Po narození mladšího dítěte nemůžu vystát to starší

Anonymní
9.8.20 14:59

Po narození mladsiho ditete nemuzu vystat to starsi...

Mam doma dve deti. Tri a pul roku a tri mesice. A po narozeni mladsiho mam problem se sebou a se svymi pocity k tomu starsimu.. Trileta holka,,zlobi" asi tak normalne, jako kazde trilete zive dite.. Neustále beha, skace, porad mluvi a milionkrat za sebou se pta proc, je ji vsude plno.. Mimino je klidny a spavy mazel. Jsem s nimi skoro porad sama doma a jsem unavena.. Manzel je workoholik 24/7, kdyby si vzal nekolik dni volna za sebou, to by nejspis polozilo podnik :roll: Ale manzela tu moc probirat nechci, vzdycky to bylo tak a nema cenu resit.. Moje mama jako babicka trochu funguje, ale jedno povozeni kocarku nebo dve hodiny se starší za tyden me moc nevytrhne.. Tchyne je daleko a je nemocna, ty deti pohlidat dat nemuzu. A ted k problemu. Mam averzi vuci starsi dceri :? Vecne mi leze to jeji litani na nervy. Nebavi me po tisicate stejne hry. Mimino spi cely odpoledne, rada bych si po kojici noci taky odpocinula, ale dcerka mi skace po hlavě. Jsem na ni pak protivna a hnusna. Ted ma jeste rymu, tak nemuzem ani k vode a chce se mi z ni proskocit oknem. Snazim se ovladat, ale moc mi to nejde… A pak vecer, kdyz usne, chodim se na ni divat a je mi to hrozne lito, jak jsem se k ni chovala. Ze je jeste mala :( Ale dalsi dny se to zase opakuje.. Nevim jak z toho ven a nechci nas vztah do budoucna nejak poskodit…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
171
9.8.20 15:04

Nemám s tím zkušenosti, ale podobná diskuze tady už byla a prý je to normální. Miminko máš nové, potřebuje aby ses o něj starala, dala mu lásku.. ta láska se později rovnoměrně rozdělí mezi oběma tvé děti a ustálí se to, neboj! :palec: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
9.8.20 15:04

Školka po prázdninách? Aspoň na dopo, budeš mít klid s miminkem a na starší se těšit :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.8.20 15:18

Jdu anonymne, protoze se za to stydim… ale mela jsem to uplne stejne. Ted je mladsi skoro osm mesicu, v noci se koji mene a ja mam na obe princezny mnohem vice energie a mnohem mene zloby. Hlidaci babi nemame zadnou, ale vic pomaha muz. Nejvice me zachranuje skolka. Vrele doporucuju!

• Citovat
  • Nahlásit
22988
9.8.20 15:20

Smutné čtení. Starší dítě se provinilo jenom tím, že je, a obtěžuje maminku svými běžnými a obyčejnými potřebami. Ta by raději byla s hodným miminkem. Tak tady někde se rodí oprávněná žárlivost starších sourozenců k těm mladším. Nenamlouvej si, že dcera tuto situaci nevnímá. Řešení je pouze na vás dvou - babičky si dvě děti, které nezvládají, nepořídily - a tak ať chceš nebo nechceš manžela probírat, budeš muset. Vy jste rodiče - vy oba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
488
9.8.20 15:24

Nektere skolicky nabiraji i na prazdniny nebo si holt zaplatit hlidani, ale to chtelo resit pred prazdninami, ted je docela pozde. Proc by se nemohlo s rymou k vode? Moznosti jsou, prijde mi, ze se prilis nesnazis s tim skutecne neco delat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.8.20 15:29

Do skolky je přihlášena od zari. Nechtela jsem to se skolkou pri narozeni sourozenece uspechat, aby si nemyslela, ze jsme si nekam odstrcili.. A mam obavu ze skolkovych nemoci. Ze bude vic nemocna doma nez ve skolce a bude to jeste horsi..

• Citovat
  • Nahlásit
28131
9.8.20 15:30
@Anonymní píše:
Mam doma dve deti. Tri a pul roku a tri mesice. A po narozeni mladsiho mam problem se sebou a se svymi pocity k tomu starsimu.. Trileta holka,,zlobi" asi tak normalne, jako kazde trilete zive dite.. Neustále beha, skace, porad mluvi a milionkrat za sebou se pta proc, je ji vsude plno.. Mimino je klidny a spavy mazel. Jsem s nimi skoro porad sama doma a jsem unavena.. Manzel je workoholik 24/7, kdyby si vzal nekolik dni volna za sebou, to by nejspis polozilo podnik :roll: Ale manzela tu moc probirat nechci, vzdycky to bylo tak a nema cenu resit.. Moje mama jako babicka trochu funguje, ale jedno povozeni kocarku nebo dve hodiny se starší za tyden me moc nevytrhne.. Tchyne je daleko a je nemocna, ty deti pohlidat dat nemuzu. A ted k problemu. Mam averzi vuci starsi dceri :? Vecne mi leze to jeji litani na nervy. Nebavi me po tisicate stejne hry. Mimino spi cely odpoledne, rada bych si po kojici noci taky odpocinula, ale dcerka mi skace po hlavě. Jsem na ni pak protivna a hnusna. Ted ma jeste rymu, tak nemuzem ani k vode a chce se mi z ni proskocit oknem. Snazim se ovladat, ale moc mi to nejde… A pak vecer, kdyz usne, chodim se na ni divat a je mi to hrozne lito, jak jsem se k ni chovala. Ze je jeste mala :( Ale dalsi dny se to zase opakuje.. Nevim jak z toho ven a nechci nas vztah do budoucna nejak poskodit…

Musí se zapojit manžel, přece nechceš starší dcerce pokazit vztah s mladší a i s Tebou…

A samozřejmě školka…

Dávat jí sedativa, aby se nechovala tak, jak se zdravé a šikovné holčičky v jejím věku přirozeně chovají a Ty ses mohla vyspat, asi nechceš…
A jiné řešení než zapojit manžela prostě není…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.8.20 15:48

Rozhovor s chlapem na tema,,ses furt v práci a nemas na nas cas" uz jsme spolu doma vedli tisickrat a nikam to nevede. Akorat je pak dusno, hadky, a zkazene i to malo casu, kdy jsme spolecne… Kdyz mu vyctu, ze jsem na vsechno sama, tak se akorat smrtelne urazi, at si zkusím zivit rodinu. Jednou za rok, kdyz uz tohle tema mezi nami vygraduje, tak si milostive vezme tyden volno (ktere si pak jeste musi nadelat. Na zakonik prace nebo placenou dovolenou se u nich nehraje) a za chvili jsme zase ve stejnych kolejich.. Dokud jsem sama chodila do prace, tak mi to asi tak nevadilo, ale sama s detmi to vidim samozřejmě jinak.

• Citovat
  • Nahlásit
4256
9.8.20 15:52
@Anonymní píše:
Do skolky je přihlášena od zari. Nechtela jsem to se skolkou pri narozeni sourozenece uspechat, aby si nemyslela, ze jsme si nekam odstrcili.. A mam obavu ze skolkovych nemoci. Ze bude vic nemocna doma nez ve skolce a bude to jeste horsi..

A myslíš si že si tvoje chování vůči sobě neuvědomuje? Co vyřeší školka? Jen ji tam odlozis. Tvůj vnitřní problém to nevyřeší. Měli byste se starat děti vy dva s manželem. A ještě být naštvaná skrze babičky že nehlídají? Oni si dvě děti neudělali. Trestás ji za to že sis ji udělala, za to že se chová jako dítě. Chudák..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.8.20 15:55
@mackA159 píše:
A myslíš si že si tvoje chování vůči sobě neuvědomuje? Co vyřeší školka? Jen ji tam odlozis. Tvůj vnitřní problém to nevyřeší. Měli byste se starat děti vy dva s manželem. A ještě být naštvaná skrze babičky že nehlídají? Oni si dvě děti neudělali. Trestás ji za to že sis ji udělala, za to že se chová jako dítě. Chudák..

Ja ale vubec nejsem naštvaná na babicky :nevim: Jenom popisuju nasi situaci doma, ze nemam hlidani.. A ptali jste se na skolku, tak odpovídám..

• Citovat
  • Nahlásit
2184
9.8.20 15:56
@Anonymní píše:

Tak ty 3 týdny to už vydržíš, ne? Třeba se to pak zlepší, ona bude trochu unavená ze školky, budeš na ní mít víc energie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2184
9.8.20 15:57
@Anonymní píše:
Rozhovor s chlapem na tema,,ses furt v práci a nemas na nas cas" uz jsme spolu doma vedli tisickrat a nikam to nevede. Akorat je pak dusno, hadky, a zkazene i to malo casu, kdy jsme spolecne… Kdyz mu vyctu, ze jsem na vsechno sama, tak se akorat smrtelne urazi, at si zkusím zivit rodinu. Jednou za rok, kdyz uz tohle tema mezi nami vygraduje, tak si milostive vezme tyden volno (ktere si pak jeste musi nadelat. Na zakonik prace nebo placenou dovolenou se u nich nehraje) a za chvili jsme zase ve stejnych kolejich.. Dokud jsem sama chodila do prace, tak mi to asi tak nevadilo, ale sama s detmi to vidim samozřejmě jinak.

Ale podle toho, co píšeš, nemáš problém s dcerou, ale s manželem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8685
9.8.20 16:02

Vyřešila bych to, aby jsi byla vyspalá v noci, aspoň trochu, a pak si sedne zbytek :hug: Já jsem obě děti „měla na starost“ cca 20 - 4:30, manžela jsem nechala celou noc spát, on si je vzal ráno po posledním krmení a nechal mě 2,5 - 3 hodinky dospat a pak jel do práce. Jemu 7 hodin nepřerušovaného spánku stačilo a mě ty rána zachránily. Nešlo by to vymyslet podobně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.8.20 16:02

A nemyslim, ze skolka neco vyresi :nevim: Přihlášky se davaly uz na jare, tak mi pripadalo jako dobry napad ji uz ve 3,5 letech do skolky dat. Co bude po narozeni mladsiho jsem nemohla vedet :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama