Po porodu mi vadí všichni a všechno

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bortelka
Stálice 57 příspěvků 2 inzeráty 04.09.18 02:36
Po porodu mi vadí všichni a všechno

Ahoj, už to nemůžu vydržet a chci se zeptat, jestli je tu někdo kdo má nebo měl stejný pocity jako já. Před 6ti týdny se nám narodil vymodlený syn po rizikovém těhotenství, měla jsem poměrně těžký porod, takže po něm jsem opravdu potřebovala klid, abychom se s malým dali trochu do kupy, ale… Chytla jsem zřejmě nějakou averzi na lidi a hlavně příbuzné zvlášť tedy z manželovo strany. Neskutečně mě vytáčí, jak by za mnou každej lezl pomalu jen co ráno vytáhnu paty z postele. Už v porodnici mě strašně obtěžovaly návštěvy a jejich neustálé cumeni do postýlky a milión řečí a otázek okolo. A teď je to ještě horší. Tchyně mi každou chvíli volá nebo tady na mě zvoní, když ne ona tak manželovo babička s dědou, když jdu s kočárem ven, tak se modlím ať nikoho nepotkáme, aby mi necumeli do kočáru a nemusela jsem se s nikým bavit a nedostávala pitomý otázky. Nevím proč, ale vyhovuje mi když jsme s malým sami v klidu, resp. jsem vůči němu jaksi majetnická a natolik milující - nedovedu si představit ho někomu půjčit byť jen do ruky (mimo mojí maminky, se kterou mám samozřejmě vztah úplně někde jinde a věřím jí na trilion procent).. Včera už mi ruply nervy, když při kojení opět zvonek, neotviram tak hned telefon, takže jsem manželovi řekla, že toho mám plný zuby, že bych ráda, aby sem nelezli bez ohlášení, že mě to ruší a že jsem řekla, že min. šestinedělí bych se ráda obešla bez zbytečných návštěv. Navíc tchyně by pořád chtěla chodit s kočárem, ale já ji s ním samotnou nepustím, protože ji jaksi nevěřím (byla jsem s ní jednou a katastrofa, přejede každou díru, furt vykládá, do kočáru se pomalu ani nepodiva, potká X známých a malyho každýmu předvádí jak cvicenou opici :zed:). Navíc malej dost ublinkava, proto jsem taky nervózní o trochu víc. A teď tedy se do mě pusťte, že jsem saturie nebo jste to měl někdo podobné a popř. jak jste to řešily nebo jestli to přešlo. :oops: :?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Zwetta
Kecalka 458 příspěvků 6 inzerátů 04.09.18 03:07

@Bortelka
Já si naopak myslím, že je to normální postoj.. ;) Ono šestinedělí je tu opravdu proto, aby se žena dala do kupy a sžila se se svým mimčem, našli si spolu svůj rytmus, seznámily se a vytvořily si pouto.. :srdce:
Navíc ten šílený příval hormonů, jejich výkyvů a proměn je hodně velký (vím, o čem mluvím
:mrgreen: ), takže jsi i prostě víc rozhozená a citlivější a naopak rodina od manžela tě naprosto nerespektuje a toto jim vůbec nedochází, myslí si, že právě teď potřebuješ „pomoc“.. Určitě si s nimi promluv nebo aspoň manžel, jinak se tvoje propast a negace vůči nim mohou prohlubovat anebo také prostě časem vyšumí a odejdou, ale proč tolerovat něco na sílu.. :roll: :zed: Přeju pevné nervy :hug:

beruska9
Extra třída :D 10752 příspěvků 04.09.18 03:24

V sestinedeli mas narok byt v klidu, takze bych vsem rekla - Dekuji, potrebuji klid, prineste mi jidlo a uvidime se za par tydnu :mrgreen: Uz ti sice konci, ale zjevne jsi moc klidu nemel, tak zacni ted. Ja byla s prvnim vice mene stejna, rodinu pobliz nemame, ale prvni navstevu jsem pozvala nekdy po 4 tydnech, maleho jsem nechtela „pujcovat“ atd. Casem to preslo, ale trvalo to pomerne dlouho. S druhym je to jine kafe :lol:

Verpa5
Kecalka 231 příspěvků 04.09.18 03:53

Tvoje pocity jsou myslím naprosto normální a asi ještě chvilku potrvají, nic si z toho nedělej a pokus se zajistit si klid na miminko ;) .

Lenka76
Ukecaná baba ;) 1369 příspěvků 04.09.18 04:15

Ahoj, pro me 6ti nedeli bylo strasne zvlastni,divny obdobi. Ty pocity nikdy nezapomenu. Prese jak pises,chtela jsem byt sama, obcas jsem so pobrecela kvuli blbostem,vytacely me veci,ktery ted mi prijdou normalni…
Takze ano,prejde to. :kytka:

terinka4444
Hvězda diskuse 68440 příspěvků 04.09.18 05:32

V šestinedělí jsi hájená, šestinedělí ti ale končí, takže je na čase dát se do kupy a vzpamatovat se. Tchyně je naprosto stejná babička jako ta tvoje maminka. Naprosto a úplně stejná. Že ty máš ke své mamince blíž je naprosto v pořádku, měj si, ale jinak mezi nimi jako babičkami nedělej rozdíly. Podívej se na svého syna, chlapečka, kterého miluješ, asi takhle nějak podobně prý normální babičky milují svá vnoučata, říká moje máma, a jedna babička je tvoje maminka, která tě neotravuje a druhá babička je maminka manžela, na kterou máš averzi. A teď jedna ze života, jo? Tvůj chlapeček vyroste, a vyroste hrozně hrozně hrozně rychle, já nedávno držela svou dceru v náručí, dneska je jí 12 a je to mžik, a ten chlapeček si najde ženskou, která porodí jeho dítě a karma je zdarma, šup, dostane alergii na celou tvoji rodinu, tobě vnouče nepůjčí, protože blbě řídíš kočár, nebudeš tam smět na návštěvu, protože jí obtěžuje už jen tvůj ksicht a má prostě alergii, snáší jen svoji rodinu. Super představa, že? Tak se vzpamatuj. Nejvíc mě baví, že alergii na manželovu rodinu mívají matky chlapečků, které jsou tam za pár let taky. To nepobírám. A znovu děkuji bohu, že mám dvě dcery.

Příspěvek upraven 04.09.18 v 05:34

Zoe1
Kecalka 266 příspěvků 04.09.18 05:32

Ahoj, já to mám teda úplně obráceně, jsem ráda, když si tchyně vezme malou třeba na dvě hoďky ven a já mám chvilku pro sebe…ale já ji věřím, navíc nechci aby bylo miminko upjaté jen na mě, aby se nebalo jiných lidí…to co popisuješ měla švagrová a dopadlo to tak, že kdokoliv jiný kromě maminky se přiblížil k dítěti, tak hned zacalo brečet. Ja jsem naopak ráda za návštěvy, protože se necítím tak sama a cítím ve všech oporu a když pak ještě člověk slyší, jak je malá roztomiloucka, tak to vždycky potěší

Zoe1
Kecalka 266 příspěvků 04.09.18 05:45

Jinak teda máš velký náběh na to, že si proti sobě rozeštveš manželovu rodinu, i rodiče tvého muze jsou prarodiče a já úplně chápu, že mimčo chtějí vidět…já bych to manželovým rodičům nemohla udělat, abych se k nim takhle chovala… zdá se mi, že šestinedělí je tak označeny, aby jen matky mohly prudit a vymlouvat se, já to teda zvládám v pohodě a to mi malá věčně v noci nespí, ale abych si to odbijela na lidech, kteří za to nemohou a mají nás moc rádi, tak to teda ne.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.18 05:59

Za léta, co jsek na emiminu tu to psalo spousty maminek. Chtějí mít klid a být sami s miminkem. Nikomu ho nepůjčit, nesvěřit. Já sama byla ráda za návštěvy, ale měla jsem tu druhou část, přehnaně na něm viset a nikomu ho nepůjčit. Potom jsem ovšem na něj zůstala sama a přehouplo se to do druhého extrému - byla jsem absolutně vyčerpaná a přemýšlela jsem o sebevraždě (do půl roku dítěte byla 1. fáze mít ho jen pro sebe, od pul roku do roka jsem byla zhroucená).

Zpětně to vidím jednoznačně: Poporodní deprese. Vážně jsem byla blázen a měla jsem vyhledat pomoc. Mohla jsem se opravdu zhroutit. Manžel mi strašně pomáhal, ale prý když jezdil domů, bolel ho žaludek, co zas bude. Vlastně začala jsem se vzpamatovávat až tak okolo 2 nebo 2,5 let dítěte, ale chtěli jsme další a tak jsem do toho spadla znova. Opravdu hrozné období a kdybych to tenkrát řešila, bylo by vše jinak. Ovlivní to vztahy s manželem, s rodinou, nemáš tolik energie na děti, jak by si zasloužily. Vysvobozením pro mě byla soukromá školka ve 2 letech dětí. Já měla skutečně dost.

Jana206
Nadpozemská drbna 26544 příspěvků 04.09.18 06:06

Tak zvonit na zvonek a chodit bez ohlášení mi v dnešní době mobilů přijde otravne,šílené a obtěžující. Dovedu si predstavit,ze to ruší pri kojení,pri odpocinku,když miminko konečně usne a pozdeji starší spící dítě. V tom bych si udelala pořádek a nemusím být ani v sestinedeli.

Jinak averze vůči manželově rodině a tchýni mi prijde přehnaná. Predpokladam,že bydlite nekde na malomeste,kde se potkavate na kazdem rohu :nevim: Pokud půjčíš miminko své mamince,měla bys i tchyni,jsou to dvě plnohodnotné babicky. A pravidla,co se týče zvonění a navstev by mela platit pro vsechny.

Verun83
Echt Kelišová 8839 příspěvků 33 inzerátů 04.09.18 06:10

Uplne normalni pocity. Do porodnice meli vsichni zakaz za mnou chodit. Mohl jen muj muz, v obou pripadech. V sestinedeli to stejne. Byla max jedna navsteva od tchanovcu, predem domluvena a zdrzeli se jen hodinu.
Chtela jsem klid, spat co to slo. Predstava, ze me nekdo furt obtezuje, tak se vzteknu. Ale ja bych to zarazila hned. Nedelam veci, co mi jsou neprijemne.

Verun83
Echt Kelišová 8839 příspěvků 33 inzerátů 04.09.18 06:16

A teda musim souhlasit s @terinka4444 . jednou se ti bude tchyne treba moc hodit. Neskatulkovala bych ji. Proste babicka. Co bych dala za hlidaci tchyni. Je teda super, ale maji tak nabity program, ze nestihaji nic jineho.

KristynaTita
Kecalka 449 příspěvků 04.09.18 06:57

@Bortelka Mela jsi dat slusne vsem vedet, uz pred potodem, ze prosis o prvni navstevy az po sestinedeli. Pak by nebyl problem. :think:

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2266 příspěvků 04.09.18 06:58

No,já si až tak nejsem jistá,jestli jsou tvoje pocity způsobené šestinedělím a na tvém místě bych si jiné rozmyslela,jak se k rodině chovám. Proč doma nadáváš manželovi,že tě jeho rodina nečekaně navštěvuje a tebe to obtěžuje. Myslíš,že by byl takový problém tchýni poprosit,aby chodila na návštěvy pouze ohlášeně,protože často kojíš a chtěla bys být informovaná dopředu? Na jednu stranu si stěžuješ,že když kde s kočárem ,ani malého nezkontroluje a pak má miminko všem ukazovat? To je úplně normální,je hrdá na své vnouče,měla by jsi za to být ráda. Moje ,,tchýně"své vnouče ještě neviděla,nemá zájem ani o nás,ani o malého. Hormony v šestinedělí dělají dost,ale proto máme ještě rozum, u tebe to hraničí s žárlivostí. Každá máma své dítě miluje,ale odpírat mu sobecky zbytek rodiny kvůli svým pocitům?

Sany80s
Kelišová 6618 příspěvků 04.09.18 07:08

Neohlášené návštěvy jsou blbé.
Nicméně když čtu, co ti vadí, tak jsi buď zralá na psychiatrii nebo jsi naprosto nesoudná ženská.
Jsou věci, které lze omluvit poporodními hormony.
Ale aby někomu vadilo, že někdo vjede kočárem do díry a bral to jako argument, že není schopen jezdit kočárek nebo aby vyslovil, že jeho matka mu na chování nevadí, to je přece samozřejmé, ale manželova ano a vůbec se za to nestyděl až do morku kostí, to je fakt tvrdě přes čáru.
Když vidím, jaké z tebe padají blbosti, tak si myslím, že ti ostatní lidé asi jen běžně společensky konverzují a ano asi to nebude zrovna originální a intelektuální hovor, ovšem ty jsi úplně mimo.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Kostková o zmatcích ve StarDance: Bylo to společensky přijatelné!

Patří sice mezi naše nejoblíbenější moderátorky, po sobotním přímém přenosu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >