Po obědě usne sám, pak se vzbudí a musím uspávat

22.4.16 14:36

Po obědě usne sám, pak se vzbudí a musím uspávat

Ahoj maminky, prosím o názor, jak byste se zachovaly vy. Náš syn (skoro 12m) měl vždy spánek po obědě takový všelijaký (spí už jen 1× denně), ale vždy aspoň tu hoďku a čtvrt spinkal. Jenže asi před měsícem se začal budit asi půl až 3/4 hodiny od usnutí (usíná sám) a pak ho musím uspávat, protože znovu sám neusne. Když se zadaří, tak mu dám jen napít vody, dudlíka a spí dál. Když je ho horší, tak jde na ruce a musím ho prostě uspat. Už si říkám, jestli se takhle nebudí i ze zvyku. Jestli by třeba nepomohlo ho párkrát z tý postýlky vytáhnout, neuspávat a nějak ten den přetrpět s tím, že bude nedospaný a protivný. A že mu to třeba časem dojde, že buď bude spát dlouho nebo má smůlu. Jak byste se zachovaly vy? Myslíte, že jsem moc naivní, když doufám, že by mu to docvaklo? Zkouší mě? Jinak přes den je v pohodě, nemyslím si, že by to byly zuby. Noci jsou v rámci možností tak nějak normální = nikdy je neměl dokonalé. Díky moc za vaše postřehy a názory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
35707
22.4.16 14:42

Děti kolem roku mají spánek nepravidelný - u nás to bylo buď jeden delší spánek(cca hodina) kolem poledne nebo dva kratší(dvacet minut) - jeden brzy dopoledne a druhý později odpoledne. Záviselo to i na tom, kdy dítko ráno vstalo. Píšu obecně o všech, děti mám čtyři. Nikdy jsem to nehrotila a když se dítě probudilo neplánovaně brzy, už jsem neuspávala. Na to nebyl zvlášť při dalších dětech čas. Někdy se stalo, že potom dítě vytuhlo v jinou dobu někde u hraček nebo na procházce v kočárku. Taky jsem to nikdy neřešila. V noci spaly všechny víceméně dobře - podle svého založení - skřivan/sova.
Jo a dvě ze čtyř dětí mi přes den nespí od necelých dvou let a nenaučila je spát ani školka. Jsou děti s nižší potřebou spánku, ne všichni jsou spáči.
Chápu, že to může být pro maminku, která je zvyklá mít „svůj klid“,náročné, ale já bych to nechala na dítěti, neuspávala bych.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
103
22.4.16 15:09

Neuspevame nikdy. Bud usne, nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
496
22.4.16 15:15

Mam neco podobneho.. neuspavam.. jeji problem :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7444
22.4.16 15:23

Tak já jsem ta maminka, co chce mít aspoń chvíli svůj klid :) Nebo spíš možnost v klidu něco udělat. Dcera doteď spává 1,5 - 2 hod. po obědě, má 2r9m. Občas jsme měli horší období, kdy jsem uspávala a po chvíli se to srovnalo a spala zase normálně. Já jsem prostě nepolevila :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21486
22.4.16 15:27

Syn kolem roku přestal spát úplně :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
103
22.4.16 16:14

Maminka chce mit svuj klid. Tak dite bude spát, i kdyby nechtělo. To je máma jako vínko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7444
22.4.16 16:48

Myslím, že kdyby opravdu nechtělo, tak bych se mohla na hlavu stavět… :lol: kolem roku mi malá spala v kočárku u domu. Počítám, že ji něco vzbudilo, tak mi osobně přijde škoda vytáhnout nedospané děcko v roce z kočáru a rozbourat si celý zbytek režimu, když stačilo chvíli pojezdit s kočárem a spala dál… Nejčastější příčinou byli sekající sousedi, místní rozhlas, štěkající pes apod. S menším mimčem to byla ještě záležitost prdíků, co tlačily apod.

Ostatně i 3 leté děti ve školce i když „nechtějí spát“, tak mají učitelky pokyn nechat děti alespoň 30 minut ležet, aby tělo dostalo možnost usnout a praktikuje se do předškolního věku. Takže mě spíš vždy záleželo na tom, aby dcera byla pořádně dospaná, tudíž dobře zvládla zbytek dne. Dny, kdy spala méně (cestování, nepodařilo se uspat, návštěva) byly většinou v závěru dost náročné. To že jsem já měla hodinu „oraz“ nebo spíš na domácí práce si opravdu nebudu vyčítat. V roce ještě byla skoro pořád narukou, takže jsem se jí navěnovala dost a dost… :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6434
22.4.16 16:52

@miminkooo86 ja kdyz se vzbudi " divně ", uspavam i 2 letého.. Musí spat bud 2-2 a pul h nebo vůbec.. Jakmile spi mene, je schopen pak projecet cele odpoledne.. Ale spi spatne od mimina, do roka nespal skoro vubec, pak cca hodku, nejdele spal v necelych 2 letech, 3 h, trvalo to asi týden, ale v tom tydnu jsem pochopila, co znamena pohoda na mateřské ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.4.16 19:55

@Jana206 Je pravda, že mít víc dětí, tak bych to asi taky nestíhala. Navíc dřív stačilo ho zhoupnout párkrát a spal a teď ho uspávám klidně 15-20 min. na rukách. Což je mimochodem u skoro 12ti kilového dítěte dost náročná, když sama mám 50kg i s postelí :roll: Takže se na to asi vykašlu. Stejně chodíme odpoledne ven, tak když bude moc chtít, tak si zdřímne v kočáře. Děkuji :kytka:
@seasea Taky to tak začnu praktikovat. Ušetřím si tím i dost nervů :pankac:
@chrastitko11 :lol:
@anupati To chápu. Syn je dost náročné dítko, je potřeba ho zabavovat, jinak se vzteká. Ale já už jsem fakt ve stavu, že když ho ukládám ke spánku, tak už se děsím, kdy se zase probudí a jak dlouho ho budu muset uspávat :roll: Raději si zvyknu na svých jistých 30 min. volna a případný zbytek budu brát jako bonus :lol: Kdyžtak ho nechám odpoledne chvilku spát v kočáře. Snad to nenaruší jeho noční spaní, to by mi ještě tak scházelo :zed:
@ka2ka Tak to by mě asi kleplo 8o
@lentilka248 :lol: 3 hodiny denního spánku u dítěte vážně neznám. To bych snad ani nevěděla, co si s tím volným časem počít. Ale je zajímavé, že čím starší, tím větší potřeba spánku. Bych to tipovala naopak :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21486
23.4.16 20:24

@miminkooo86 tak vstával kolem šesté a chodil spát taky kolem šesté je fakt že spal celou noc jak byl unavený

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6434
23.4.16 20:31

@miminkooo86 to já taky si užívala jen týden..malý je nespavec, teď ho musím uspávat sáhodlouze, ale za tu chvilku klidu mi to stojí..kámoške dítě spalo ještě v roce 6h denně, 3 dopoledne, 3 odpoledne..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7444
24.4.16 11:14

@miminkooo86 Jj, nakonec si to stejně každý udělá podle sebe, co mu vyhovuje. Tak já beru dotaz v diskuzi, že se sejde více názorů. A co vyhovuje mě nemusí 10 dalším. Je pravda, že jsem dcerku pak hodně uspávala v posteli, protože byla zvyklá na kočár a rozhodila ji ta změna. Jenže já měla hodně rizikové druhé těhotenství, skoro 4 měsíce jsem musela ležet…takže do kočáru jsme nemohly a opravdu jsem nikam nepospíchala. Takže jsme ležely, pohádka, tulení, klidnění..to bylo i 45 minut než usla. Po nějaké době začla usínat v posteli normálně.

Co začla chodit do školky (opět kvůli mému rizikovému už před 3.rokem), tak doma spí déle. Je prostě víc unavená.

Chápu, že se ti s ním nechce tahat. Pokud by znovu uspávání opravdu trvalo 20 minut, s tím, že předtím něco naspal…tak bych od toho taky upustila. Jinak mě napadá nenosit. Prostě se tulit v posteli spolu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.4.16 13:25

@ka2ka Tak pokud spinkal alespoň v noci, tak se to asi dá zvládnout. My máme ty noci fakt jak kdy. Z toho spí skoro celou noc a z toho se budí i po 15 minutách. A to tedy pak už končí v naší posteli, protože už to neustálé vstávání a znovu usínání na 5 minut nezvládám. :roll:
@lentilka248 Taky máme spíše nespavce a to jsme v našem okolí jediní. Ostatním rodinám děti spí buď opravdu dlouho po obědě nebo si dávají více spánků během dne. Někomu se poštěstí, nám ne :lol:
@anupati V posteli jsem taky jednu dobu uspávala, ale to jen do doby, než začal být více pohybově aktivní. Pak už nebylo možné ho v té posteli udržet, z celého uspávání měl tak akorát srandu. Třeba ale když ho bolí zuby a kňourá ze spaní, tak v té posteli končí. Nemám na to, abych vstávala co 5 min. Ale to mi prochází jen proto, že ho v podstatě spícího jen přenesu a jakmile uslyším, že se budí, tak mu jen dám dudlík a spí dál. Ale přes den by mi to tak snadno neprošlo. I když bych s jedním dítětem měla mít na tento způsob uspávání taky čas. Ale asi na to nejsem dost trpělivá - 45 min. uspávání je pro mě nemyslitelné. Za to máš opravdu můj obdiv :potlesk: Je to těžké s nimi. Konkrétně na našeho syna platí určité věci vždy jen chvíli a pak musím hledat něco nového. Člověk se s ním nenudí :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7444
24.4.16 14:38

@miminkooo86 No obdiv. Já jsem z té postele bohužel sama nemohla. Takže mi i vyhovovalo, že byl nějaký „program“ a trvalo to dlouho… zkus si představit, že dlouhodobě nic nemůžeš a snažíš se zabavit dítě vleže, max v sedě doma.

Je fakt, že si člověk neuvědomí, ten věk, když radí. Mě postel fungovala až kolem 2. roku. To už měla nějaký rozum a dalo se domluvit. Kolem roku to byl vždycky kočár přes den. A víc jak 15 minut bych také opakovaně neuspávala. Moje byla hrozně háklivá na hluk a až kolem toho roku se to začalo lepšit. Takže jsem běžně odbíhala znovu uspat…ale to byla otázka chvilky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat