Po porodu neotevírá jedno očíčko

1156
15.7.13 19:16

po porodu neotvira jedno ocicko

Ahoj maminky, chci se zeptat, zda nemate nektera podobnou zkusenost..ted ve ctvrtek 11. Se mi narodil druhy syn, asi za dva dny po porodu jsem si vsimla, ze ma porad zavrene a otekle jedno ocicko, tak jsem se ptala doktora, ten to chtel otevrit, ale mel ho otekle, tak mu to neslo a az dalsi den po propusteni pri screeningu rekl, ze to oko je treba dovysetrit, ve zprave bylo, ze se nevybavuje cerveny refkex, ptala jsem se, co to znamena, naznacil neco o sedem zakalu, malem me hrablo, pak pry, ze mu to oko ale neslo poradne otevrit, tak ze tam na jinem oracovisti na ocnim to lepe vysetri…jinak nam dnes mudr dala kapky a otevrel to ocko, ale malo, porad jakoby otekle, ale kdyz ho treba fotime tak jakoby mrka obema…strasne se bojim, tento tyden bychom se meli vydat na ocni, porad nemuzu uveritm ze z toho ze ma 4. Den po porodu zavrene ocko, ze z toho muze byt nejaky vazny sedy zakal…tak budu jeste dnes a ceky zitrek kapat a ve stredu na kontrolu a pak na ocni…nemate nekdo pozitivni zkzsenost, ze to nakonec nic nebude…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17714
15.7.13 19:39

Třeba se to zpraví až to odpuchne :nevim: jestli to má zanícené a oteklé tak mu to otevřít nejde, kápni mu tam mateřské mlíčko, to taky pomáhá :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1156
15.7.13 19:42

Viky, me taky nejde do hlavy, jak to tim pristrojem merili, meri se to z 30 cm a to ocko otevres jen nasilim jak to ka otekle na skvirku, bohuzel nekojim, ale uvidim, co to bude jeste zitra delat, mam kapat az 5× denne..ale mam strach a jeste ten hemangiom ach jo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17714
15.7.13 19:43

@zuzuza hlavně bych to násilím neotvírala, aby jsi tam ještě něco nepoškodila, neroztrhla třeba když to má slepený, nemáš už vůbec mlíko ani když si zmáčkneš prso??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2832
15.7.13 19:44

Naše malá měla taky jedno oko děsně napuchlé. Nic patologického na něm ale neshledali, říkali, že je to tím, jak specificky byla malá narvaná obličejem v mojí pánvi už od 30. týdne. Měla ho napuchlé snad ještě měsíc po porodu, pak odpuchlo a udělal se na něm ekzém, který se roztáhl po první hexe po celém tělíčku a je z toho atop jako blázen. Takže u nás ten otok byla první známka ekzému. Ale zlatý ekzém proti zákalu. Držím palce, ať je to dobré! Ještě mě napadá - rodilas normálně (myslím bez kleští a tak). Kamarádka měla malou kleštěma a poranili jí nějaký nerv a taky má jedno očko přivřenější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17568
15.7.13 20:07

Můj malý měl po porodu jedno očko nateklé a neustále přivřené, i když nijak dramaticky. Doktorka to neřešila, po pár týdnech to odeznělo samo. Tak snad to u vás nakonec taky bude dobré :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
15.7.13 20:07

Zkusila bych neurologa, může se jednat o svalovou nemoc, časem se po lécích oko, opět otevře, na neurologii určitě pomůžou, obrat se ke Karlovu Praha

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1156
15.7.13 21:44

Holky, dekuji moc za rady, ja tomu proste nechci uverit, maly je po ivf, to stesti, ze se povedl a ted tohle? oni to hlavne resi, ze jak mu to screengovali vbporodnici tak zevtam byl nezretelny ten cerveny reflex to vam nedelali? nasilim to neotviram, jen kdyz kapu, tak to rozevru predtimnsi umyju ruce, ale taky by to mohlo byt od porodu jak se tlacil, mel i fialove ruce a nohy…mlicko nemam vubec mela jsem zastavu laktace…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1156
16.7.13 09:25

Dekuji za info, zrovna jsrm v prukazce vycetla, ze to je blepharospasmus asi tj krec ocnich vicek, je to m8zne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
346
16.7.13 12:58

@zuzuza Ahoj mám doma taky malého prcka, a po porodu jsme měli obě nateklé oči. Byly tak nateklé že když plakal tak se mu horní víčka obracely nahoru, bylo to hrozné. Ten opuch trval asi týden než se mu to trošku zpravilo oči ale pořád neotvíral. Taky jsme létaly na oční jak splašení. Nakonec nám řekla doktorka že nemá správně utvořená spodní víčka tudíš nemůže pořádně ty oči otevřít a že asi na 80% půjdem na operaci, měli jsme kapky, dávali mastičku, malý řval jak tur. Nakonec po 3 týdnech jdu ráno k malému mu dát krmení a on oči otevřené dokořán a čučí na mě. Teď už krásně má otevřené očička a žádná operace se nekonala.
Prostě jen potřeboval čas a sílu na to oby ty oči otevřel. Neboj bude to dobré a bude na tebe taky čučet. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1156
16.7.13 14:56

Holky, strasne moc dekuju za nazory, ja bych sibosobne taky myslela, ze ma jen otekle ocko, nebyt toho, ze se dela v porodn7ci to vysetreni oci na zakaly, a docetla jsem se jeste v jeho prukazce, ze tam detska zas na9sala ze ma blepharospasm6s, to je nejaky jako krecovy stah vicek, ja to snad do zitrka nevydrzim, uz chci mit jasno bud tak nebo tak…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.5.16 18:21

Ahoj, mám dotaz, malý se narodil ve 35.týdnu, jsou mu 4 dny, je v inkubátoru, hapruje s dýcháním. Ale ještě neotevřel oči, za celé 4 dny prostě neotevřel oči. Nemáte někdo podobnou zkušenost?

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama