Po porodu stále přibírám

86
12.7.13 16:32

Po porodu stále přibírám

Ahoj maminky, potřebuji se poradit. Možná máte někdo stejnou zkušenost. Loni jsem vysadila antikoncepci a než jsem otěhotněla, tak jsem přibrala 6kg. Samotným těhotenstvím jsem přibrala 12kg. Něco jsem nechala v porodnici. Jenže jsem teď dva měsíce po porodu zpátky na váze, jakou jsem měla když jsem šla rodit a zdá se mi, že přibírám pořád víc a víc. Přitom kojím, jím pravidelně, cca 5× za den, hodně masa, sacharidy, ovoce, zeleninu i mléčné výrobky. Cítím se ale stále unavená. A teď nevím, jestli tloustnu tím, že jím málo a nebo že jím hodně. Nemáte s tím někdo nějakou zkušenost? Jsem z toho zoufalá, není mi žádné oblečení, cítím se opravdu ošklivá, vůbec se na sebe nemůžu podívat do zrcadla… Kamarádka mi říkala, ať počkám půl roku, že to pak půjde pomalu dolů samo. Ale já se bojím, že za ten půl rok budu jak mašina… Prosím, poraďte…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1794
12.7.13 16:39

Ahoj já jsem rok po porodu a mám naprosto stejný problém :zed: doporučuji ti navštívit obvodního lékaře a nechat si udělat testy na štítnou žlázu. Někdy se stane, že po porodu se prostě rozhasí a proto třeba přibíráš… To je první co bych ti poradila a pak se uvidí :kytka: rozhodně nedrž žádné diety když kojíš ;)

Příspěvek upraven 12.07.13 v 16:56

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9570
12.7.13 16:39

Nejdřív by sis měla nechat zkontrolovat štítnou žlázu, pokud bude v pořádku, tak bych uvažovala nad jídelníčkem, pohybem ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4152
12.7.13 16:40

Chce to pohyb. Taky jsem to tak mela a bohužel jina cesta než se začít pravidelne hýbat není

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
558
12.7.13 16:45

Jj, přesně jak píší holky..určitě zkontrolovat štítnou žlázu :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9570
12.7.13 16:47

Jinak já tedy musela dost makat, abych to dala dolu. Upravit jídelníček, cvičit, začala jsem si zapisovat co sním na stobu. Po porodu jsem něco nechala v porodnici, pak asi měsíc mi šla váha ještě asi o 3kg dolu a půl roku po porodu jsem měla asi o 4kg víc. Pak jsem si to začala víc hlídat a podařilo se mi dostat na váhu po porodu (i tak jsem měla o 5kg víc než před těhotenstvím a to jsem nebyla žádný hubeňour. Teď co to hlídám mám dole 8kg (celkem od porodu tedy 12kg), ale byla to dřina a rozhodně žádné kojení nebo nespaní na váhu vliv bohužel nemělo :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.7.13 16:58

Já před těhu měla 70, přibrala jsem díky preeklampsii do 7.měs na 100kg, prcek šel ven v 7.měs, z porodnice jsem se vrátila -15kg, takže 85, ale postupně jsem přibírala na současných 95kg. Zrovna dneska jsem byla u praktika a budou mi dělat veškeré testy, jím zdravě, nepřejídám se, denně chodíme na procházky 10km, mám přímo aplikaci, která mi to měří, takže opravdu jsem zvědavá jak to vše dopadne :(

• Nahlásit
  • Citovat
5502
12.7.13 17:18

Já to tak měla taky… přisuzovala jsem to právě tomu, jak jsem furt jedla kvůli únavě z kojení (nešlo mi to)… za tři měsíce na váze jako před porodem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.7.13 17:31

Ahoj :mavam: :zed: já v těhotenství 9kg zhubla, nejprve mi Dr. napsal po porodu píchací antikoncepci kvůli kojení byla jsem po ní jakoby nateklá a 6kg nahoře :pocitac: :poblion: pak jsem přešla na tbl. a 4kg dole :P jenže už se to nechce hnout ani o píď. Dříve jsem taky brala ant. a kila byly nahoře skoro 13kg pak jsem na 5 let vysadila a kila šly dolů. Minulý týden jsem měla začít brát ale neberu a už mám 1,5kg dole. Holt si budeme muset dávat velkýho bacha. Zjistila jsem, že mi to dělá ta ant. i když jsem brala jednu z nejdražších :nevim: Tím ti nechci říkat, abys nebrala ant. ale u mě je to bohužel tím. Stejně chceme ještě malýmu příští rok vyrobit sourozence, takže tu ant. brát nebudu. Pak to budu muset nějak řešit :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
47
12.7.13 17:32

Měla jsem stejný problém, a váha šla dolů, až když jsem přestala kojit..gynekolog mi řekl, že některé ženy při kojení nemůžou zhubnout :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8579
12.7.13 19:28

Po porode jsem mela stejnej problem byla jsem unavena, nadmerne poceni a kila sly nahoru snad i ze vzduchu, sla jsem na vysetreni a spatna funkce stitne zlazy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
86
13.7.13 12:37

Děkuju za rady, štítná žláza mě taky napadla… Zeptám se na gyndě co s tím a případně si zajdu k obvodní. Než jsem přestala brát ant. měla jsem 68kg, za půl roku jsem přibrala na 74kg a v těhotenství na 86kg. V porodnici jsem 5kg nechala, ale co jsem doma, tak jsem na 84kg… Nechci vůbec experimentovat s jídlem, ať mám mlíčko pro malou. únava a nevyspání určitě dělá svý…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
86
13.7.13 12:39
@jowana píše:
Jinak já tedy musela dost makat, abych to dala dolu. Upravit jídelníček, cvičit, začala jsem si zapisovat co sním na stobu. Po porodu jsem něco nechala v porodnici, pak asi měsíc mi šla váha ještě asi o 3kg dolu a půl roku po porodu jsem měla asi o 4kg víc. Pak jsem si to začala víc hlídat a podařilo se mi dostat na váhu po porodu (i tak jsem měla o 5kg víc než před těhotenstvím a to jsem nebyla žádný hubeňour. Teď co to hlídám mám dole 8kg (celkem od porodu tedy 12kg), ale byla to dřina a rozhodně žádné kojení nebo nespaní na váhu vliv bohužel nemělo :?

Prosím tě, jak jsi upravila jídelníček při kojení? Ve Stobu pomůžou i kojícím?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9570
13.7.13 19:23

@Jajanik noo, já kojila jen 3M a v podstatě do hubnutí jsem se pustila, když už jsem nekojila. Ale myslím, že by to nevadilo ani při kojení. Na sebekoučinku si v podstatě nastavuješ hubnutí kde je postupný a zdravý úbytek (0,5-1kg týdně), takže teoreticky by to vadit nemuselo ani při kojení. Denně se má jíst 350-500g zeleniny, dost bílkovin a hlavně stáhnout sacharidy - což je v podstatě ideální jídelníček, není to vyloženě dieta. Stravuju se podobně jako v poradu jste to co jíte (mám i nějaké jídelníčky), tak to množství se snažím upravovat podle toho a pokud se to zadává do sebekoučinku, tak ono to i docela vychází, jen mívám k obědu víc masa (bílkovin). Jogurty jím Hollandie (tedy ne nízkotučné), tvaroh si dávám taky polotučný, ty jídelníčky mě spíš navádí v gramážích. Na ukázku posílám jeden den (je jich rozepsáno 60)
Snídaně: • 100 ml Čerstvá ovocná, ovocno-zeleninová šťáva Naředit vodou 2:1 ve prospěch vody • 45 g Musli ovocné Nepražené!! • 150 ml Jogurt bílý, nízkotučný Cca 1,5% tuku je možné použít i klasické mléko (musli je možné v mléce lehce povařit a vyrobit ovesnou kaši)
Dopolední svačina: • 1 ks Jablko, 1 malý kus • 1 ks Kiwi Cca 1,5% tuků • Možno sníst odděleně během dopoledne
Oběd: • 100 g Hovězí kýta nebo svíčková Velmi libová nejlépe uvařit, možno přidat 2 lžičky hořčice • 230 g Brambory, Uvařit ve slupce • 200 g Čerstvá zelenina, Může být i dušená • Do zeleniny přidat 2 lžičky panenského olivového oleje
Odpolední svačina: • 3 plátky Knackebrot, Možno natřít trochou nízkotučné Lučiny • 150 ml Kefír nízkotučný, Cca 1,5% tuků • Možno sníst odděleně během odpoledne
Večeře: • 80 g Tofu natural • 25 g Tvrdý sýr 10% 20% tuků v sušině • 30 g Šunka drůbeží 92-96% masa • 100 g Chléb hrubozrnný „Fitness“ Chléb s vyšším podílem vlákniny a vody • 200 g Čerstvá zelenina • Tofu, šunku a sýr nakrájet na kostičky, smíchat s čerstvou zeleninou připravit jako salát přidat dresink z bylinek, balsamico octa a 1 lžičky olivového oleje
Večeře II.: • 90 g Ananas čerstvý

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
9.9.13 11:46

Ahoj holky,
tak jsem na tom podobně..Plně kojím, po porodu jsem zhubla, shodila jsem stehna, co jsem přes těhu nabrala a asi za 2týdny jsem začala přibírat. Myslím, že už mám váhu jak těhotná, radši už se nevážím :,( Stačí se podívat do zrcadla.. Pochybuju, že mám problémy se štítnou žlázou, to u nás nikdo neměl a ani jsem neměla náběh, nic takového.
Musím ale říct, že dost jím. Když totiž jím „normálně“ - cca 5× denně, mám málo mlíka, nebo hladové mlíko. Takhle musím začít snídat ve 4h ráno, kdy se budí malá, aby pak aspoň trochu dopoledne spala. Takže snídám v podstatě na třikrát. A tak to běží celý den. Ani hlad nemám, ale vím, že když se nenajím, bude křik.
Myslíte že by pomohla homeopatika? Mám s nima obecně dobrou zkušenost, tak mě napadlo, že kdybych brala na podporu kojení, nemusela bych TOLIK jíst. Jinak piju meltu, čaje pro kojící, caro,…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama