Po odstavení nechce spát

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  13.03.18 15:24
Po odstavení nechce spát

Ahoj prosím máte někdo podobnou zkušenost s odstavením?

Jde o to, že jsem 3.den po odstavení 20 měsíčního dítěte. Kojila jsem pouze na uspání a v noci. Prostě jsem po obědě a večer nakojila a prcek spinkal. Akorát co.mi vadilo a přimělo k odstavení bylo, že se v noci budil třeba 10× už jsem to nedávala, vadilo mi jak po mě šmátrá rucickama, dloube do znaminek a tak…

V noci se zatím budí 2-3× a je to v podstatě docela v klidu. Pokňoura a spí. Jenže uspávání je pro mě hrozny peklo, on vůbec nechce do ložnice, jen ho vezmu že jdeme spát, hned začne plakat. Když už tam jsme, tak si nechce lehnout a pořád pláče
Já to vůbec nedávám, jsem překvapená svou reakci. Myslím, že jsem neudělala dobře.
Měla jsem se hryznout a nedat jen v noci a na uspání nechat. Já dokonce i bulim, je mi to strašně líto (i jak to píšu, mám knedlík v krku). UM nechce, odstrikany mlíko tak ne. Ani do nosítka uspat nechce
Poprvé se ubrecel v posteli, po druhé tady usnul na mojí mamce a dnes jsem ho dokázala dat fintou do nosítka (šoupla jsem si tam staršího, aby chtěl taky) to byl denní spánek. Večer to je taky na prd, včera jsme se vrátili večer z ložnice a usnul.na manželovi (já byla jak slzavy údolí). Číst v posteli nechce, vyprávět, hladit, mazlit - prostě nic, nevím jak na něj. Spí s námi v posteli. Máte někdo podobnou zkušenost, co zabralo u vás?

Reklama

Reakce:

pikola
Neúnavná pisatelka 18106 příspěvků 13.03.18 15:30

Tak s ním lež, nebo vedle postýlky, stejně jako s kojením, jen nekoj :nevim: Já to měla stejně ve dvou letech. Chvíli to trvá, než si zvyknou, pokud jsi se rozhodla nedat, tak už prostě nedávej.

Anonymní  13.03.18 15:35

@pikola já bych ležela, ale jak píšu pořád vytrvale pláče. A z postele mě strká dolů, že chce pryč :(. On je s námi v naší posteli. Do dětské ho ani dat nemůžu, neb jak se dnes ukázalo, vyskočil by ven. Myslím, že vracet už to nebudu, přišlo by mi to jako týrání a hlavně nechci kojit do 3 let - na to se necítím ( i když představa kojit dýl jak 9 měsíců pro mě byla nepřípustná u prvního syna a jak to dopadlo :) )

Lenka_Hal
Závislačka 3364 příspěvků 13.03.18 15:55

Deti rady ritualy a ty si mu jeden prave vzala :nevim: proste to chvili potrva, chce to cas. Ja mam ted neco podobneho, a prave proto, ac ma mala teprve 14mesicu, zacinam s knizkama pred spanim, pak teprve kojeni. Az tohle bude zazity ritual, troufnu si odstavit. Taky bude brblat, ale tohle snad pomuze. Ja jsem typicke ranni ptace, vecer jsem na odstrel, tyhle sceny vecer jsou pro me za trest. :lol:

budi
Závislačka 4088 příspěvků 13.03.18 16:01

A knížku jste četli před kojením nebo po kojení?

případně vybrat spolu v knihovně nějakou „novou a hrozně speciální“ knížku a tu si večer číst přímo v posteli… aby se trošku uklidnil

elibro
Zasloužilá kecalka 559 příspěvků 13.03.18 16:44

Já jsem přestala ve dvou a půl letech. Ze začátku jsem se snažila, aby šel spát fakt unavený a všechny pokusy o kojení jsme rozpovídali pohádkami, písničkami… Plus houpání na klíně a tak. Po cca týdnu už dobrý.

Alušáček
Závislačka 2825 příspěvků 13.03.18 16:58

Tak jo nakoj, za 3 dny se mlíko asi neztratilo… A určí pravidla, kojit jen na uspání, v noci ne… Nebo ať uspavá tatínek, třeba to půjde lépe.

Uživatel je onlinenozu
Extra třída :D 11039 příspěvků 13.03.18 21:32
@Alušáček píše:
Tak jo nakoj, za 3 dny se mlíko asi neztratilo… A určí pravidla, kojit jen na uspání, v noci ne… Nebo ať uspavá tatínek, třeba to půjde lépe.

tohle neni dobry napad. v podstate by mu ukazala, ze kdyz bude dostatecne vytrvaly, bude po jeho.

zakladatelko, dala ses na vojnu, tak to dotahni do konce. urcite se to za par dni srovna.

Anonymní  13.03.18 22:05

Tak večer ho uspal tatínek. On byl hodně unavený a šel spát taky celkem dlouho. Já byla zalezla (vůbec mě neviděl, ani nehledal) a on s ním přešel do ložnice (prý byl sice gumovej ale nespal úplně). A bylo to bez pláče :). Snad se to zlepší, uvidíme co přinese zítřek. Kéž by alespon neodmítal tu ložnici :roll:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Svatební mejdan: Pippa měla stopku na večírek, zakázali i vtipy na Harryho bývalky!

Svou svatební noc po sobotním obřadu, který dnešní britský tisk nadšeně... číst dále >

Královská svatba: Proč byli mezi hosty Clooney, Beckhamovi nebo Serena?

O víkendu si královské ano řekli Američanka Meghan Markle (36) a princ Harry... číst dále >

Články z Ona Dnes

Profesor Špičák: Čechy ničí vražedná kombinace obezity, alkoholu a kouření

Češi patří v chorobách trávícího ústrojí ke světové špičce. „Podílí se na tom... číst dále >

Obchod se zdravím. Dokument odhalil nebezpečí alternativní léčby v Česku

Alternativní léčitelství se stále častěji stává poslední možností pro ty,... číst dále >

Reklama