Po nočním kojení nemůžu spát

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Marfuscha
Ukecaná baba ;) 1399 příspěvků 06.11.14 10:26
Po nočním kojení nemůžu spát

Mám doma 7 týdenní holčičku. Spí v noci dobře, koupeme v osm večer, pak nakojím, do deseti řve, ale skoro vždycky se v deset vypne a spí cca do dvou. Problém je, že já se po nočním kojení rozkoukám a nemůžu usnout, kolikrát čumákuju třeba do pěti, než zaberu. Jenže v šest je malá vzhůru na kojení znova. Takže mě spí dítě, ale já mám stejně spánkový deficit. Už to trvá několik dní a jsem z toho nervózní. A čím dýl pořádně nespím, tak už jsem z toho v noci nervózní a o to hůř usínám. Začarovaný kruh. Podobný problémy se spaním jsem měla v pubertě, pak se to nějak upravilo samo a teď s mimčem jsem si spánek rozházela znova. Máte to někdo podobně? A nějaká rada, co s tím? Napadl mě třeba nějaký bylinkový čaj na uklidnění, ale nevím, jestli něco takového můžu, když kojím.

Reakce:
Katy 7
Kelišová 5376 příspěvků 06.11.14 10:36

Já kojím po tmě, takže se neproberu a vesele spím. :)

janina022
Zasloužilá kecalka 551 příspěvků 06.11.14 10:38

Taky se mi to občas stava ze se proberu a Nemůžu pak usnout :-) asi na to pomaha spát s mimcem v posteli a dat mu jen prso a spát dal. Ale to ja bych nechtěla jsem rada ze spi ve své postýlce a ve svém pokojicku :-) mam pocit ze mít ho v posteli tak se uz vůbec nevyspim a pohodlný na spánek by to taky moc nebylo :-))

janicka.ocet
Zasloužilá kecalka 524 příspěvků 06.11.14 10:40

Já to měla taky tak, ale tělo si zvyklo a přešlo to asi po měsíci. Nespala jsem paradoxně z toho, jak jsem byla přetažená.

Keyllah
Extra třída :D 11118 příspěvků 06.11.14 10:40

@Marfuscha Ono se top časem upraví -) budeš tak unavená, že usneš :-)) přes den bych zkusila Magnésko -)je dobré na únavu a zklidnění a večer zkus bylinkový čaj, např. meduňku. Při kojení co největší klid, nesvítit a nemluvit :-)

Marfuscha
Ukecaná baba ;) 1399 příspěvků 06.11.14 10:45

V posteli s mimčem spát nechci, jsem ráda, že mi spí v postýlce. Ve společné posteli bychom se moc nevyspali, přítel sebou v noci dost háže, bála bych se, že malou nechtěně uhodí.
Já byla před otěhotněním velký spáč a teď funguju na 5 hodin denně a to ještě když mám dobrou noc, tak jsem dost unavená.

zuzkasim
Ukecaná baba ;) 2243 příspěvků 06.11.14 11:30

@Marfuscha Měla jsem to také tak, zvlášť u posledního dítěte, přešlo to po cca 2 - 3 týdnech samo. Bylo to hodně nepříjemné, ale nedalo se s tím nic dělat. Tělo si potřebuje zvyknout na jiný režim…

NaimaCloudy
Kecalka 326 příspěvků 06.11.14 11:33

@Marfuscha
meduňkou nic nezkazíš - ovšem otázka, zda ti pomůže. Já jí můžu vypít litry a stejně jedu jak fretka… :nevim:
Nechci tě strašit, ale u mně se spánek upravil až po roce, co jsem měla šanci se vyspat déle jak tři hodiny :oops:

gwennie
Kecalka 222 příspěvků 23.02.15 14:23

@Marfuscha Ahoj, už se ti to upravilo? Ptám se protože mám stejný problém… ovšem miminko je narozené v listopadu, a u mě trvá problém stále. Magnesko beru, vařím si na noc meduňku a kozlík, a furt nic… Jak jsi to vyřešila? Díky za odpověd :)

Joliett
Stálice 62 příspěvků 24.02.15 16:55

Já se taky vždycky proberu v noci u kojení. Tak nsi vždycky poskládám a uklidim prádlo, jdu přiložit do kamen, pouklizim co je třeba a jdu lehnout.

Marfuscha
Ukecaná baba ;) 1399 příspěvků 25.02.15 09:55

@gwennie Jak kdy, někdy zaberu hned, někdy mi to trvá. Ale už většinou kojím jen jednou za noc, tak to není tak hrozný. Sice pro změnu chodím co hodinu nahazovat dudlík, ale to je jen chvilka a tolik mě to neprobere. A hodně mi psychicky pomohlo nepočítat, kolik jsem toho za noc naspala, resp. nenaspala. Prostě ráno buď padám na ústa nebo nepadám.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >

Odvážná Jitka Schneiderová: Na Lvy přišla bez podprsenky, odkryla pevná ňadra

Krásná herečka Jitka Schneiderová (46) jako vždy na červeném koberci... číst dále >