Po porodu neudržím moč

Anonymní
3.6.21 01:01

Po porodu neudržím moč

Ahojte holky. Omlouvám za anonym ale je mi to hrozně trapné..
Jsem měsíc po porodu.. žádné problémy nemám, jen to že neudržím čůrání..když se mi chce tak musím jít hned jinak se počůrám, už několikrát se mi to v noci stalo když jsem malou přebalovala..je tohle normální? A popřípadě co s tím? Mám se s tím svěřit u svého gynekologa?
Děkuji za odpovědi

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3396
3.6.21 01:21

Ahoj pravidelně posilovat svaly pánevního dna a pokud se to nezlepší tak k Dr já jsem tři měsíce po porodu a na 6nedelni prohlídce se mě gynekolog ptal jestli stim nemám problém tak se nestyď a pokud to máš časté určitě ho navštiv…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13844
3.6.21 05:32

Vůbec se nemusíš stydět. Utíkej za gynekologem. Určitě to bude chtít cvičit na pánevní dno. Objednala bych se pak někam na fyzioterapii. Tímto problémem trpí po porodu dost žen a je třeba to řešit. Pro gynekologa je to naprosto normální věc ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1932
3.6.21 06:33

Je to vcelku běžné. Během těhotenství a porodu bylo pánevní dno vystaveno velkému tlaku.
Existují na to cviky, takže je dobrá šance, že se to vrátí do normálu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64457
3.6.21 06:57

Určitě se nestyd, je to častý problém, zkus posilovat pánevní dno plus porada s dr.. Pokud by se nezlepsilo, pomůže Jednoduchý chirurgický zákrok :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9644
3.6.21 08:51

:hug: to je ženskej úděl, ale jsi teprv chvíli po porodu, je velká šance, že se to ještě srovná…ale udělej pro to maximum, určitě konzultace se svým gynekologem, možná tě pošle někam na speciální pracoviště, nejlíp urogynekologie. A já bych šla rovnou za dobrým fyzioterapeutem, který se zabývá pánevním dnem. Ale řeš to hned, čím dřív, tím líp. Existují většinou dva problémy, buď je to stresová inkontinence, kdy dochází k úniku moči třeba při kašli nebo fyzické námaze, nebo je to tzv. hyperaktivní měchýř, kdy se člověku chce tak náhle rychle čurat, že nestihne doběhnout. To první se řeší cvičením, popř. operací, ale není to nijak vážná operace. To druhé se řeší léky a cvičením. Nebo nově existuje nějaká metoda SANS. Držím palce ať, je to brzy dobré. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2809
3.6.21 09:23

Je to vcelku normální a špatným cvičením to ještě zhoršíš, nech si napsat rehabilitace ať cvičíš správným způsobem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
204
3.6.21 09:54

potřebuješ cvičení tohoto typu
ne, nemám s nimi nic společného, zkouším to s nimi, protože potřebuji zpevnit core, aby mne nebolela záda

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2862
11.6.21 14:27
@annlady píše:
potřebuješ cvičení tohoto typu
ne, nemám s nimi nic společného, zkouším to s nimi, protože potřebuji zpevnit core, aby mne nebolela záda

Taky s nimi cvičím 👍🏼 👍🏼 👍🏼

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat