoho nebavi, je to hodne narocne, co jsem videla.

Bábrdl
Neúnavná pisatelka 19766 příspěvků 18.04.18 14:33
@blumen píše:
Asi tak. Mamka byla ucitelka, 1. stupen, kdyz jsme dosli ze skoly, byla uz doma, 2 mesice prazdnin nonstop s ni, pohoda.Ale chapu, ze to nekoho nebavi, je to hodne narocne, co jsem videla.

Tak já bych vyskočila z okna už po prvním dni, to je jasné…
Ale pokud zakladatelka už učila, ověřila si, že to dává. Všude je chleba o dvou kůrkách…

Mám několik kamarádek učitelek, vlastně bych řekla, že víc než průměrný člověk (čím to je, nevím). :lol: Všechny na školství reptají, ale snad žádná z něj neodešla. Prostě si uvědomují i ty výhody.

A při návratu po mateřské byly všechny vyzývané. Vůbec neřešily vyzvedávání, prázdniny atd.

blumen
Hvězda diskuse 40738 příspěvků 18.04.18 14:37

@Bábrdl akorat musi mit hlidani. Moje dcera je nonstop nemocna a posledni 3-4 mesice v praci v podstate nejsem, coz ve skolstvi jaksi nejde…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 60889 příspěvků 3 inzeráty 18.04.18 14:39
@blumen píše:
@Bábrdl akorat musi mit hlidani. Moje dcera je nonstop nemocna a posledni 3-4 mesice v praci v podstate nejsem, coz ve skolstvi jaksi nejde…
řekla bych, že to jde / nejde úplně stejně jako v jiné práci.

Bábrdl
Neúnavná pisatelka 19766 příspěvků 18.04.18 14:41
@blumen píše:
@Bábrdl akorat musi mit hlidani. Moje dcera je nonstop nemocna a posledni 3-4 mesice v praci v podstate nejsem, coz ve skolstvi jaksi nejde…

A myslíš, že v jiných zaměstnáních to „jaksi jde“ :mrgreen:
V některých ano, ale těch tolik nebude. :think:

vulpes
Závislačka 4743 příspěvků 18.04.18 14:53
@Anonymní píše:

já jsem tedy nebyla ve školství, ale v nudném oboru, který mě dusil a právě jdu cestou výše popsanou ;) Programování je super!!!

Krychle
Povídálka 45 příspěvků 18.04.18 15:03

Šla jsem do státní sociální sféry a nestěžuju si

krukynka
Stálice 91 příspěvků 18.04.18 15:25

Nechtěla jsem se už vracet k práci zdravotní sestry a začala jsem podnikat. Provozujeme s manželem turistickou chatu

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tak vypadá sex v těhotenství: Realita plná humoru

Čeká vás 9měsíční jízda, nebo bude sex v těhotenství nanic? Těžko předvídat... číst dále >

Za větší šanci na dítě si ženy připlácí až desetitisíce

Třikrát a dost. Respektive tři (v určitých případech až čtyři) pojišťovnou... číst dále >

Články z Expres.cz

Rytíř Jaromír Jágr: Myšlenky na sex ovládám, peníze si nezasloužíme

Je miláčkem českého národa a na ledě platí za hokejového boha. Jaký je ale... číst dále >

5 důvodů, proč by to měl Červenka zabalit a reprezentaci zamávat

Další velký turnaj a další propadák. Roman Červenka měl být na letošním... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Marty: Manžel kolegyně není tak skvělý, jak si ona myslí

Mám v práci kolegyni, která neustále mluví o svém naprosto úžasném manželovi.... číst dále >

V druhé půli života jsou muži na ženách citově závislí, říká psycholog

Krize rodiny je podle psychologa Jeronýma Klimeše zákonitá a - jak dokládá... číst dále >

Reklama