Po několika letech přirozené otěhotnění

Anonymní
20.1.13 18:53

po několika letech přirozené otěhotnění

Ahoj holky,
mám už doma jednoho syna z IVF, ten se nám podařil po 2 letech snažení. Pak jsem měla mateřských povinností až nad hlavu, takže jsem na druhé nemyslela, ale nikdy jsme si s manželem nedávali extra pozor (antikoncepci jsem brala naposledy tak před 10 lety, kondomy nepoužíváme), takže kdyby další mimi přišlo, nebránili bychom se tomu. No a asi tak před 1,5 rokem jsme si řekli, že už bychom další dítě chtěli a nechali jsme tomu zcela volný průběh s tím, že se snad usměje štěstí a pokud ne, tak půjdeme opět do CAR. V 9/12 se pořád nedařilo, tak jsme se už obrátili na Reprofit, kde nám po základních vyšetřeních řekli, že jsme naprosto zdraví, takže to vidí jasně, že se opět zadaří hned první IVF, tak mě ještě zvali na klasické UZ v době ovulace, která normálně probíhala s tím, že jsme si řekli, že do IVF půjdeme v 1/13. Jenže pak se stalo něco, co jsme naprosto nečekala…29.11. jsem objevila na testu // čárky a myslela jsem, že se zblázním štěstím :mrgreen: Určitě mě jako dlouholeté snažilky, co jste na tom stejně, pochopíte, že prostě tahle radost se nemůže rovnat té, kdy člověk otěhotní tzv. na první vrz (nebo si to aspoň myslím). V předvánoční a vánoční čas jsem byla tou nejšťastnější, jenže ouha, na začátku 1/13 konec, zamklé těhotenství, ani nedošlo k srdeční akci.
A já se teď bojím a bojím se hodně…půjde mi opět přirozeně otěhotnět nebo jsem si své „štěstí“ už vybrala? Budu muset jít zase do IVF, i když vím, že nám přirozeně otěhotnět jde a jsme zdraví? Mám spoustu otazníků a cítím se v nevýhodě oproti holkám, co sice taky potratily, ale otěhotněly po pár měsících (všem takovým se tímto omlouvám, neberu to tak, že jsem na tom hůř, jen mám své obavy a nějak se jich nemůžu zbavit). Prostě se bojím toho, že už přirozeně neotěhotním a budu muset opět do IVF (a nechce se mi do něho, když člověk ví do čeho jde, tak je to horší).
A TAK SE CHCI ZEPTAT, JESTLI SE TADY NAJDE NĚKDO, KDO NAKONEC PO NĚKOLIKALETÉM SNAŽENÍ OTĚHOTNĚL PŘIROZENĚ A S ÚSPĚŠNÝM KONCEM???

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

rachel55
20.1.13 19:08

Muj kamarad ma s manzelkou 2 deti po umelem oplodneni a ted, kdyz ji je 42 let tak necekane otehotnela prirozene, jeste neporodila, ale zatim je vse v poradku

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.1.13 19:11

@rachel55 díky, mě jde i o to, jestli je vůbec možné otěhotnět i 2× přirozeně, když se několik let nedaří? Já vím, že to je otázka za „všechny prachy“, na kterou mi asi nikdo nedokáže odpovědět, ale byla bych moc ráda, kdybych věděla, že to někomu prostě vyšlo :)

• Nahlásit
  • Citovat
7662
20.1.13 19:13

My jsme si dcerku vyráběli sedm let.
Asistovanou reprodukci jsme měli v plánu, prodělali jsme standardní procedury (spermiogram, genetika, jeden čas jsem brala Clostilbegyt), nakonec jsme to utli před laparoskopií s tím, že to ještě budeme zkoušet, dokud mi nebude 33, a pak si necháme pomoct.
Nakonec to dopadlo tak, že na své 33. narozeniny jsem to měla necelý měsíc do porodu. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
190
20.1.13 19:14

:dance: Ahoj,
moje diagnóza zněla- úplná neprůchodnost vejcovodů. Dvakrát jsme byli na IVF- první těhotenství zaniklo hned ze začátku, tak nebylo potřeba ani kyretáže. Druhé bylo také zamlklé těhotenství ve 12 týdnu- už bohužel (možná bohudík) s kyretáží.
Po této kyretáži jsem otěhotněla ještě vrámci šestinedělí přirozeně a mám doma skoro desetiměsíčního synka. Řekli jsme si, že to bylo velké štěstí a že další miminko už určitě jenom tak nepůjde. Nijak jsme se nechránili a ejhle teď jsem ve 12 týdnu a čekám dvojčata.

Tak nezoufej, tohle je známka, že Vám to jde i bez lékařů. Tak zkoušejte dál. Určitě to vyjde..
Přeju hodně štěstí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2786
20.1.13 19:15

Moje mistrova v praci se snazili 5 let. Byla nekolikrat na umelem atd… Pak si rekla, ze uz na to kaslou a za 3 mesice otehotnela :hug: Takovych lidi, kterym nepomohlo ivf atd a pak se podarilo prirozene znam celkem dost :kytka: psychika asi bohuzel dela divy :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.1.13 19:17

@mihhulle moc gratuluji, to je supr zpráva!!! Tohle jsem asi potřebovala slyšet-číst :) Co ti na to pak řekl dr., že jsi otěhotněla v 6nedělí? Já jdu na kontrolu zítra, tak jsem zvědavá, co mi dr. řekne, jsem totiž pro začít se snažit hned, ale prý tam existuje možnost potratu v II. trimestru.

• Nahlásit
  • Citovat
190
20.1.13 19:23

Neříkal nic,
a těhotenství bylo celé v pohodě. Celou dobu jsem pracovala a to mám myslím dost namáhavou práci…
Před otěhotněním jsem cvičila poctivě Mojžíšovou - nevím zda to mělo vliv na otěhotnění, ale min. to pomohlo mým zádům. Tak to můžeš zkusit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.1.13 19:42

@mihhulle díky a tobě přeji jen hodně štěstí při těhotenství s dvojčátky :D
@Cracky já se právě bojím té psychiky, teď při tom druhém snažení jsem byla úplně v klidu, neřešila jsem to, nijak po ničem nepátrala, takže je mi jasné, že se mohlo zadařit i díky tomu, že jsem byla v klidu, ale teď se bojím opět právě díky té psychiky, zase jsem na netu každý den, řeším každou blbost…prostě na hlavu…kéž by to bylo tak, že si v mozku přepneš na tlačíko „pohoda“ :)

• Nahlásit
  • Citovat
4184
20.1.13 19:44

Myslím, že příroda dokáže zázraky.
Poprvé jsem otěhotněla v roce 2007, nebyla srdeční akce, následovala revize a tři roky snažení i za pomoci lékařů (2 IVF, IUI nepočítaně) no a před třetím IVF jsem našla // a malá tetoristka teď spokojeně chrupká v postýlce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3031
20.1.13 19:46

Myslím, že skoro každá tady zná příběh ženy, kdy po IVF, nebo po létech otěhotněla. Moje švagrová po 3 nepovedených IVF otěhotněla přirozeně a pak za 6 let znovu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59721
20.1.13 19:54

Moje ségra.. 16 let marného snažení, Ivf i jiných metod nepočítaně, díky hormonům se úplně změnila… vzdali to, začala si zase užívat.. a do půl roku čekala první (věk 42, za 3 roky druhé)… děcka jsou zdravý a v pohodě…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
817
20.1.13 19:56

..

Příspěvek upraven 13.04.13 v 17:38

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12681
20.1.13 19:58

První těhotenství přirozeně po 7měsících snažení a hormonech, neovulovala jsem-nakonec to bylo zamlklý. Druhý těhotenství po IVF a zdravý dítě. Třetí těhotenství teď (ještě jsem nebyla na gyndě tak nevím jak to bude pokračovat) přirozeně na jeden jediný sex 4dny před ovulací. :lol: Takže klidně můžeš otěhotnět přirozeně zase.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29646
20.1.13 20:17

Vsechno je mozny. My se o prvniho pokouseli 3 a pul roku. Pred nim jeden potrat, po nem dva, pak teprv se povedla prostredni. Kdyz ji byl skoro rok a trictvrte, chteli jsme treti. Povedl se o mesic driv, nez jsme planovali :)
A na prvniho teda zabralo az to, ze pujdem do centra…uz jsme tam nedosli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama