Po Novém roce nový začátek

Anonymní
2.1.21 09:06

Po Novém roce nový začátek

Ahoj holky, omlouvám se za anonym, ale chodí sem lidi, co pracují ve stejné firmě.
Potřebuju se vypovídat, možná slyšet pár slov podpory. Možná, že jen zbytečně hysterčím.
Nastupují v pondělí poprvé do práce, skončila mi RD. Dítko je ve školce od září. Na mě to od včera nějak padlo. Trochu se bojím, jak to malá bude beze mě zvládat, budu chodit 3× v týdnu na 10h. Bojím se, aby se jí to v hlavičce nějak nepreplo a nezačala špatně reagovat na tu změnu, třeba bojkotovat školku.
Na jednu stranu se těším, že vypadnu mezi lidi a donesu domů nějakou korunu, která teď vlastně bude navíc a budeme si je moct užít. Ale bojím se ještě jedné věci. Firma ve které jsem pracovala před MD, zkrachovala. Nastupují úplně do nové, kde pracuje nadřízený, s kterým jsem pracovala pred 10 lety. Nerozesli jsme se tehdy uplne v dobrém, já ještě tenkrát studovala, moc se mi nedařilo a studium jsem si musela prodloužit a protože jsem nedonesla diplom v termínu, na jakém jsme se domluvili, on me tenkrát před ostatními kolegy propustil a byl velice nepříjemný. Co jsem pozjistovala, tak se s ním neuvidím moc často, ale občas ano. Bojím se, že mě před novými kolegy pomluví nebo jim bude vykládat, jak mě tenkrát vyrazil, protože jsem nebyla schopná dostudovat. Já měla tenkrát veliké rodinné problémy, 3 úmrtí v rodině atd.
Nevím, jak se chovat k němu. Jestli nasadit neutrální výraz a dělat jakoby se nic nestalo? Nevšímat si?
Tak nějak se to ve mně od včera pere😁
Děkuji za přečtení

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6789
2.1.21 09:15

Třeba těch lidí už vyhodil a nebude si to ani moc pamatovat :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3598
2.1.21 09:21

Gratuluji k novém mostu. A jak se chovat, asi normálně, slušně, jak jsi zvyklá, nic sama nepripominat. Jestli je to blb, tak s tím stejně nic neudělaš, ale snad uz od te doby ma jiné starosti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9408
2.1.21 09:29

Já bych se chovala slušně, uvidíš, co bude. NIjak bych se sama nepřipomínala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.21 09:32

Určitě se budu chovat slušně, to je prostě základ. Holky A jak vzaly děti, když jste nastoupily do práce? Bylo jim smutno?
My chtěli ještě jedno, ale nějak nám to zatím nevyšlo, manžel není moc v pohodě po zdravotní stránce.

• Citovat
  • Nahlásit
1123
2.1.21 09:32

Stejně tak ho můžeš pomluvit ty, že se před 10 lety zachoval jako kretén.
Lidi se mění, to že jsi před 10 lety měla problémy neznamená, že jsi teď stejná. Spousta lidí se před 10 lety chovala jinak než teď.
Třeba se za tu dobu změnil - dozrál a nemá potřebu si honit ego na podřízených a podobně. Na tvém místě bych se zbytečně nebála dopředu, může to být úplně v pohodě a ty se tu stresuješ „co by kdyby.“ Já měla nadřízenou, která neměla nejlepší pověst u svých bývalých zaměstnanců, přitom u mě už byla v pohodě. Říkala, že prostě byla mladá a divoká a myslela si bůhví co až delší praxe ji „uklidnila“.
A taky jak už bylo psáno, ani si tě nemusí pamatovat. Deset let je dlouhá doba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62182
2.1.21 10:20

Proboha, je to 10 let, udelala jsi tehdy chybu, tak jsi za ní nesla následky.. Teď ji nedělej a máš klid, ne.. A školku malá zvládne, vesměs to děti dávají lépe jak rodiče

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62182
2.1.21 10:21

Jo a chovej se normálně, tohle je nový start přeci :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
106
2.1.21 10:29

Je to dlouha doba, mel mezitim mnohem vetsi starosti a na tebe uz zapomel a pokud ne, mozna budes prekvapena… ;)

Mozna je uz lidstejsi, ty veci si uvedomil, ze se choval jak kreten a bude mit s tebou i lepsi vztah.

Ja kvuli skoly odesla z prace..
Jedna vec byla ;), ze to tehdy bylo v praci dost napjate, druha, ze pro me skola znamenala vic nez prace a mola jsem si dovolit „jen studovat“… navic jsem mela odlozenou zkouslu z minuleho roku a pokud bych ji nedala, musela bych delat statnice dalsi rok… Takze… Jsem podala vypovef 3 mesice dopredu a poprosila at me propusti o 14dni driv… (at se na tu hroznou zkousku naucim)… Samozrejme, ze mi to volno nedali… 3 mesice meli na to sehnat nahradu a vykaslali se na to a pak mi rekli, jestli jsem spadla z visne, kdo tu praci za me bude tech 14dni delat… Sla jsem na nemocenskou.. Zkousku udelala… Za pul roku mi volal sef, jestli se nechci vratit, ze by me na to misto chtel znova a ze mi da mnohem, mnohem krasnejsi nastupak… :palec: ;) Ja si tehdy odchod hrozne vycitala… ze jsem to udelala skaredym zpusobem… Stydela se potkat sefa… A On s tim byl vic v poho jak ja…
Fakt zaleží…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
853
2.1.21 13:42

Měla by sis víc věřit, od něj tehdy taky asi nebylo úplně fér té vyhodit, za to, že jsi nedostudovala v termínu a ještě být na tebe protivný. Takže bych se k němu chovala slušně, ale odměřené, třeba si to s tebou bude chtít i vyříkat. Já bych to spíš cítila, že by se měl cítit blbě on a ne ty. Jo a vždycky si říkaj, že rodina je dulezitejsi než prace a nějací cizí lidi.
A ješte, když já se něčeho dopředu bojím a připravuju se na to, tak se většinou objeví úplně jiný problém nebo nepříjemnost a všechno je stejně jinak 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15432
2.1.21 18:05

1. von si to nepamatuje. nějaká studentka před deseti lety která navíc teď má jiné jméno není neco co by si uchoval v paměti - pokud to propouštětní tehdy nebylo v souvislosti že jste spolu spali. To by si pamatovat mohl, ale normálního zaměstnance - spíš ne, zejména pokud je to firma co má víc jak 30 lidí.

2. Nervozita při nástupu do práce po delší době a někam do neznáma je úplně běžná, prostě to musíš přežít - slibuju, bude to lepší než si maluješ strašidelné scénáře.

prostě na sebe buď první měsíc v práci hodná a laskavá, netýrej se za to že nejsi dokonalá - nikdo není - no a ono to nějak půjde.

držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat