Po nočním přebalení je čilá další dvě hodiny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

EvieD
Nováček 6 příspěvků 30.09.18 04:20
Po nočním přebaleni je čilá další dvě hodiny

Zdravím maminky, mám 5mesicni holčičku, noční kojení jsme si kolem třetího měsíce ustálily na jedno kolem 1-2 hodiny a pak kolem 5. Jenže co nám začaly růst před měsícem zuby, vyžaduje častějsi kojení, v tom problém nevidím, většinou u kojení hned usne. Ale čím dál častěji se stává že se u kojení pokaka a tím se dokonale probudí. Po přebaleni je čilá jako kdyby bylo ráno, ikdyz jsou zrovna třeba dvě hodiny v noci. Zrovna dneska usnula o půl 10, kojení o půlnoci, ve dvě a od 4 jsme vzhůru kvůli pokakane plince. Zkoušela jsem ji po přebaleni vždycky hned uspat, ale povídá si a očividně spát vůbec nechce. Takže pak čekám dvě hodiny než se unavi, dřív prostě neusne. Měla jste to některá s miminkem taky tak? Asi mi nezbývá než se smířit s tím že to takhle má nastavený a kaká v noci, že.. díky.

Reakce:

FenekUsaty
Závislačka 4307 příspěvků 30.09.18 04:38

A probudila by se ti i kdybys ji prebalila v postylce a spici? Muj syn ma docela tuhy spani, pokud zrovna spi. Tak jsem to delavala tak, ze jsem ho pokadenyho nakrmila, pockala az zabere a pak ho prebalila v postylce spiciho, jen pri miniaturni tlumeny lampicce.

EvieD
Nováček 6 příspěvků 30.09.18 04:46

Když ona se vzbudí tím kadenim a u krmení je pak nevrla, odtahuje se a přisává, jak ji vadí že má pokakanou plinku :) tak nevím jestli by mi zabrala kdybych ji zkusila uspat bez přebaleni :think:

FenekUsaty
Závislačka 4307 příspěvků 30.09.18 05:03

Aaaaha, jasny :( Nas malej je cunatko, kterymu je to fuk :( Jsem sama zvedava, jestli nekdo neco poradi, nejaky figl.

EvieD
Nováček 6 příspěvků 30.09.18 05:22

Ještě mě napadlo dát místo prsa čaj, když se vzbudí třeba už po hodině nebo dvou, třeba by jí to uklidnilo stejně a nezasytilo když možná ani hlad úplně nemá.. ale když kojim, čaj se dávat nemá že.. davala jste některá i tak?

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1921 příspěvků 30.09.18 06:59

a nemůžeš proste odejít a nechat ji tam? můj synator si kolikrát taky ,,povídá” v noci, ale spi v jiném pokoji tak to nejak neřeším…az se vykeca tak sám usne…

nenivolnynick
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 1 inzerát 30.09.18 07:59

Flasku s cajem bych nedavala, normalne nakojila. Maly mel tohle obdobi taky a hodne miminek v okolí :nevim: byly treba dve hodky vzhuru v noci nez zabraly.. lezeli jsme a casem usnul. A casem to taky prestalo…

EvieD
Nováček 6 příspěvků 22.10.18 09:12

Děkuji všem za reakce. Nakonec jsme to vyřešili tím, že jsme malou přestěhovali do pokojíčku. Tím se zlepšilo spaní celkove, nebudi se tak často na kojení a dnes dokonce spala v kuse od půlnoci do 7 ráno. Asi chce mít svůj klid a my ji budili :)

jankajj
Závislačka 2802 příspěvků 22.10.18 22:48

EvieD. To je prima, že se to srovnalo. Mně se osvědčilo v noci plenku měnit zásadně před kojením/ po kojeni jen přes den. U nas totiž přebaleni rovná se probuzeni a zábava.

EvieD
Nováček 6 příspěvků 27.10.18 04:43

@jankajj tak jsme zase od 4 vzhůru :zed: U nás to úplně aplikovat nejde, protože ona se pokaka během kojení nebo po kojení. Dneska teda nastala opačná situace a vzbudilo mě jak si povídá v postýlce už pokakana, tak jsem zajasala, že jen přebalim, nakojim a jdeme spát, ale to jsem se přepočítala.. je čilá i tak .. :think: moje dítě je asi ranní ptáče :)

jankajj
Závislačka 2802 příspěvků 31.10.18 10:35

EvieD: Naší malé čerstvě lehce pokakaná plínka v usnutí naprosto nepřekáží. Přebalování v noci PO proto zásadně nedělám, to bych uspávala na rukách a myslím že dlouho.

Ono každý den i noc je jiný. U vás ne?
U nás určo nejde o vzbuzení se kaděním, jak píšeš ty, ale proto že ji bolí bříško, tak se kroutí, ABY se vykakala, a to ji probudí. Ponosíme v tygříku, nakojíme na dobré spaní, dle potřeby odbrknem, a jde se znovu na kutě.
Já třeba včera kojila příliš často/malá moc chtěla, takže přes den občas i po hodině jsem dala, a zle se mi to večer/v noci vymstilo: Malou tlačily větry, nosila jsem půl hodiny na tygříka, než se dalo trochu zabrat/ a i tak v noci spala lehce, dost se kroutila. To už nesmím udělat. Jenže malá je dost velká, hladová, a dvě hodiny mezi kojeníma je pro ni kolikrát problém. Už se těším, až budu dávat i další věci kromě MM.
edit: Jinak pro nás super vychytávka - dětská postýlka zavěšená na trámu ve stropu. Když malá v noci špatně-lehce spí, houpeme ji.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Konec pohádky u Petra Vojnara: Moderátora opustila matka jeho syna

Když se moderátor Petr Vojnar na konci září na Facebooku podělil o informaci,... číst dále >

Dojemné vyznání svalovce Andrey Pomeje: Přál bych si, aby se Jirka uzdravil!

Nový přítel Andrey Pomeje Petr Plaček (38) vnesl Andree Pomeje novou radost... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >