Po měsíci ve školce pláče a nehraje si

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

KristynaDun
Stálice 54 příspěvků 04.10.18 08:14
Po měsíci ve školce pláče a nehraje si

Ahoj, dceři budou teď koncem října 3 rojy. V září začala chodit do školky..
Ze zacatku samozřejmě pláč byl ale po týdnu to ustalo a v půlce měsíce už tam začala i spinkat a vše bez pláče. Každé ráno tedy říká jak do školky nechce a pořád to opakuje celý ten měsíc ale nikdy to nebyl žádné scény a když jsem ji tam odnesla tak se v klidu rozloučila a celý den byla ok.
Teď už tři dny pláče rekla učitelka, dnes už i při mém odchodu začala vyvadet..
Ucitelka mi také řekla, že patří mezi děti ktere si nechtějí hrát. Do všeho se zapojí jako je společné cvičení, kreslení, zpívání atp ale jakmile mají volnou chvilku kdy si můžou samy hrát tak si sedne ke stolecku a sedí tam, když ji dá prý učitelka třeba stavebnici tak kolikrát začne plakat že si hrát nechce takže ji nenutí. Tahle informace ohledně toho hraní se mnou celkem zamávala a bojím se aby tam malá doslova netrpěla tím že tam jen sedí a nudí se, je jí smutno..
Je na mě dost fixovana ale zas neni mamanek ktereho by každý muj odchod někam rozhodil.
V kolektivu je poprvé a ze začátku jsem pláč chapala ale ted najednou po měsíci?
Měli jste to také nekdo takhle, přešlo to?
Jak ji to mám v té školce zpříjemnit? Nebo mám prostě čekat co bude dál? :(

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

Jitule L.
Kecalka 301 příspěvků 04.10.18 08:24

@KristynaDun Ahoj. Náš prcek se ze začátku těšil, první sobotu probrečel, proč není školka. Po cca dvou týdnech se to zlomilo a teď je více méně každé ráno s řevem. Přes den je někdy klid, někdy kňourá. Paní učitelka říkala, že to chce vydržet a nepovolit, i když je to těžké, ale pokud máme možnost, tak ho brát domů po obědě, že si snáz zvykne. Zkuste vydržet, je fajn, když jí učitelky do ničeho nenutí. Většinou si to sedne po nějakém čase. Jestli můžete, zkuste poobědové vyzvedávání, strávit spolu (nebo s někým příbuzným) hezké odpolko. Kamarádky klučina sice nebrečel, ale do hraní a i skupinových aktivit se začal zapojovat až někdy kolem vánoc, jinak ty dny proseděl v koutě a šudlal si tam jednu dvě hračky. Asi jsem moc neporadila, ale každopádně držím palce, ať se to brzy zlepší. Má to tak hodně dětí, je to pro ně velká změna. :mavam:

ka2ka
Extra třída :D 12823 příspěvků 1 inzerát 04.10.18 08:33

musí do školky?

KristynaDun
Stálice 54 příspěvků 04.10.18 08:35

No mě strašně vrtá hlavou to že se od druhého dne vubec do školky netěší.
Prvni den nevěděla co tam vlastne je a jak to funguje tak se tesila ale hned od druheho dne se celý den opakuje „Do školky nechci“ a když říkám celý den tak fakt celý. Řekne to za den snad 100× . Jakmile slyší slovo ucitelka, skolka, hrát si tak hned mi alespoň 10× za sebou řekne že do školky ne.. a jakmile rano otevře oči prvni co řekne je take tohle.
Asi jsem moc citlivá nebo nevim :D

jenny.fields
Generální žvanilka 24746 příspěvků 04.10.18 08:36

Jsi příliš netrpělivá. I dospělý si na novou práci zvyká víc jak měsíc a natož ani ne tříleté dítě na celý den včetně spaní ve školce. Pokud ve školce být musí, ty jsi v práci, tak si holt musí zvyknout. Ty se snaž svoje úzkosti na ni nepřenášet, děti to velmi dobře cítí.

KristynaDun
Stálice 54 příspěvků 04.10.18 08:37

No jsem zatím na mateřské ještě pořád ale už teda pracuji na zkrácený úvazek.
Chtěla jsem aby se naučila být prostě v kolektivu a byla mezi dětmi protože bydlime v novém městě, nemame tu zname a tak jsme spolu pořád sam :nevim:

Jitule L.
Kecalka 301 příspěvků 04.10.18 08:37

@KristynaDun A co učitelky? Sedly si s ní? Co ostatní děti, mají také problém nebo jsou v klidu? U nás, i když ráno řve, tak o učitelkách i kamarádech mluví moc hezky, to je samé paní učitelka tohle a tamto.. Jak zvládala děti a cizí lidi před školkou?

Jitule L.
Kecalka 301 příspěvků 04.10.18 08:42

@KristynaDun Mám to stejně, zatím ještě chvíli doma, ale čeká mě nástup do práce a zkrácený úvazek nestanu, takže i když ráno brečí, tak nepovolit, no. Rve mi to sice srdce, ale lepší, když si zvykne postupně, že ho teď můžu brát po obědě, než teď úlevy a pak šup na celý den. Pak nebude zbytí. Chce to fakt pevné nervy a vydržet. A jak píše @jenny.fields , zkus se k tomu stavě pozitivně, aby necítila, že je ti to líto nebo že tě to trápí, nebo nějaké „nevhodné“ řeči. Na tohle jsou špunti hooodně vnímaví. U nás stačilo jedno prořeknutí, že babička už je v důchodu a nikam nechodí a od té doby jede, že když musí maminka a tatínek do práce, tak může k babičce, ta je přece doma… :lol:

KristynaDun
Stálice 54 příspěvků 04.10.18 08:45
@Jitule L. píše:
@KristynaDun A co učitelky? Sedly si s ní? Co ostatní děti, mají také problém nebo jsou v klidu? U nás, i když ráno řve, tak o učitelkách i kamarádech mluví moc hezky, to je samé paní učitelka tohle a tamto.. Jak zvládala děti a cizí lidi před školkou?

No takhle z jejiho pohledu moc nevíme protože je ještě stale takova ze nám toho moc nepovi ačkoliv se sni o školce bavíme a ptame se jestli má nové kamarády, co dělali atd tak nám toho jeste moc říct nedokáže a říká nám jen to že papali a nic víc z ní nedostaneme.
Vypadá to ze ucitelky si s ni sedly, tedy hlavně ta jedna mladší učitelka, vždy když ráno prijdem a má ranní tak za ni utíká a ráda ji vidí. S dětmi si hraje ale ne se všemi.
Pár dětí tam ještě poplakava ale málokdy, spíš už je to v klidu

Celina
Závislačka 3075 příspěvků 04.10.18 08:46
@ka2ka píše:
musí do školky?

jako, že kdyby maminka byla doma, tak by se prostě do školky nechodilo? A napadlo tě, že tříletý prcek už se potřebuje socializovat, být mezi vrstevníky, mít kamarády, učit se samostatnosti, tvořit, cvičit, zpívat, učitelky znají spoustu her…s mamkou doma už se v tomhle věku nudí a školka je přirozený vývoj, proč to vzdávat? A i kdyby, vrátí se do školky? Za půl roku a budou začínat zase od začátku? Vždyť to nemá logiku :nevim:

Jitule L.
Kecalka 301 příspěvků 04.10.18 08:49

@KristynaDun Pokud si normálně hrála/hraje aspoň s někým a vidíš, že za učitelkou běží, tak bych jí dala prostě čas. Je to změna, no - pravidelný režim, cizí autorita, cizí děti.. :-( Ono když začne fňukat jedno dítě, tak pak je to většinou jako lavina.. Prý adaptace trvá 6-8 týdnů, říkala švagrová, co učí ve školce.

KristynaDun
Stálice 54 příspěvků 04.10.18 08:52

Takže doporucujete zacit znova vyzvedávat po obědě? A jak dlouho?

marin
Echt Kelišová 9108 příspěvků 04.10.18 08:53
@Celina píše:
jako, že kdyby maminka byla doma, tak by se prostě do školky nechodilo? A napadlo tě, že tříletý prcek už se potřebuje socializovat, být mezi vrstevníky, mít kamarády, učit se samostatnosti, tvořit, cvičit, zpívat, učitelky znají spoustu her…s mamkou doma už se v tomhle věku nudí a školka je přirozený vývoj, proč to vzdávat? A i kdyby, vrátí se do školky? Za půl roku a budou začínat zase od začátku? Vždyť to nemá logiku :nevim:

Není to tak. Hodně dětí to má, že ve třech letech nejsou na školku zralé. Většinou až od těch 4 let. Obě dcery chodily do školky od 4 let (tenkrát nedostatek míst ve školce, nikdo se u nás dříve, jak ve 4 letech do školky nedostal) a musím říct, že tam děti neplakaly nebo jen výjimky. Ségry kluk ve 3 letech taky školku nedal, ve 4 letech už v pohodě. Ty děti se na školku musí připravit. S dětmi je dobré chodit do dětského kolektivu, ale zpočátku s maminkou třeba do mateřských center, na kroužky, aby věděly, že máma přijde a nebylo to pro ně tak dlouhé. A ne že 3 roky je doma s maminkou a pak hned na celý den do školky. Dítě se musí naučit s dětmi hrát s podporou maminky.

Jitule L.
Kecalka 301 příspěvků 04.10.18 08:55

@KristynaDun Ještě mě napadá zkusit se poptat třeba dalších maminek ze třídy, pokud tam aspoň někoho znáš. Jestli mají komunikativnější děti, že řeknou, co se tam děje. Kdo si (ne)hraje, kdo (ne)pláče, co paní učitelky na to. Jasně, nebude to informace na 100%, nutno to brát s rezervou, ale pomůže to udělat si obrázek. :nevim: Ale asi to chce apsoň trochu ty maminky znát, no.. Nevím, jak jste velká školka..

LaPaloma
Ukecaná baba ;) 1779 příspěvků 04.10.18 08:59

už se nabažila a prozřela, že tam musí trávit čas, tak dává najevo, kde by byla raději
nepovolila bych, kdyby to bylo čím dál horší, tak zvážit psychologické vyšetřední, zda je na tu školku zralá

bohužel si myslím, že jak některé matky dělají ze svých dětí jediné objekty zájmu a vše jde do pozadí, tak dítě to vycítí a dokáže využít
ale skutečně bych jí tam nechala a doma vysvětlovala, že si může vybrat :

1. půjde do školky a ten čas hezky využije ke hraní
  2. nebo půjde do školky a bude se tam nudit u stolu
  3. kvůli tomu, že si nehraje, doma nebude

poukázala bych na to, aby si všimla, jak to už ostatní děti prokoukly a využívají ten čas úplně krásně a jdou domů s dobrou náladou, jak si hezky celý den hrály

vysvětlovat, vysvětlovat dokola, do vánoc to pochopí

Stránka:  1 2 3 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

V rodině Štikových jsou na nože, matka a dcera se nesnášejí kvůli kočce

Na konci září si Ornella Koktová posteskla, že její matka Monika Štiková... číst dále >

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >