Strach z druhého porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.18 21:30
Po porodu strach z něj

Ahojky, maminky… mám před sebou 2. porod za 4 měsíce, ale! Před prvním porodem jsem byla v klidu až dokonce, protože jsem nevěděla do čeho jdu a řikala si že porodil kde kdo, takže to dám taky, pak to přišlo, 3 h mensich a 5 h kontrakcí bolestivych dost a porodnvetsiho mimina úplně v pohodě, na prvorodičku bych řekla že byl docela pěkný.. teď ale vím co mě čeká, upřímně se bojím a netěším a zároveň se bojím že tohle mé negat. myšlení mi ten druhý porod nějak zkomplikuje, jak jste to měli vy? A jak jste se těmto myšlenkám ubránily :roll: děkuju

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Fonty
Zasloužilá kecalka 667 příspěvků 13.10.18 21:37

Při prvním porodu jsem si myslela že umřu, vážně bez legrace. Nicméně neumřela jsem a porodila téměř ctyrkiloveho chlapečka. Myslela jsem že už nikdy víc.. rok a půl na to jsem rodila zase. .. bála jsem se hrozně ale měla jsem první dítě a prostě jsem si ten strach zakázala a nějak jsem vypla :nevim: navíc jsem rodila sama protože tatínek hlídal…tak jsem si to odtrpela ve sprše. .bylo to hrozný ale já pořád čekala kdy nastoupí ta hrůza a porodní asistentka mi vytáhla ze sprchy a povídá jdeme na to 8o byla jsem v naprostým šoku že už mám tlačit a že už to budu mít za pár minut za sebou.. chci říct že jsem byla připravená na tu hrůzu prvního porodu a ono to nepřišlo takže ten druhý porod může být úplně jiný a možná i lepší.. já prostě zatnula zuby a soustředila jsem se na to co bude pak… zjednodušeně jsem vypla… přeji pohodový porod :srdce:

Kakika
Extra třída :D 14989 příspěvků 13.10.18 21:50

První porod mě celkem zaskočil. Jako věděla jsem, že porodit dítě je náročnější, než koupit rohlíky, ale křížové bolesti, které nikam nevedly a neuvěřitelná nevolnost a nucení ke zvracení jsem nečekala. Byla jsem tak vyčerpaná, že jsem usínala mezi kontrakcemi (pokud se dá těch pár vteřin považovat za spánek a ne za mdloby :lol: ).

Kupodivu jsem se druhého porodu ale nebála. Byla jsem rozhodnutá to tentokrát zvládnout lépe. Soustředit se víc na toho prcka uvnitř a dělat vše proto, aby malá sestupovala dolů rychleji, než první syn. Do porodnice jsem přijela, protože jsem si nebyla jistá, jestli mi postupně neodtéká plodová voda, která mi tedy pak při vyšetření praskla, tak si mě tam nechali. A za dvě hodiny jsem měla malou v náručí. Po hodině kontrakcí. První hodinu, než se něco začalo dít, jsem s manželem vtipkovala, humor mi došel až opravdu tu hoďku před porodem.

Nestresuj se dopředu. Může to být lepší, může to být stejné. Nikdy nevíš dopředu. Obecně bývá druhý porod rychlejší. Mě ta hodina s holkou tedy bolela mnohem víc, ale bylo to o to lepší, že mi nebylo špatně a záda tentokrát nebolela.

Uživatel je onlineZkai
Ukecaná baba ;) 1650 příspěvků 43 inzerátů 13.10.18 21:52

Nedivim se… Já už to absolvovat nehodlám.

iiiv
Extra třída :D 10980 příspěvků 13.10.18 21:56

až se ti to bude blížit, tak se na něj zase budeš těšit :kytka:

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1922 příspěvků 13.10.18 21:58

ja to mela uplne stejne, a ejhle, druhy porod byl taaaaak pohodovy, ačkoli jsem psychicky byla fakt mimo, nechtěla jsem rodit, bala jsem se. druhy porod fakt za odměnu. radim ti odevzdej to, neřeš co bude, ono to nejak bude. :hug:

Megane 123
Kecalka 278 příspěvků 13.10.18 22:03
@Anonymní píše:
Ahojky, maminky… mám před sebou 2. porod za 4 měsíce, ale! Před prvním porodem jsem byla v klidu až dokonce, protože jsem nevěděla do čeho jdu a řikala si že porodil kde kdo, takže to dám taky, pak to přišlo, 3 h mensich a 5 h kontrakcí bolestivych dost a porodnvetsiho mimina úplně v pohodě, na prvorodičku bych řekla že byl docela pěkný.. teď ale vím co mě čeká, upřímně se bojím a netěším a zároveň se bojím že tohle mé negat. myšlení mi ten druhý porod nějak zkomplikuje, jak jste to měli vy? A jak jste se těmto myšlenkám ubránily :roll: děkuju

První porod … Strašně ale opravdu strašně jsem se bála a nakonec to šlo vše tak pomalu a postupně, že jsem přijela do porodnice na 7 prstů otevřená a za hoďku a půl byla malá venku…začlo to.ale ráno o půl 8 a až v 7 večer jsem byla na pokoji v porodnici…
Druhý porod …bála.jsem se ještě dvakrát víc …den před porodem jsme strávili noc v porodnici s poslíčkama…fakt to šílené bolelo…no nakonec nic…pustili nás domu , já se doma vyspala odpoledne , v noci , chlap odjel do práce v 5 ráno a mi v tu ránu začly kontrakce :mrgreen: v 9 už jsme volala tchánovi že potřebují do porodnice , o půl 11 jsem byla na pokoji, o půl 12 dojel chlap z práce za mnou, ve 12:45 mi prdla voda a ve 12:55 se narodila naše druhá dcera…byl to sakra mazec a fakt jsem ječela a drtila ruku PA ale za deset minut bylo po všem :potlesk: druhý porod sice bolel víc ale byl daleko rychlejší :palec: …zvladnes to :palec:

Makysu
Kecalka 380 příspěvků 13.10.18 22:24

Měla jsem to stejně. Při prvním těhotenství jsem říkala, že se nebojím porodu, ale toho, aby to dítě pak přežilo mojí péči. Při druhým těhotenství jsem říkala, že první dítě mojí péči přežilo, tak to snad zvládnu i s druhým, ale bála jsem se porodu, protože vím, do čeho jdu.
No hele zvládla jsem i to. Spíš jsem se soustředila na to, co jsem u prvního zvorala (netlačila jsem úplně dobře a byla pak v obličeji celá flekatá). Ale jinak mě ten největší strach úderem prvních bolestí přešel sám. :mrgreen:
:kytka: :kytka: :kytka:

lucielorenc
Kecalka 365 příspěvků 8 inzerátů 13.10.18 22:35

Já se druhého porodu bála snad od zjištění, že jsem těhotná :lol: první porod byl nakonec ukončen akutním CS pro pokles ozev a u druhého mi bylo řečeno, že prcek bude mít přes 4 Kg, k tomu se mu vůbec nechtělo ven a přenášela jsem. Pokud bych se nerozrodila přes víkend, tak v pondělí bych šla na CS. Ale ejhle v sobotu se prcek konečně rozhodl a narodil se hodinu po příjezdu do porodnice. Jo bolelo to, šití byl fialový hnus, ale byla to taková rychlovka, že jsem se nestačila ani bát a stresovat. Takže klid, bojí se snad každá, už tím, že ví do čeho leze… Přeji pohodový porod :kytka:

Sue2008
Kecalka 113 příspěvků 13.10.18 22:37

Jelikoz mi do posledniho tydne pred druhym porodem hrozil cisar (pricna poloha), tak kdyz se mimco spravne natocilo, tak jsem se zacala i tesit. Nakonec jsem ten porod vlastne ani nepoznala a porodila do 15 min co jsme dorazili do porodnice. Proste si rikej, ze to bude jine nez poprve ;)

fragola
Generální žvanilka 24804 příspěvků 13.10.18 22:42

Já jsem se prvního porodu taky nebála. Nakonec to nebyla taková hrůza, šlo to vše přirozeně, takže si nemůžu stěžovat, ale jako prvorodičce mi to přišlo děsný :oops: Druhý porod mi přišel horší i lepší v tom, že jsem věděla, co mě čeká. Pravda, když si to tak vezmu, tak asi převažují ta pozitiva, že jsem věděla, co mě čeká a vše šlo jako po drátkách. Bylo to rychlejší a intezivnější (bolestivější) než ten první, ale druhý porod byl super.
Přiznám se, že nejsem zastánce myšlenky, kterou všude čtu, že porod je nastavený podle psychiky rodičky. Já jsem obecně plašan :oops: a porodila jsem 9 dětí přirozeně a jedna dvojčata plánovanou sekcí. Třeba po té sekci (9. těhotenství) jsem byla sakra vycukaná, jak to půjde. Strašně moc jsem si přála porodit přirozeně. A zrovna tenhle porod byl asi nejlepší a přitom jsem byla připos*aná strachy, že to skončí další sekcí… Krom toho syn dělal před porodem vše možné i nemožné s otočkami. Jednou byl tak, jednou tak, nakonec se umoudřil těsně před porodem. Prostě nápor na moje nervy byl obrovský ;) Vše nakonec dopodlo k mému velikému překvapení naprosto parádně ;)

Chápu, že máš strach, těšit tě nebudu, že ho mít nemáš, sranda to není, ale určitě to zvládneš. Držím pěsti :kytka: :hug:

rozand
Závislačka 3383 příspěvků 13.10.18 23:56

@fragola Kolik už jich máte? :srdce:
Koukám 11, wow! Nádhera.

tininas
Ukecaná baba ;) 1360 příspěvků 14.10.18 00:03
@Anonymní píše:
Ahojky, maminky… mám před sebou 2. porod za 4 měsíce, ale! Před prvním porodem jsem byla v klidu až dokonce, protože jsem nevěděla do čeho jdu a řikala si že porodil kde kdo, takže to dám taky, pak to přišlo, 3 h mensich a 5 h kontrakcí bolestivych dost a porodnvetsiho mimina úplně v pohodě, na prvorodičku bych řekla že byl docela pěkný.. teď ale vím co mě čeká, upřímně se bojím a netěším a zároveň se bojím že tohle mé negat. myšlení mi ten druhý porod nějak zkomplikuje, jak jste to měli vy? A jak jste se těmto myšlenkám ubránily :roll: děkuju

Ahoj.

Vím, jak to myslíš, ale… druhý porod neovlivníš.

Vše je o fyziologii, a pokud se dítě sekne, např. v porodních cestách, nenaděláš nic.

Přeji rychlý, nekomplikovaný a bezbolestný porod.

S.maya
Závislačka 4349 příspěvků 14.10.18 00:31

@fragola

Já tě obdivuju. Máma porodila 7 dětí. Ptala jsem se jí, jaký porod byl nejhorší a řekla mi, že u mě. Já se narodila druhá. Prý trval déle a měla i křížové bolesti.

Jak by jsi to zhodnotila ty? Jsou další porody rychlejší a méně bolestivé?

Já měla první porod rychlý a dost bolestivý. Doma jsem si vyšetřila čípek a nahmatala hlavičku v obalech. Porodila jsem za 3 hodiny od příjezdu do porodnice a určitě jsem měla křížové bolesti.

Za 6 měsíců mě čeká druhý porod a já se bojím, že bude ještě rychlejší.

admenL
Zasloužilá kecalka 922 příspěvků 14.10.18 00:50

Chápu tě. Jsem na tom podobně. Taky mě za 4 měsíce čeká porod,treti. První byl hrozný, dítě přes 4,5kg,ukonceno vex,skákání po břiše a další chuťovky, druhý 4,10kg císařem pro KP a teď mám strach že když budu rodit normálně tak mi praskne jizva a umřu. Nemůžu se te myšlenky zbavit. Zatím jsem o porodu s dr. nemluvila.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Glosa: „Snílek“ Feri formuje EU. Proč ho v Česku neberou vážně?

Nejmladšího českého poslance Dominika Feriho z TOP 09 zařadil server Politico... číst dále >

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >