Po porodu se pokazil nas vztah??

Anonymní
21.3.21 07:27

Po porodu se pokazil nas vztah??

Ahoj, prosim anonymne, jedna se o intimni dotaz. Od porodu ditete 4m. se mi zda, ze se nam s pritelem pokazil vztah. Je uzasny tata a ja ho miluju, ale i v oblasti sexu je to dost na nic. Za celou dobu 4m jsme meli sex jen 2×. Nejak ani nemam chut, vytratila se vasen. Pritel taky moc nechce, hodne moc pracuje a po celem dni je k. o. Nekojim. Rikam si jestli je normalni ze on taky nema chut, vzdyt je to chlap. Rozhodne nikoho nema. Sama sobe si prijdu hnusna, kdyz se svlecu tak se stydim. Dost jsem pribrala a bricho mam jak tehotna. On rika ze me bere takovou jaka jsem, ale me neni dobre v takovem tele a ani pri sexu kdyz se predklonim a planda bricho :,( Jinak porod byl ok akorat nastrih, z toho jsem dlouho mela trauma..
Ubiji me stereotyp. Vidim jen dite a pritele, za rodinou nemohu, protoze okres a kamaradky ve meste zatim nemam.
Vlastne ani pro sebe cas nemame, dojde kolem pate z prace, rekneme si jak bylo a pak koupeme, krmime a prebalujeme maleho, podivame se na serial a jde se spat. To je vse. Jinam objimame se, davame pusy. Jsem hrozne smutna…nechci, aby nas vztah skoncil. Jsme spolu 2,5 roku. Nevim co s tim delat… :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1261
21.3.21 07:31

Ono je to asi do jisté míry normální. Já bych začala se sebou a tím břichem něco dělat. Prvním krokem je, aby jsi si zvedla sebevědomí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2066
21.3.21 07:48

Narozeni ditete zamava i s pevnymi mnohaletymi svazky. Ted je navic doba sama o sobe narocna. Nebud na sebe tak prisna. Jsi chvili po porodu. Chod na dlouhe prochazky s kocarkem a nejlepe oslov nejakou dalsi maminku s kocarkem a chodte spolu. Chodi se, povida se a clovek ani nevi, ze usel 10km. Ja jsem takto zhubla na svou vahu bez vetsiho usili a jeste mi zbyla super kamaradka :palec:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2109
21.3.21 07:56

Tak normalni…co je normalni… vztah mate asi hezky to vypada a sex ja treba uplne chapu..po porodu ditete mame s manzelem sex tak jednou za mesic..ale nam to vyhovuje oboum, proste fakt neni chut, jsme unaveny, vycerpany, navic maly byt, takze furt musime byt potichu :roll:…presto se velmi milujeme a mame krasny vztah. Byt porad jen doma, sama s ditem, odpoledne pak teda s manzelem, ale stejne..to je na budku… Kazdopadne, ver, ze se nalada s teplejsim pocasim bude zlepsovat, muzes udelat par veci…zkus si naji kamaradku, treba i tady to muzes zkusit, na spolecne prochazky, jestli se ti nelibi postava, tak na ni pracuj, nekojis, mimco je male, idealni cas, ber ho treba spat ven v kocarku a chod a chod, nebo si najdi nejake cviceni na doma, treba s Jilian Michaels a zdrave jidlo, treba se ti vrati energie a sebevedomi. A v neposledni rade si o tom promluv s manzelem, co te trapi a co trapi jeho..komunikace je dulezitejsi nez sex

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1310
21.3.21 08:01

Mám to taky tak, ale už 20 měsíců. Po porodu druhého dítěte. Máme dvě malé děti blízko u sebe, absolutně žádné hlídání, do toho jsme koncem loňska řešili rekonstrukci a stěhování a samozřejmě corona, kdy vše co bylo dřív běžné, tak není. No, snažíme se to nějak přežít. Ve vztahu si jonak rozumíme, máme se rádi, snažíme se za vztah bojovat. Ale ta jiskra a přitažlivost se zatím nevrátila. Je to i tím, že od porodu nemáme absolutně žádný prostor pro sebe, nikde jsme sami bez dětí nebyli. Teď zvykáme mladší dceru na chůvu, aby jsme mohli, doufám už brzy někam vyrazit.

Příspěvek upraven 21.03.21 v 08:20

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.3.21 08:10

Mám pětiměsíčního synka a máme to doma stejně. Přítel je na homeoficcu, takže sedí v pracovně, vyleze večer a koupeme, kojím, nosíme, uspaváváme… Kolikrát se za den nestihnu vysprchovat, o seriálu se mi jen zdá. Sex, tak ten už ani neznám. Od porodu jsme měli jen jeden pokus, ale jak jsme si sundali kalhoty, tak malý začal brečet. Na druhou stranu nemusím řešit to břicho. :nevim:
Věřím, že si to sedne. :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
38
21.3.21 08:15

Ahoj, netlačila bych ani v jednom na pilu - ani ve vztahu, ani co se týče postavy. Čtyři měsíce jsou pořád hodně krátká doba. Po porodu byl sex taky dost vzácná záležitost, ale tak kolem roku, když už jsme mohli dítě dát na hlídání a vyrazit i někam sami (výlet, večeře a pod.) se to vrátilo a bylo to zase fajn. Zase jsme byli i partneři, milenci a ne jen rodiče. Teď je prostě na všechno blbá doba, tak to prostě ještě chvíli vydrž…až bude lepší počasí a snad se vrátíme do normálu, můžete být vic venku na procházkach, třeba najdeš i nejakou kamarádku, bude se líp hubnout:-) Můzete dát rodičům dítě na hlídání a vyrazit někam sami. Vztah máte hezký, není pokažený, jen prostě teď jedete spíš v módu rodiče než milenci. Ale to není na pořád;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1326
21.3.21 08:19

Základ máte dobrý, pořád máte dobrý vztah. On porod a následně ty poporodní hormony s člověkem docela solidně zamávají. K tomu ještě vyčerpávající péče o dítě a je to jedno s druhým.
Opravdu, jak už tady psali, nebuď na sebe tak přísná. Dej si často procházky, o víkendech sebou přiber chlapa a můžete si povídat za chůze. Když budeš chodit každý den, tak ta váha půjde dolů. U mě to taky tak bylo. Dítě chrápalo v kočáře, já za den nachozených tak 10km a najednou ta nálada byla úplně někde jinde, než když člověk sedí celý den doma a užírá se. Když neseženeš kamarádku na pokec, tak si třeba pust audioknihy, nebo hudbu do sluchátek. Strašně to pomáhá.
Večer třeba se domluvíš s chlapem, on se bude věnovat malému a ty si třeba zacvičíš na zpevnění břicha. Taky doporučuju se objednat na fyzio na kontrolu, jestli třeba nemáš diastázu - ta taky může způsobit, že je břicho takové velké a nafouklé. Ty cviky pak nejsou vůbec nijak náročné, jde jenom o to, aby se prováděly správně a břicho se krásně stáhne.
No a když se ti začne dařit tohle všechno zvládat, tak ta chuť přijde sama :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3314
21.3.21 08:19

Ten první půlrok s dítětem je prostě hustý. Ono se to srovná, neboj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20707
21.3.21 08:20

Jo, dítě je velká zkouška vztahu. Navíc vy jste to vzali hopem neměli jste ani čas se pořádně partnersky užít a hned mimino. Chce to čas a musíte se snažit, neupřednostňovat tisíc věcí před vámi dvěma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20707
21.3.21 08:22
@LilyJane píše:
Základ máte dobrý, pořád máte dobrý vztah. On porod a následně ty poporodní hormony s člověkem docela solidně zamávají. K tomu ještě vyčerpávající péče o dítě a je to jedno s druhým.
Opravdu, jak už tady psali, nebuď na sebe tak přísná. Dej si často procházky, o víkendech sebou přiber chlapa a můžete si povídat za chůze. Když budeš chodit každý den, tak ta váha půjde dolů. U mě to taky tak bylo. Dítě chrápalo v kočáře, já za den nachozených tak 10km a najednou ta nálada byla úplně někde jinde, než když člověk sedí celý den doma a užírá se. Když neseženeš kamarádku na pokec, tak si třeba pust audioknihy, nebo hudbu do sluchátek. Strašně to pomáhá.
Večer třeba se domluvíš s chlapem, on se bude věnovat malému a ty si třeba zacvičíš na zpevnění břicha. Taky doporučuju se objednat na fyzio na kontrolu, jestli třeba nemáš diastázu - ta taky může způsobit, že je břicho takové velké a nafouklé. Ty cviky pak nejsou vůbec nijak náročné, jde jenom o to, aby se prováděly správně a břicho se krásně stáhne.
No a když se ti začne dařit tohle všechno zvládat, tak ta chuť přijde sama :)

Naprostý souhlas, ve všem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.3.21 08:36

No tak nějak to „normální“ je, jak tak čtu…
Já mám od porodu 6 měsíců a sex byl taky asi 2× :oops: Oba jsme nevyspalí, unavení, já sice neřeším břicho ale zas mě bolí jizva po nástřihu a to moooc :? Byla jsem na rizikovým takže jsem zavřená doma už rok. V obci mám pár kamarádek ale všechny pracující s většími dětmi. Takže taky celý den s mimčem, večer s mužem (to spíš dám dítě muži a dělám věci které jsem přes den nestihla). Občas se sama divím že mi ještě nehráblo. Pro vztah je to záhul.
Tobě by asi pomohlo udělat něco s tím břichem, určitě by ti bylo líp a lepší sebevědomí by pomohlo i vztahu. Drž se :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
2406
21.3.21 08:59

Je to ta blba doba i civilizace Matky jsou izolovaný a to nemusí být lockdown. Tu pospolitost, která je normální i v domorodých kmenech po tisíce let, tu nahrazovala občanská společnost.. spolky, sousedi, přátelská setkání, kulturní akce, to je zmrazené. Ženské jsou doma samotné, hrabe jim, partner je jejich jediný kontakt. Ja třeba jsem typ samotářský, mě společnost nikdy nechyběla, ale štěbetalky co si rády povídají o dětech, hadrech, kabelkach a kosmetice musí teď trpět jako psi. Tvoje břicho dostalo záhul, nevim proč si každá myslíme, že musíme hned vypadat jak ze žurnálu! Nemusíme nic. Je to jen povrch. Ja se taky trápila a zbytečně, dotyčnej doma to stejně neocenil. Najdi si kamaradku, ja ji našla v čekarne u doktorky. Líbil se mi, podobný typ co ja, žadna pipka s drahou kabelkou a vystajlovanym miminem, tak jsem ji sama oslovila a dodnes se naše děti kamaradí a my také.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7745
21.3.21 09:41

Měli jsme u prvního dítěte něco podobnyho. To se srovná. Ze začátku je to náročný pro všechny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2334
21.3.21 11:14

To je normalni, uz nejste jen par jste starajici se rodice. Budete si muset na tuto pozici zvyknout. Neboj, deti rychle rostou za chvili budes davat dite na hlidani a budete mit na sebe vic casu. I venku se otepli a pak budete chodit do parku, na pisek a tak, prcek uz bude zase trochu vetsi, zacne lozit. Joooo ty prvni mesice jsou na prd. Zkus si se svojim sednout a svoje pocity mu rict, treba je ma stejne jako ty. Tomu se rika byt rodicem, kvuli tomu nemusis vztah zahazovat. Zamysli se, jak to asi maji ostatni s miminama :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat