Po měsíci nekouření se mi vrátily zase absťáky

Anonymní
3.5.21 09:41

Po měsíci nekouření se mi vrátily zase absťáky

Ahoj, potřebovala bych poradit, snad tu někdo takový bude. Byla jsem hodně silný kuřák. Denně padly ty dvě krabičky určitě. Kouřila jsem 16 let. Naštvala se na sebe před měsícem a půl a sekla s tím. Brala jsem defumoxan, byla jsem i u lékaře pro odvykání kouření. Zbavila se za tři týdny absťáků a gratulovala si. Teď cca před týdnem se mi vrátily po vlnách. Momentálně mám třeba 4 denně. Vůbec nechápu proč, kouřit nechci, ale nebudu lhát, když si přede mnou zapálí kuřák, chvilku se to ve mě sevře. Máte prosím někdo zkušenosti. Jen chci říct, že kouření mi nechybí, jsem ráda, že nekouřím. Jen ty stavy mě blokují a myslela jsem, že už je to za mnou

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
63701
3.5.21 09:57

Závislost jako každá jiná.. Já to Takhke měla i třeba po roce.. Bohužel. Proto bývá často recidiva

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21131
3.5.21 10:01

Vydrž. Za nekuřáka se můžeš považovat až po několika letech nekouření. Mám v rodině několik odnaučených kuřáků. Prostě s tím jeden den přestali a už si nezapálili. Chce to vydržet. Říkají, že po roce už je ani nenapadlo si zapálit. Ale je fakt, že u nich doma ani v práci nikdo nekouří. Čím déle nekouříš, tím lépe se odolává pokušení. A jako motivaci si peníze dříve utracené za cigarety házeli do kasičky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.21 10:01
@martina.se píše:
Závislost jako každá jiná.. Já to Takhke měla i třeba po roce.. Bohužel. Proto bývá často recidiva

Tak tos mě moc neuklidnila. Takže tys měla třeba klid a po roce se to v tobě zas probudilo? To fakt neeexistuje nic, co by ty absťáky už navždy utlumily

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.21 10:06
@divine woman píše:
Vydrž. Za nekuřáka se můžeš považovat až po několika letech nekouření. Mám v rodině několik odnaučených kuřáků. Prostě s tím jeden den přestali a už si nezapálili. Chce to vydržet. Říkají, že po roce už je ani nenapadlo si zapálit. Ale je fakt, že u nich doma ani v práci nikdo nekouří. Čím déle nekouříš, tím lépe se odolává pokušení. A jako motivaci si peníze dříve utracené za cigarety házeli do kasičky.

Také si dávám peníze nastranu, což je motivační neskutečně. Navíc na kouření nevzpomínám dobře, spíš naopak. Kdybych začala znovu, byla bych strašně naštvaná, jelikož mám teď i spoustu volného času, nebyla jsem ani nervózní, více času na rodinu, zvládám i hubnout. Až teď jsem ten týden nervózní zas a protivná. Připadám si jak na začátku. A ano, dělá mi dobře nekuřácká společnost. Kamarádky jsou všechny nekuřačky, celkově je normální nekouřit a to mi také moc pomáhá. Ale v práci kouří úplně všichni, kromě jedné kolegyně. Tam se budu příští týden po dvou měsících vracet

• Citovat
  • Nahlásit
63701
3.5.21 10:06
@Anonymní píše:
Tak tos mě moc neuklidnila. Takže tys měla třeba klid a po roce se to v tobě zas probudilo? To fakt neeexistuje nic, co by ty absťáky už navždy utlumily

Nejhorší např festak, všichni kolem Kouřili, do toho alkohol,. Chuť jak svina.. Hele, nedala jsem to.. A nenašla jsem nic, co by pomohlo. Kámoši, co přestali, tak říkali, buď se sebrat a odejít, nebo se fakt kousnout.. Ta chuť tam prostě je občas pořád

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.21 10:07
@martina.se píše:
Nejhorší např festak, všichni kolem Kouřili, do toho alkohol,. Chuť jak svina.. Hele, nedala jsem to.. A nenašla jsem nic, co by pomohlo. Kámoši, co přestali, tak říkali, buď se sebrat a odejít, nebo se fakt kousnout.. Ta chuť tam prostě je občas pořád

Je pravda, že pít nemůžu doteď. I po jedné sklence se mi chuť rozjede.

• Citovat
  • Nahlásit
63701
3.5.21 10:09
@Anonymní píše:
Je pravda, že pít nemůžu doteď. I po jedné sklence se mi chuť rozjede.

Přesně.. Já vydržím třeba týden, o víkendu si dáme doma drink a twl.. Prostě jdu a zakouřím si.. Pac ta chuť je strašná

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
754
3.5.21 10:09
@Anonymní píše:

Ja to takhle mela obe těhotenství i kojeni prostě nic..a jen jsem skocila první co jsem si zapalila úplně automaticky. Vsichni kolem proc to dělám atd..ted jsem ve fazy po skoro 8letech kouřím když piju alkohol coz je výjimečně a nebo kdyz se potkám s kuřákem což uz je pomalu scifi. Takze si zapalim napr 3× za rok dam si dvě pak je mi zle a pak zase dlouho nic. A dusicka ma pokoj jak se říká…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
754
3.5.21 10:14

@martina.se mam to stejně. Proto jsem přestala pít kafe a další spouštěče s tim spojený..ted si dam kdyz piju coz nebylo pres zimu moc často horsi je to pres léto. Rikam o sobe, že jsem sezoni píč :lol: a nekuřák co si zapali jen kdyz pije a to jeste občas. Pak si dam dvě a je mi zle.
Nejhorsi bylo se odnaucit ty zlozvyky napr odpocinek relax odměna…nebo utek do klidu..

Ted jsem ve fazy, že kdyz si dám musim se hned umyt vydrhnou (prijde mi ze šíleně smrdim) a vse vyprat hned do pračky nesnesu ten smrad v bytě..

Kdyz mi projde kuřák pod oknama a vleti mi to do bytu můžu se zbláznit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.21 10:15

@venulka1 @martina.se Tak pokud kouříte takto málo, u alkoholu, tak to je ještě dobrý. Já u sebe například vím, že si už nemůžu dát ani jednu. Rozhulila bych se během pár měsíců a možná bych kouřila ještě víc.

• Citovat
  • Nahlásit
63701
3.5.21 10:31
@Anonymní píše:
@venulka1 @martina.se Tak pokud kouříte takto málo, u alkoholu, tak to je ještě dobrý. Já u sebe například vím, že si už nemůžu dát ani jednu. Rozhulila bych se během pár měsíců a možná bych kouřila ještě víc.

Jenže já jsem půl roku po porodu. Jako nekojim.. Ale i tak.. Jenže doma chlap kuřák.. A jsou dny, kdy si jich 10 dám.. Prostě děs.. Nechci kouřit, ale zatím s tím neumím seknout :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15394
3.5.21 10:47

Já nekouřím skoro tři roky. Chuť na cigaretu mám pořád. Minulý měsíc jsem měla dvě. Jednu jsem dokouřila (spíš sama dohořela) do konce. Druhou jsem típla po pár práscích.
Naštěstí mi to pořád smrdí natolik, že jsem si pak zas nezapálila.
Ale závislosti jsme se nezbavila, jen jsem si ji převedla na jídlo :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21131
3.5.21 10:50
@Anonymní píše:
@venulka1 @martina.se Tak pokud kouříte takto málo, u alkoholu, tak to je ještě dobrý. Já u sebe například vím, že si už nemůžu dát ani jednu. Rozhulila bych se během pár měsíců a možná bych kouřila ještě víc.

Jo, to je nejhorší. To ti moji už nekuřáci taky ví. Stačí jedna a zase v tom jedou. Ale neboj, čím déle vydržíš nekouřit, tím menší chuť bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21131
3.5.21 10:53
@martina.se píše:
Jenže já jsem půl roku po porodu. Jako nekojim.. Ale i tak.. Jenže doma chlap kuřák.. A jsou dny, kdy si jich 10 dám.. Prostě děs.. Nechci kouřit, ale zatím s tím neumím seknout :zed:

Hm, tohle je nejhorší. Když chceš přestat kouřit a někdo doma pokuřuje. Živě mi to líčila kamarádka. Jak ji ničí zvuk manželova zapalovače a samozřejmě ten kouř.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat