Po porodu mám pocit tlaku mezi nohama

38
29.6.13 11:29

po porodu mám pocit tlaku mezi nohama

Zdravím chci se zeptat zda má někdo zkušenost s tlakem mezi nohama po porodu. je to pocit tlaku, který se objeví vzdy když chodím nebo sedím déle, někdy to přechazí až do dost něpříjemného brnění. Jsem 12 dní od porodu a nevím jestli je to normální stav, jsem totiž prvorodička.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Run
20731
29.6.13 11:30

12 dní po porodu je ještě brzo.. Od toho je šestinedělí, aby se tělo aspoň trochu srovnalo. Zatím bych žádné závěry nedělala. Spousta holek se skoro ani neposadí, tak buď v klidu :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21857
29.6.13 11:31

Je to normální, nemáš to tam dole ještě pořádně zhojený, zvlášť pokud jsi byla šitá… Mně to tam tak „táhlo“, hlavně když jsem seděla. Přestalo to tak po 14ti dnech doma…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7966
29.6.13 11:37

Cvičit pánevní dno, nic tím nezkazíš a pomůže

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31600
29.6.13 11:45

Povolené pánevní dno - jsou to svaly, které ti drží všechny orgány, co tam máš, v těhotenství se vytáhne a pak se zase musí stáhnout. Snaž se odpočívat, polehávat, ať má možnost se zase co nejvíc „smrsknout“ a netlačí na něj zbytečně tíha zhora. Můžeš zkusit cvičit ho. Ale šestinedělí by vážně mělo sloužit k tomu, aby se tělo dalo do kupy po těhotenství a porodu, neradno ho ignorovat ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
29.6.13 11:49

Cvičím ve stoje i vleže zatahuju břicho i dno, nechci nic zanedbat, já jen ze ten pocit brnění fakt někdy k otravný když to trvá déle, člověk se kroutí jako žížala na nákupech, spíš jsem přemyšlela jestli to nemuže být prolaps? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.6.13 12:18

Asi to je prolaps, ale ten je ještě vratný. Na nákupy posílej někoho jiného, opravdu hodně cvič, najdeš cviky na netu, záleží na provedení, jsou i rehabilitace (centra), která se tím zabývají. Jsem zrovna 13 dní po 3. porodu, po 2. porodu jsem dělala, co by šestinedělka neměla a udělala jsem si menší prolaps, bylo to i vidět, když jsem si dřepla, zadní stěna poševní koukala nevzhledně ven. Teď cvičím a odpočívám. Měla by jsi se vyhnout zácpě a tlačení na záchodě. Hned po porodu, jak jsem po prvé šla na záchod, tak jsem si prolaps udělala, naštěstí se to vrátilo a už se neobjevil. Hlavně, jestli jsi měla nástřih nebo rupturu do svalu, tak ta rekonvalescence trvá déle. Já se dávám dohromady z povoleného dna a rodila jsem bez poranění. Ono se to nezdá, ale porod opravdu není sranda a měla bys odpočívat a cvičit a nedělat nic, při čem se něco zvedá, dřepí a příliš dlouho stojí. Výborný je cvik leh na záda, pokrčit nohy a zvedat podsazený zadek nahoru a při tom stahovat svaly pánevního dna. Na netu najdeš víc cviků, ale mě tenhle baví nejvíc a asi má i efekt na posílení břicha.
U prvního porodu jsem nástřih měla a v tom místě jako bych sval neměla :-( z toho to mám tuším trochu oslabené a musím cvičit.

• Citovat
  • Nahlásit
12181
29.6.13 12:38

Nevim, jak je to v CR, ale tady po nas po porodu vyzaduji cviceni panevniho dna prave aby se zabranilo trvalemu povoleni svalstva a tem prolapsum a podobne. Je to jednoduche cviceni a da se delat kdykoli v sedu, v lehu.. V podstate jen stahujes spodni svalstvo podobne, jako kdyz jsi na WC a chces prerusit svou potrebu. Cvicit nekolikrat denne, parkrat rychle stahovat a uvolnovat a parkrat denne pomalu. Drzet stazene par vterin a povolit na par vterin. Nevim, jestli pomuze s problemem zakladatelky, ale rozhodne ji to neublizi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24620
29.6.13 12:40

Jo, měla jsem to po obou porodech, chce to čas a trošku cvičit, zas to bude dobré. I když je ti jinak dobře, fakt se šetři, to šestinedělí není jen tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
29.6.13 20:46

No tak alespon nějaká informace, přemyšlela jsem s tím jít k doktorovi ale představa že mě vyšetřuje když nejsem ještě zahojená mě děsí, tak hledám info okolo. Jinak holky cvičím co nejvic to jde tak uvídíme. jinak děkuju za uklidnění

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
89
23.6.14 16:23

Asi je ta diskuse už rok po…ale vyběhla mi při hledání odpovědi na můj problém…mám právě tři týdny po porodu a taky pocit trvalého tlaku na pochvu…tak jsem se jen tak náhodou podívala zespoda zrcátkem a zjistila, že nemám vidět vlastně otvor jako dřív, ale jakousi vrásčitou bouli..může to být ten prolaps? a je to možné, že se cvičením ještě vrátí zpět?? mám hrozný strach, mimčo bylo veliké a porod dlouhý…jestli ještě někdo čte tuhle diskuzi a má zkušenost, budu ráda… :( :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.6.14 16:29

Ahoj, pravděpodobně je to prolaps, a to se jen cvičením nezlepší… řekni to na kontrole po šestinedělí.

• Citovat
  • Nahlásit
89
23.6.14 16:38
@Anonymní píše:
Ahoj, pravděpodobně je to prolaps, a to se jen cvičením nezlepší… řekni to na kontrole po šestinedělí.

díky za info…akorát pozitivní zprávy to nejsou :/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.6.14 18:58

Ahoj holky,
zítra budu týden po porodu. Je normální bolest břicha - asi jako kdybych měla namožené svaly z posilovny po cvičení? Jsem šitá, spodek už je celkem ok. Pořád to cítím ale dneska už si můžu normálně sednout bez kruhu.
Nevím, jestli zítra valit k dr. nebo je to tak ok.
Jinak se vcelku cítím dobře.
Předtím jsem občas měla úzkostné svaly, tak nevím jestli to jen moc neprožívám.

• Citovat
  • Nahlásit
89
30.6.14 19:36

Ahoj, to si myslím, že je ok - já mám něco podobného teď - tedy měsíc po porodu…říkám si, že buď to prostě přichází k sobě a nebo jak posiluju pánevní dno, tak to je už nějak přemožený…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat