Reklama

Po odstranění nosní mandle zablokovány krk

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kkkristynka
Ukecaná baba ;) 1330 příspěvků 26.02.18 21:47
Po odstranění nosní mandle - zablokovány krk

Zdravim,

Chtěla bych Vás poprosit o Vaše zkušenosti po odstranění nosní mandle.
Syn, 7let, byl v pátek na odstranění nosní mandle a od návratu z nemocnice prakticky neotočil hlavou. Otáčí se celým tělem a ztěžuje si na bolest hlavy (trochu i uší).
Přes den si hraje a chová se celkem normálně (až na ten krk), ale v noci se cca hodinu po usnutí budí s pláčem, že ho bolí hlava. (Dala jsem mu tedy Nurofen a pak spal klidně)

Měli jste někdo po operaci něco podobného? Jak dlouho to trvalo? V pátek máme jít na kontrolu, ale kdyžtak půjdeme dřív.

Děkuji, K.

Reklama

Reakce:

iiiv
Extra třída :D 10913 příspěvků 26.02.18 21:53

@kkkristynka zavolejte si tam, kde vás operovali, řeknou vám jestli je to normální

Carmen6
Ukecaná baba ;) 1382 příspěvků 26.02.18 22:17

Mne trhali nosni mandli loni a taky me potom bolela hlava, krk a nemohla jsem hybat hlavou. Za par dni to odeznelo, pry je to normalni ;)

jakatom
Nováček 6 příspěvků 26.02.18 22:19

Dobrý večer, tohle přesně měl můj syn!!! Na operaci byl v létě 2017 v 6,5 letech. Operovali ho v pondělí, v úterý jsme šli domů. Vše bylo v pořádku. Od středy si syn stěžoval na bolest hlavy za krkem, neotočil hlavu, měl teplotu kolem 37.5 a smrdělo mu z pusy. Byly jsme na ORL, u pediatričky, na pohotovosti… Prý běžný pooperační průběh. Nikdo se mu nepodíval na operační ránu!!! Ani na ORL! Až v pondělí jeden doktor - na kterého nedám dopustit, protože mým dětem VŽDYCKY pomohl - pohledem na operační ránu zjistil, že v ráně je zánět!!! Okamžitě nasadil ATB a kontroloval syna každý den. Prý jsme přišli za pět minut dvanáct!!! Hrozil zánět svalů za krkem a rozšíření zánětu do mozku. Takže bych se nedala odbýt a trvala na kontrole operační rány!!! Přeji hodně zdraví. Jana

kkkristynka
Ukecaná baba ;) 1330 příspěvků 26.02.18 22:29

@jakatom @Carmen6 moc vám oběma děkuji za reakci! Zajdeme tam s ním, aby mu to raději zkoukli.
Nikde jsem se o tomhle nic moc nedocetla.

Petruna21
Echt Kelišová 9863 příspěvků 26.02.18 23:05

@kkkristynka Určitě taky bych si tam zavolala a oni řeknou co a jak :)

Derby
Echt Kelišová 9038 příspěvků 26.02.18 23:17

@kkkristynka

syn to měl taky, týden po operaci ho stále bolelo za krkem, nepředklonil se, na kontrole nám řekli, že je to od intubace - že dítě má nepřirozeně zakloněnou hlavu a ty svaly se namáhají. A že když to přes víkend nepoleví, tak přijet. A případně dát nurofen. No nakonec jsem mu to rozmasírovala, několikrát denně klasická masáž krku a povolilo to. Za dva dny byl úplně v pořádku.
Já se právě o tomhle dočetla už před operací, že se to stát může, no že to bude u kluka zrovna… ale hlavně, že masáž pomohla, tak to taky zkus, když to nepovolí, tak k dr, ať to pořádně zkontrolují i vevnitř.

Poštolka J
Zasloužilá kecalka 543 příspěvků 26.02.18 23:58

Dceři se to stalo taky, v nemocnici popřeli, že by její potíže měly souvislost se zákrokem, dětská doktorka potvrdila, že má úplně bloklou krční páteř. Dala nám 14 dnů, abychom to doma zvládli - masírovala jsem fastum gelem, dávala brufen od bolesti. Do školy nechodila, byla doma, v teple a klidu. Kdyby to nezabralo, tak by nás poslala na rehabilitaci. My to za ty dva týdny zvládli - pak ještě nějakou dobu měla zakázáno cvičit.

janoma
Kecalka 469 příspěvků 27.02.18 06:11

Syn měl též v sedmi letech. Prý se to stává. Jak ty mandle „páčí“. Na ORL dostal nějaké kapky a po těch se mu ulevilo.

cecetka
Kelišová 7213 příspěvků 27.02.18 07:19

@janoma Paci??? :lol: Nosni mandle se klestemi ucvakne. Byla jsem na zakroku, kdyz mi bylo 12 let, byla jsem jen otupela nejakou injekci, takze vim, jak to probihalo. Zakrok trval jen par minut. Otevrela jsem pusu, Dr. vsunula kleste, ucvakla mandli, a bylo hotovo.
Ale v nemocnici jsem byla asi 3 dny, prekvapuje me, ze pisete, ze vam deti pustili uz druhy den domu. Bolest za krkem si nepamatuji. Jen silnou bolest v nosohltanu, nez se rana zahojila :,(

baracon
Kecalka 181 příspěvků 27.02.18 08:54

Mozne je vse me syn po mandli zacal kulhat

kkkristynka
Ukecaná baba ;) 1330 příspěvků 06.03.18 21:34

Zdravím, vracím se, abych sem napsala, jak to s námi „dopadlo“ - jako informaci pro nějaké další maminky.
Syn byl po týdnu na kontrole stále zablokovany a tak jsme měli dávat 2dny 3× denně Nurofen a že se uvidí. Trochu se to lepsilo, ale 10.den po operaci šel syn do školy stale zablokovaný a vrátil se krasne rozhýbany :) Takže tak…trvalo to 11dni a rozchodil to. Žádné další komplikace se nás naštěstí netykaly, i když i tohle bylo velice nepříjemné.

Btw. Syn měl půl roku stále plný nos a nyní je ok. Chrápání také už není. Snad to tedy nakonec byl dobrý krok.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Kult i česká milenka Richarda Hammonda z Top Gearu. To je Škoda Rapid

Překoná někdy nová, právě představená škodovácká Scala popularitu Rapidu? Pro... číst dále >

Syn Věry Špinarové: Ta její socha je příšerná,jsem hrozně zklamaný!

Sto padesát dva centimetrů, tolik měřila Věra Špinarová (†65) a přesně tolik... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >