Po očkování hexou ohrožení neštovicemi

Anonymní
24.5.16 13:34

Po očkování hexou ohrožení neštovicemi

Zdravím.
Byla jsem dnes se synem na 3. hexavakcíně. Vyšla jsem z ordinace, byly tam jiné miminka a paní asi se 4letou holkou. Když vyšla sestra pro dalšího, tak paní řekla, že tam jde, protože dcerka ráno dostala neštovice. Sestra ji hned vyhnala za dveře a seřvala, co leze do poradny… prostě úplná xxx. Neskutečně mě to vytočilo.
Mám čerstvě naočkované dítě a do toho tam přijde někdo s neštovicemi. Ta ženská asi vůbec nepřemýšlela.
A mě to teď hrozně trápí. Je tu někdo, komu prodělalo dítě neštovice hned po očkování?
Co hrozí?
Prosím, poraďte!!!

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

11617
24.5.16 13:36

Inkubační doba u neštovic je 2-3 týdny, případná raekce po hexe už bude téměř určitě za vámi.

Jinak ženská by zasloužila nakopat do patřičných míst.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.5.16 13:37

@jessikka Přesně, měla jsem chuť ji vynést v zubech!!! Takže dřív se ty neštovice nechytí?

• Nahlásit
  • Citovat
31695
24.5.16 13:39

To bude v pohodě, ty neštovice chytí nejdřív za 10 dní. ale ta ženská je fakt na palici :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11617
@Anonymní píše:
@jessikka Přesně, měla jsem chuť ji vynést v zubech!!! Takže dřív se ty neštovice nechytí?

Určitě ne, nejdřív za ty dva týdny. Když to vezmeš jiným pohledem, tak můžou klidně propuknout zítra - pokud jste jim byli nekde vystavení před dvěma týdny. Což je možné, jsou infekční ještě před vysypáním. Takže klid, tohle neovlivníš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15578

Tak pokud si spolu nehráli, tak je riziko celkem malé. Syn si takto hrál s klukem v čekárně a pak jsem se taky dozvěděla, že tam jdou s neštovicemi :zed: (viditelné pupínky neměl). Tehdy to naštěstí syn nechytil.
Každopádně inkubační doba je až 3 týdny, moje děti se osypali 19. den po kontaktu s neštovicemi. To už by tu hexu měl mít „zpracovanou“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3607
24.5.16 13:40
@Anonymní píše:
Zdravím.
Byla jsem dnes se synem na 3. hexavakcíně. Vyšla jsem z ordinace, byly tam jiné miminka a paní asi se 4letou holkou. Když vyšla sestra pro dalšího, tak paní řekla, že tam jde, protože dcerka ráno dostala neštovice. Sestra ji hned vyhnala za dveře a seřvala, co leze do poradny… prostě úplná xxx. Neskutečně mě to vytočilo.
Mám čerstvě naočkované dítě a do toho tam přijde někdo s neštovicemi. Ta ženská asi vůbec nepřemýšlela.
A mě to teď hrozně trápí. Je tu někdo, komu prodělalo dítě neštovice hned po očkování?
Co hrozí?
Prosím, poraďte!!!

Inkubačka je 14 až 21 dní, takže pokud je váš synek chytil, tak by to už nemělo být ovlivněno očkováním. Každopádně paní je asi trošku mimo. Když má dítě inf. nemoc, tak se dopředu většinou volá a hlavně snad k doktorce chodí a ví, kdy je poradna, kam chodí jen zdravé děti a nemocné chodí v jiný čas! To mi hlava nepobírá. Třeba já byla se synkem po neštovicích u Dr., měl už všechny pupínky se stroupky, infekční už nebyl, ale stejně se na nás všichni dívali jak kdyby měl nějakou šílenou nemoc. S čerstvýma neštovicema jsem tam ani nelezla, to jsem vyřešila na infečním v nemocnici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1196
24.5.16 13:41

A byly děti v kontaktu nebo jste jen procházely pře čekárnu? Neštovice mají inkubační dobu 14-21 dní. Takže si myslím, že by to po hexavakcíně nemělo nějak vadit. Možná s priorixem by se to mohlo trošku potlouct ale po tý hexe asi ne. Ale určitě je to od té maminy sobecké a tvému vzteku se vůbec nedivím. Ale určitě to dobře dopadne :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.5.16 13:49

@ančapepča Nebyly v kontaktu přímém. Můj syn má půl roku, ta holka měla tak 4 roky. Jen jsme kolem nich prošli a pak jsem ho šla oblékat na přebalovák, který byl kousek od nich.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
24.5.16 13:53

@slavuska1 @jessikka @Kakika @michee Děkuji vám všem za uklidnění (i když to ve mně ještě stále vře)! Nevěděla jsem, že je inkubační doba tak dlouhá. Samozřejmě stejně nechci, aby mé dítě v půl roce mělo neštovice, ale už by to mělo být dostatečně dlouho po hexe.
K inteligenci té paní se nebudu vyjadřovat, ona začala tím, že dcerka má teplotu a pak řekla ty neštovice, tak to už ji sestra hnala a zvýšila hlas. Právě ji zdupala, co leze do poradny a proč nevolala, že tam nesmí takto chodit, že by je navštívili doma. A baba se tvářila, že nechápe, co je jako špatně. No úplně pitomá!!! :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
15578
24.5.16 13:59

Jestli tomu trochu důvěřuješ, existují nějaká homeopatika, která by případný průběh zmírnila. Ptala jsem se na to doktorky právě při prvním synově kontaktu s neštovicemi, když jsem doma měla právě půlroční dcerku a neměla jsem zájem, aby mi je chytla ona.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59280
24.5.16 14:08
@Anonymní píše:
Zdravím.
Co hrozí?
Prosím, poraďte!!!

klid, nestresuj, neplaš. Setkali jste se v čekárně, není důvod šílet.. nejspíš je mít nebude, navíc inkubačka 21 dní. :hug: :hug: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.5.16 14:14

@martina.se Děkuji! :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
2973
24.5.16 14:18
@Anonymní píše:
@slavuska1 @jessikka @Kakika @michee Děkuji vám všem za uklidnění (i když to ve mně ještě stále vře)! Nevěděla jsem, že je inkubační doba tak dlouhá. Samozřejmě stejně nechci, aby mé dítě v půl roce mělo neštovice, ale už by to mělo být dostatečně dlouho po hexe.
K inteligenci té paní se nebudu vyjadřovat, ona začala tím, že dcerka má teplotu a pak řekla ty neštovice, tak to už ji sestra hnala a zvýšila hlas. Právě ji zdupala, co leze do poradny a proč nevolala, že tam nesmí takto chodit, že by je navštívili doma. A baba se tvářila, že nechápe, co je jako špatně. No úplně pitomá!!! :pocitac:

Pani je blbka, ale s tim uz nic nenadelas. O inkubacni dobe to uz padlo nekolikrat, to bud v klidu. Jen chci rict, ze muj syn mel nestovice v necelych 4 mesicich a vsechno v pohode, tak se toho neboj, aspon by to mel za sebou. Ony pripadne komplikace muzou prijit nezavisle na věku. Ale chapu, ze mas strach, to neni nic prijemnyho videt ty nase uzlicky takhle nemocny…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1196
24.5.16 14:21
@Anonymní píše:
@ančapepča Nebyly v kontaktu přímém. Můj syn má půl roku, ta holka měla tak 4 roky. Jen jsme kolem nich prošli a pak jsem ho šla oblékat na přebalovák, který byl kousek od nich.

To bude dobrý a kdyby tak to bude nejdřív po 14 od očkování. A možná by bylo u chlapečka dobrý, kdyby si je teďka odbyl jako mimčo. Ty miminka to prý lépe snášejí :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama