Po porodu, bolest a deprese?

7
15.6.13 16:43

Po porodu, bolest a deprese?

Ahoj,
chci se zeptat na vase rady. Rodioa jsem toto pondeli, porod byl pro me neco hrozneho ale prezila jsem a mimi je zdrave, ale mam ted docela problemy. Vcera me jiz pustily domu ale ja stale hodne krvacim a nejspis stehy me priserne palej. Nemuzu delat nic jineho nez jen lezet a prochazet se ve schrbene poloze. Kdyz se narovnam mam velke krece v podbrisku a v krizi. Nejprve jsem to prikladala potrebe na velkou protoze jsem si dosla az vcera vecer ale zadna uleva nenastala. Jedine co se zlepsilo je ze uz muzu spat i na boku. Nekojim myslite ze je to tim a ze se mi deloha proto roluje dele? Nebo jen zbytecne plasim a snazim se uzdraveni uchvatat?
Dale bych chtela poradit s depresema po porodu. Od prevozu ze salu jsem bez energie, nedokazu se na nic soustredit stale jen placu nemam chut k jidlu boli me dost hlava. Kazde rano se budim s divnym pocitem a ocekavanim i kdyz se nic nedeje jsem divna?? Prosim poradte uz jsem zoufala…dekuju :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
900
15.6.13 16:53

Promiň, nechci ťe napadat, ale s takovejma příznakama té pustili z porodnice? kde si rodila?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9986
15.6.13 16:56

Ahoj, úplně ti rozumím. Na tohle tě nikdo neupozornil viď? Všichni straší porodem a nikdo neřekne jaké to bude potom - ono to není jen to miminko ale ten stav je hrozný.. Každý to tak asi neprožívá ale já měla první dny po porodu strašlivé!! Dělali ti krevní obraz? Nemáš málo železa? Cítila jsme se naprosto stejně jako ty - bez energie, bezmoc, bolesti hlavy, ani mě nenapadlo se najíst-napít, pláč i při úplně běžných denních situacích. Trochu pomohly tablety železa, které mi dali v porodnici a beru ej do teď.. Jinak si hlídej příjem pití a jídla - klidně si dej na stůl cedulky abys nezapomínala.. Neboj se ten stav a lítost a tak to přejde po pár dnech alespoň z nejhoršího a bude jen lépe :)

Rodila si přirozeně nebo císařem? Pokud máš stehy dole a pálí a tahají tak je hodně často namáčej (po každém wc) - to mi pomáhalo (ale já měla malé šití tak je možné, že to budeš mít jinak).. Jinak s bolestmi podbřišku moc neporadím - bolelo mě to jako na hodně silnou menstruaci - zavinování dělohy..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13423
15.6.13 16:57

@d1d1 stehy radím hodně sprchovat studenou vodou a obklady z dubové kůry nebo řapíku. Mě to pomáhalo ;) S depresema neporadím, nemám zkušenost. Jsi teprve pár dní po porodu. Chce to si odpočinout a nabrat síly :hug: At je brzy lépe a jsi plná energie. Miminku i tobě hlavně zdraví :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8071
15.6.13 17:01

Křeče v břiše by být podle mě neměly, ani bolesti podbřišku. Pokud jde o stehy, pořád sprchovat, jestli se ti to neekluje, tak čurat ve sprše, osušit jemně třeba jemným toaleťákem. Jo a až se trochu zhojily, pomohl mi na to hodně Bepanthen. I na hemeroidy. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1282
15.6.13 17:07

Za nejaky cas to prejde, neboj :hug: ja jsem rodila v zahranici, kde zenu pousteji uz 24 hod od porodu, zadna pece, cesta autem pro me byla kvuli velkemu siti jeste jako druhy porod, doma jsem se jen tak divala na malou a necitila k ni vubec nic :( jako by to bylo uplne cizi dite a tim porodem me od ni oddelili, nemohla jsem s ni ani mluvit, ted je to moje zlaticko :*
stehy sprchuj jak jen to pujde- nebo si na ne lehce lij po kazdem pouziti wc primo vodu z pet lahve, pak treba opatrne osusit detskymi ubrousky, me siti prestalo bolet presne s ukoncenim sestinedeli, ale u kazdeho je to jinak. Preji ti, at si brzo fit a radujes se z mimi :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K-Black
15.6.13 17:08

@d1d1 jestli máš tak velké bolesti co popisuješ, tak sedni do auta a jeď se nechat prohlídnout, možná máš něco v břiše, ať není pozdě, já jela za 5 minut 12 :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
1282
15.6.13 17:09

@Cuarentena jo taky pak urcite doporucuju bepanthen - krasne se to pak zhojilo a curani ve sprse taky pomaha, kolik chlapu to beztak dela normalne ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
chatwenna
15.6.13 17:10

Hodne a casto sprchovat stehy studenou vodou… Zavinovani delohy a bolest kycli jsem silne citila pri kazdem kojeni. Do konce sestinedeli to urcite prejde.

S bolesti duse neporadim. Hodne odpocivej. Drzim palce :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
7
15.6.13 17:13

Rodila jsem v CB. Krevni testy mi nedelali. Sita sem a curam jen ve vane na zachode me boli sedet takze sprchuji furt. Jsem z toho nesva ale nechci plasit a jet k doktorovi…jinak dekuji za rady…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
900
15.6.13 17:13

Je fakt, že po prvním porodu křeče nebývají. a jinak kuchyňské papírové uterky jsou nejlepší, omlouvám se za chyby píšu z mobilu.ale měla bys naklusat k doktorovi!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K-Black
15.6.13 17:18
@d1d1 píše:
Rodila jsem v CB. Krevni testy mi nedelali. Sita sem a curam jen ve vane na zachode me boli sedet takze sprchuji furt. Jsem z toho nesva ale nechci plasit a jet k doktorovi…jinak dekuji za rady…

no tak jsi 5 dní po porodu, děloha jako zavinování by tě už bolet neměla, máš první dítě. Bolesti spodku jsou při šití normální, je to štípání a pálení, při sednutí to je bolest. Ale to břicho je fakt špatně, radši se dojeď nechat prohlídnout, není to žádné plašení :roll: jsi po porodu!

• Citovat
  • Nahlásit
9986
15.6.13 17:19

@d1d1 Určitě zvaž kontrolu u doktora.. To, že bolí šití je normální ale podbřišek by tě nějak dramaticky bolet neměl… Mě tam ještě teď (4 týdny po porodu) sem tam lehce píchne ale maličko - bolelo to asi jen 4-6 dní po porodu jako silnější menstruace.. A ty další stavy - přísahala bych, že máš nedostatek železa..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9986
15.6.13 17:27

Jen takový dotaz co mě napadl - nemůže se děloha zavinovat delší dobu, když zakladatelka nekojí? Vím, že mě to bolelo hlavně (a skoro jenom) při kojení.. :think: Ale to mě fakt jen napadlo.. Jela bych na pohotovost (kor po komplikovaném porodu):oops:

Zakladatelko kde si rodila? Mě to přijde jako tragédie ta porodnice :roll: Pustí tě v tomhle stavu a ani ti za celou dobu pobytu neudělali krevní obraz? :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K82
1610
15.6.13 17:44

Chapu te naprosto, co se tech depresi tyce. Ja se cele tehu bala porodu a ten byl nakonec v poho, ale ten mazec, co nastal ten prvni tyden doma.. Zadna chut k jidlu, nemohla jsem tyden spat a byla jsem uplne mimo, k mimi zadnej vztah a jen jsem premyslela, jak hudu moct zit dal. Ale neboj, trvalo to fakt max 10 dni a uz je lepe, to jsou ty pitomy hormony a nezvyk. Pokud muzes, mimi na chvilinku dej manzelovi a jdi se treba projit, venku uz je pekne a pohyb na cerstvem vzduchu taky pomuze. Co se bolesti tyce, urcite si do porodnice zavolej a popis jim, co te trapi. Bolest stehu a menzes bolest je pk, ale krece a nemoznost chodit normalne uz asi moc ne. A i kdyby ti nic nebylo, je lepsi mit jistotu, nez nevo podcenit, i tobe se pak ulevi. Hodne stesti!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat