Po porodu hrozné chutě na sladké, co s tím?

197
20.12.19 14:14

Po porodu hrozné chutě na sladké co s tím?

Dobry den, mam takový problém mam skoro uz pul roku po porodu a mam kazdy den nehorázný chute na sladké nikdy jsem tolik sladkeho nejedla ani ne v těhotenství každý den si potřebuju dat neco sladkeho at uz kolac oplatky nebo čokoládu proste tomu nemuzu odolat a dost se tim trapim, protoze co jsem ztoustla ted po porodu jsem nenabrala ani v těhotenství:( Může to byt rozvratem hormonu po porodu nebo antikoncepci? Kojila jsem jenom tak měsíc :( Chtela bych se snažit zhubnout, ale proste ty chutě jsou nezvladatelny:( docela me to stve protoze jsem tolik sladkeho nikdy nejedla :( měli jste to taky tak nekdo? :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
252
20.12.19 14:26

Mam stejnou zkusenost-po porodu jim sladky minimalne 2× denne. Davam to za vinu hormonum, stale tedy ale kojim. Kamaradka mela to stejne a bohuzel ji to zustalo i pote, co prestala kojim. Ja to zatim nijak neresim, vazim jeste min nez predtehitenstvim, ale obcas me popadne strach, aby po ukonceni kojeni pribirat nezacla. Jedina rada, co me napada, je opravdu mit vyvazeny jidelnicek, aby telo nemelo potrebu sladkeho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16014
20.12.19 14:28

Já měla taky šílené chutě na sladké a to ho normálně téměř nejím, nesladím kávů ani čaj a piju jen vodu. Ale já to měla jen při kojení, takže i když denně celá Ritters čokoláda a litr džusu, tak jsem hubla :think: Na tvém místě bych zkusila změnu antikoncepce a zvýšit příjem bílkovin a vlákniny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
616
20.12.19 14:32

Netrap se, dej si, pak seber kočárek a dej aspoň hodinovou procházku denne. Nejhorší je se vykopat z domu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5960
20.12.19 14:36

@RockFous mimo jiné - hlídej si příjem tekutin. Chutě na sladké jsou hodně z toho, když málo piješ…souvisí to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
100
20.12.19 14:41

Měla jsem to stejné, vyřešila jsem to tím, že jsme přestali sladké kupovat :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13258
20.12.19 15:03

Mám to taky tak a to jsem jedenáct měsíců po porodu a od sedmi měsíců nekojím. Teda nepřibírám, trochu se to snažím hlídat, ale mám ještě deset kilo nahoře :zed: u mě je to z nedostatku spánku a odpočinku. Když má prcek lepší noc a spí víc přes den tak ty chutě nejsou, ale bohužel tohle je výjimečný stav. Na procházky mi jaksi dochází energie, ale zase jsou potřeba. Jinak fakt je nejlepší nic domů nekupovat. Ale teď přes Vánoce je cukroví a to teda neřeším, jen na talířek dám pár kousků a dám si jen ke kávě. Jinak jim normálně. A teda hrozně málo piju :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16087
20.12.19 15:25
@terryuiu píše:
Měla jsem to stejné, vyřešila jsem to tím, že jsme přestali sladké kupovat :D

průser je, když nejsi líná se oblict a do toho obchodu si dojít :mrgreen:

mám to taky, ale já předtím nejedla sladké snad vůbec, takže tedka mám takový normální příjem sladkýho, ale vím, že momentálně špatně jím. snad to za měsíc bude lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
197
20.12.19 15:30

Taky jim hodne sladke…zatim jsem tehotna, mam pred porodem, ale ty 3zakusky denne plus treba tabulka cokolady nebo 3kofily padnou :zed:.Uklidnuji se, ze to po porodu prejde, je to sileny, nemuzu si pomoct.Uz jsem jela jednou i v 23:00 na benzinku protoze doma nic nebylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4534
20.12.19 15:38

Hlásím se do klubu. Jsem 4 měsíce po porodu a momentálně se cpu krupicnou kaši. Piju sladké pití, sladim caj, zakusly, tatranky, čokoláda, bonbóny…nemůžu odolat. Ale teda zatím nepribiram, snad ani moc nebudu, i když mně by to ani neuškodilo. Myslím, že je to únavou, nedostatkem energie a cukr je nejrychlejší možnost, jak tento deficit doplnit, proto si o něj tělo říká. A jestli to může být i nedostatkem tekutin, tak je to jasný, já nepiju moc, nemivam žízeň a jen tak si na to nevzpomenu. Nezbývá než doufat, že s koncem kojení skončí i toto šílenství :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
143
20.12.19 15:53

Mam to stejne, uz v tehotenstvi jsem musela mit kazdy den kousek sladkeho. Doufala jsem, ze po porodu to zmizi a nic, chute jsou porad:( U prvniho ditete jsem se dokazala udrzet a pul roku si nedala nic nez bebe susenky a caro, ale ted je to hruza:( No, trochu jste me potesily, ze nejsem jedina, ale rikam si, chudak to dite - nejdriv jsem ji to cpala v tehotenstvi a ted pri kojeni:(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18285
20.12.19 16:19
@RockFous píše:
Dobry den, mam takový problém mam skoro uz pul roku po porodu a mam kazdy den nehorázný chute na sladké nikdy jsem tolik sladkeho nejedla ani ne v těhotenství každý den si potřebuju dat neco sladkeho at uz kolac oplatky nebo čokoládu proste tomu nemuzu odolat a dost se tim trapim, protoze co jsem ztoustla ted po porodu jsem nenabrala ani v těhotenství:( Může to byt rozvratem hormonu po porodu nebo antikoncepci? Kojila jsem jenom tak měsíc :( Chtela bych se snažit zhubnout, ale proste ty chutě jsou nezvladatelny:( docela me to stve protoze jsem tolik sladkeho nikdy nejedla :( měli jste to taky tak nekdo? :zed:

Ideální čas přát si k Vánocům hodně čokolády :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18285
20.12.19 16:23
@anavi13 píše:
Mám to taky tak a to jsem jedenáct měsíců po porodu a od sedmi měsíců nekojím. Teda nepřibírám, trochu se to snažím hlídat, ale mám ještě deset kilo nahoře :zed: u mě je to z nedostatku spánku a odpočinku. Když má prcek lepší noc a spí víc přes den tak ty chutě nejsou, ale bohužel tohle je výjimečný stav. Na procházky mi jaksi dochází energie, ale zase jsou potřeba. Jinak fakt je nejlepší nic domů nekupovat. Ale teď přes Vánoce je cukroví a to teda neřeším, jen na talířek dám pár kousků a dám si jen ke kávě. Jinak jim normálně. A teda hrozně málo piju :zed:

Souhlas, ono se to nezdá, ale ta energie na celodenní mozek ve střehu a nevyspání se někde vzít musí :nevim: věřím tomu, že hodně kvalitní strava může trochu pomoct, ale to si radši zblajznu jednu tu snickersku. Platí co nemám doma, to nesežeru. Najela jsem teď na ha a mám dvě kila méně než před porodem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18285
20.12.19 16:27
@Westie777 píše:
Mam to stejne, uz v tehotenstvi jsem musela mit kazdy den kousek sladkeho. Doufala jsem, ze po porodu to zmizi a nic, chute jsou porad:( U prvniho ditete jsem se dokazala udrzet a pul roku si nedala nic nez bebe susenky a caro, ale ted je to hruza:( No, trochu jste me potesily, ze nejsem jedina, ale rikam si, chudak to dite - nejdriv jsem ji to cpala v tehotenstvi a ted pri kojeni:(

No a teď si představ nás cukrovkarky…to bylo teprv peklo a ta neznámá moc nás nutila mít chuť na sladké :cert: já právě taky hltala po porodu tabulky čokolády ve čtyři ráno, ale já si to slíbila za ty tři měsíce půstu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17324
20.12.19 16:32

A co takto se ovladnout a nedat si to?

Ostatne, kdyz se to nekoupi, tak clovek nemuze do sebe cpat tabulky cokolady, takze alfa omega nic takoveho nekupovat. Jak jednoduche.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat