Po nemoci do školy - potvrzení od lékaře

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
jeni
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 14.11.14 15:36
Po nemoci do skoly - potvrzeni od lekare

Ahoj holky, prosím vás malá je poprvé nemocná v rámci školy, tak bych chtěla vědět, zda může do školy po nemoci jen s tim, že jí do žákovské napíšu např. nachlazení jen já coby matka, nebo zda tam musí být razítko od lékaře s termínem kdy byla kvůli nemoci doma. Jak to probíhá u vás ve škole? Díky za info, J

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 14.11.14 15:37

@jeni omluvenky píší rodiče. U dr je i cedulka, že omluvenky nepíšou :nevim:

Nuníček
Ukecaná baba ;) 1031 příspěvků 14.11.14 15:38

Omlouvají rodiče, lékaři nemají povinnost psát omluvenky, někteří to napíšou, někteří ani za nic.

atominnka
Generální žvanilka 22008 příspěvků 14.11.14 15:39

Napsala bych to za sebe, stejně kolikrát ani s dětma k dr nejdu :)

jeni
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 14.11.14 15:40

Aha tak to moc dekuju, ja si prave rikala, ze mi prijde zvlastni abych tam bezela se zakovskou, ale mala tvrdila ze urcite musi mit razitko v zakovske, no asi si to trochu popletla :) Takze u deti takove to jako u dospelých „uschopneni“ neexistuje? Tzn. proste rodic napise nazev nemoci do zakovske + dny kdy bylo ditko marod a ot je vse?

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 14.11.14 15:41

@jeni přesně - od do - původ nepřítomnosti - stačí napsat fakt nemoc ;) od dr by to muselo být při dlouhodobé absenci, nebo při podezření na podvod.

betuska.bathory
Zasloužilá kecalka 533 příspěvků 14.11.14 15:49

Tak, tak - stačí omluvenka od rodičů. Až bude mít dítě 18. let, omluvenky si může psát samo (tak nám to říkali ve škole).

jeni
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 14.11.14 15:53

Tak moc dekuju holky, to jsem rada, ze se vyhnu jedne zbytecne ceste k Dr. urcite by na me jeste koukal, co to po nem chci :)

vokishka
Extra třída :D 13743 příspěvků 14.11.14 15:56

@betuska.bathory Na střední mé dcery musí mít všichni omluvenky od lékaře, dokonce i jeden den. Já to naštěstí nemusím řešit, ale nedokážu si představit, jak běží k doktorce, protože má jeden den třeba průjem.

andelka83
Generální žvanilka 20579 příspěvků 14.11.14 15:56

Mně až do konce SŠ psali omluvenky rodiče. V době kdy jsme měli nabýt plnoletosti si s námi promluvila třídní profesorka a vysvětlila možnost že si můžeme psát sami omluvenky. Ale bylo to tak nevýhodné, že k tomu nikdo ze studentů nepřistoupil.
Od Dr jsem musela mít omluvenku jen na výšce.

Karleon
Kelišová 5552 příspěvků 14.11.14 16:34

Napiš prostě „nemocná,“ diagnózu určitě ne, i tady platí lékařské tajemství a ty nikomu nic říkat nemusíš :-)

Deninina
Závislačka 3956 příspěvků 14.11.14 16:37

Co jsem tak vypozorovala, tak na hodně školách děckám lijou do hlavy, že omluvenka může být pouze od lékaře, my jsme se na SŠ hádali s třídní, že dr. má na dveřích napsáno, že omluvenky nepíše. Může ale dát razítko, při návštěvě, nebo při potřebě delší rekonvalescence. Některé učitelky jsou prostě střelené, budou si mlít pořád to svoje a přitom na to nemají právo. Přece normálně myslící rodič pozná, že když má dítě třeba zvýšenou teplotu, tak ho prostě nechá jeden den vyležet a je to, doktor by si asi ťukal na čelo, kdyby mu tam všichni lítali s každým píchnutím.

vokishka
Extra třída :D 13743 příspěvků 14.11.14 17:23

@Deninina U dcera rozhodl ředitel, dokonce citoval nějaký zákon. Nemusí se tam psát konkrétní nemoc, ale musí tam být razítko.

Maddlen
Závislačka 3248 příspěvků 14.11.14 18:39

Úplně stačí, když omluvenku napíše rodič. U nás třeba razítko vyžadujeme jen u dětí, které marodí hodně často a „podezřele“ - prostě pokud máme podezření, že jde o krytou absenci.

WERISKA
Vesmírná mluvilka 33162 příspěvků 14.11.14 19:13

Od-Do-píše do žákovské rodič -důvod–pak podpis ;)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Strach z miliardové pokuty? Deppova ex působí ošuntěle a má zase nového chlapa

Vztah herce Johnnyho Deppa s Amber Heard byl fiaskem, jejich manželství... číst dále >

Český lev ON-LINE: Červený koberec zazářil hvězdami, kdo ale zazáří u cen?

Dnes je tu 26. ročník Českého lva, kdy se po červeném koberci do Rudolfina... číst dále >