Po obede usina az mezi 14 a 15 h

Anonymní
12.9.21 14:44

po obede usina az mezi 14 a 15 h

Ahoj, je to skoro 2 tydny co jsem maleho (19 m) musela premistit do velke postele, postylku prelezl. a ted je problem hlavne s odpolednim spanim. usina totalne K. O. mezi 2, 3 odpoledne a pak by spal klidne 3 hodiny. at ho uchodim dopoledne jak chci, driv usne jen v aute. predtim chodil nejpozdeji do 13 h a dal si ty 3 hod a vecer pak kol osme. mam ho ted budit nebo ne? mate radu? diky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9768
12.9.21 14:45

V kolik ráno vstává?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19895
12.9.21 14:50

Já obdivuji všechny, kdo budí. Buď umí vychytat správnou fázi spánku nebo nevím. Řešila bych to pozdějším nočním spánkem třeba v deset. Jinak já kolem těch 2 let přešla na spaní venku v kočárku a tam bylo super, že když se zastavilo, tak se vzbudil, zároveň se vezl, dostal křupku atd a byl dobrej, tak jsem třeba takto vozila hodinu a půl a tím si ten čas řídila. Teď jsem cestou ze školky dvakrát kroužila hodinu po okolí. Moje dítě je spáč jinak je peklo :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.9.21 14:53

Vstává mezi 6,7… zatim jsem budila vždy nejpozdéji o pul 5 a stejne sel spat po te osme. ale nemam moc odvahu nechat dele…? treba by to nevadilo, nevim. v kocare by asi taky spal rokud by se chodilo, ale ja cekam druhe a nezvladla bych to.

• Citovat
  • Nahlásit
24506
12.9.21 14:55

Ja nechala děti spát jak chtěly, holt s náma pak koukaly večer třeba do 10, zas se spalo dýl ráno :nevim: dokud se nemuselo vstávat do školy/ práce apod, tak sem neřešila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10874
12.9.21 15:02

Tak jestli ti pak večer usne kolem 20h tak bych ho nechala. Já budim nejpozději 15:30 a to je pak jistota, že dřív jak ve 22h nezajede.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4469
12.9.21 15:24

My budime syna už asi rok, protože jinak by prospal odpoledne a spát by šel o půlnoci. Ale pokud ti večer usne, tak bych neřešila, je třeba to otestovat :lol: když necháme syna spát podle jeho gusta, tak chodí spát tak ve 23 hod, kdy já už obvykle mívám hodinu půlnoc. Je to těžký :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35545
12.9.21 15:29

Budila jsem pravidelně nejstarší dceru. Ještě starší je syn a chtěli jsme nějak fungovat. Kdyby to bylo na ní, prospí odpoledne, večer jde spát o půlnoci a vstává někdy v 9,10 hodin.
Syn potom začal chodit do školky, tento režim byl pro nás neúnosný, já jsem nastavená naopak.
Teď je jí už skoro 13 a ta soví povaha jí zůstala. Pokud má splněny všechny povinnosti, ať si o víkendu večer zaponocuje, ráno přispí. Večer nesmí rušit nikoho dalšího.

Sama přiznává, že by jí vyhovovala škola s pozdějším začátkem vyučování, kterých je v ČR málo :mrgreen:

Žádné další dítě jsem nebudila, neměly ty tendence. Spíš naopak. Od 2 let žádný spánek, večer brzy spát a 12 hodin v kuse až do rána.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1294
12.9.21 15:32

Tak u nás se to pořád posouvalo. Zezačátku usínal třeba i v jedenáct, pak dvanáctá, pak hodně dlouho v jednu. Pak snad až ve dvě. Jakmile ale měl období, kdy usínal až ve tři, tak popravdě zároveň musel přestat spát přes den, jinak by usnul až o půlnoci. A to bychom nedali,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8941
12.9.21 15:42

Dcera také od roka postupně spánek posouvala, až to ve 22-23 měsících posunula až na usínání kolem 15h. Tak jsem si řekla dost, a odpolední spánek zrušila. První asi 3 týdny to bylo peklo, od 16 hodin totálně přetažené uřvané dítě, co večer vytuhlo extrémně brzy, ale pak si to sedlo. A měla jsem dvouleTačku, co usne kolem 18:30-19 během 5 minut a spí ráno do 7-7:30. Prostě sen každého rodiče :pankac: Mmch teď je jí 9 a spí od 21 do 6:30, je to čím dál méně :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18631
12.9.21 15:46

@Aliik my tu přechylovací fázi máme už skoro rok. Ted teda většinou vydrží do večera, usne mezi 7-8, ráno vstane mezi 7-8, ale pro změnu v noci má 3 hodinové okno, kdy je vzhůru :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34621
12.9.21 16:41
@Anonymní píše:
Vstává mezi 6,7… zatim jsem budila vždy nejpozdéji o pul 5 a stejne sel spat po te osme. ale nemam moc odvahu nechat dele…? treba by to nevadilo, nevim. v kocare by asi taky spal rokud by se chodilo, ale ja cekam druhe a nezvladla bych to.

Spánek se mu ještě desetkrát změní. Snaž se ho dopoledne unavit, aby šel dřív spát. Jaký je problém dát ho večer až v devět? Těžko usne, když spí až do půl páté.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.9.21 17:03

To já nevím, jestli by usnul v 9… zatím jsem vúdy budil o půl 5. tak dnes jsem usla taky a jdu budit teď
je pět :-D :pocitac:

• Citovat
  • Nahlásit
14739
12.9.21 17:21

Nejlepší máš hned po obědě dítě vzít do kočárku, udělat pár bloků a usne..dělala jsem to tak a buď jsem jí pak i s kočárkem vytáhla do 1.patra, nebo jsem jí nechala na dvorku s chůvičkou a nebo jsem si vzala práci ven a seděla na lavičce, když počasí dovolilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14739
12.9.21 17:22

A taky jsme po snídani chodily hned ven, aby se unavily..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat