Po porodu se me úplně rozpadaji zuby

Anonymní
16.12.19 23:24

Po porodu se me úplně rozpadaji zuby :(

Dobrý den, nikdy jsem nemela dokonalý zuby, ale snažila jsem se o ne starat. Docházím i na den. hygienu, ale ted po porodu se me zuby dost rozpadaji a i zezloutli stydim se i vubec otevrit pusu usmat se :( Treba priklad dnes jim okurku a upadl me kousek zuby a to neni poprvé :( Existuji nějaké vitamíny nebo něco? Vim ze by clovek mel jist minimalne sladké apod. Ale co dál? :,( :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19810
16.12.19 23:27

No, na to chtělo myslet při plánování těhotenství a v těhotenství. Chce to vápník a ostatní minerály, vitamíny. Nevím, jestli se to teď dá úplně zastavit a záleží v jakém je to stavu. Ale určitě to řeš. Známá měla dvojčata a hodně zhubla a zuby se jí vysypaly skoro všechny :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1368
16.12.19 23:33

Zuby nejsou pro tělo zásobníkem vápníku, je to pouze zase jedna z přežitých vět, které se neutále tradují dokola, pokud by tělo potřebovalo vápník, vezme si ho z kostí, kde ho získá snaději a je ho tam dostatek, takže by prvně paní trpěla na zlomeniny :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
433
17.12.19 00:53
@evulinda79 píše:
Zuby nejsou pro tělo zásobníkem vápníku, je to pouze zase jedna z přežitých vět, které se neutále tradují dokola, pokud by tělo potřebovalo vápník, vezme si ho z kostí, kde ho získá snaději a je ho tam dostatek, takže by prvně paní trpěla na zlomeniny :-)

Přesně tak, zubní sklovina totiž není prokrvená a tudíž se z ní vápník nemá jak dostat, narozdíl od kosti. Jestli něco vadí zubům v těhotenství, tak je to samozřejmě zvracení, pak třeba mně se dělalo dlouho při čištění zubů zle od žaludku, měla jsem v těhotenství vyšší dávivý reflex, taky je to často strava, větší chuť na sladké, někomu je třeba špatně z pití vody a pije jen ovocné šťávy, pak já musela jíst i v noci, jinak mi bylo strašné zle, prostě kombinace zcela špatných návyků a i trochu lenosti a vyčerpání, pak je malér je na světě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8045
17.12.19 07:40

Zanedbana pece o zuby. Ze chodite na dent. hygienu je chvalihodne, ale pokud si zuby necistite, jak vam tam reknou, s pomuckama co vam tam doporuci, tak jsou to vyhozene penize.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4541
17.12.19 09:01

Jsem na tom podobně, ale já jsem měla zuby špatný vždycky, v těhotenství jen o něco víc. Zubarka krom pečlivé hygieny doporučila Elmex gel. Po sládkem jídle nebo pití si vyslechnout pusu vodou, zuby necistit zbytečně často, staci rano a vecer, ale poradne a spravne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat