Po porodu strašně přibírám

Anonymní
29.6.12 10:03

po porodu strašně přibírám

Omlouvám se, že píšu anonymně, ale tohle je pro mě velmi citlivé téma. Vždy jsem byla při těle, myslela jsem si, že po porodu bych mohla něco zkubnout. Opak je ale pravdou. Hned po šestinedělí jsem začala rapidně přibírat. Každý měsíc jsem měla nějaká kila nahoře. Chodím každý den na procházky, nejsem skoro vůbec doma, po večerech nejím (nejím skoro vůbec). Malý má teď necelých 8 měsíců a já jsem jak balon. Kalhoty, které jsem oblekla před 2 týdny už neobleču. Připadá mi to čím dál horší, neměla jste někdo podobný problém? A jak jste to řešili? Já už vážně nevím, co mám dělat.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22589
29.6.12 10:09

J8 myslím, že to bude ten problém, že nejíš skoro vůbec. Tvé tělo je podvyživené. Podle mě máš 2 možnosti - buď s tím zkusit sama něco udělat, pokud na t máš vůli. Zaregistruj se třeba na stob. cz nebo kalorické tabulky. cz, vypočítá ti to tvůj bazální metabolismus a pomůže srovnat jídla do správných poměrů během dne i živinových. Pokud potřebuješ i psychickou podporu, přidej se do některé z hubnoucích skupin tady na emiminu nebo vyhledej výž. poradce.
Já měla podobný problém - po ukončení kojení (3 měs. po porodu) jsem začala hodně tloustnout, ale já jedla zase moc a výše popsaným způsobem se mi za necelé 4 měs. podařilo zhubnout 12 kg.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
979
29.6.12 10:10

Ahoj, po porodu jsem mela jen 2 kg navrch, byla jsem stastna…zhruba tyden, od okamziku, co se mi spustilo mliko, jsem pribirala zavratnou rychlosti. Jedla jsem normalne, ale kila sla najoru. Po 6 mesicich kojeni mam o 9 kg navic, ted jsem prestala kojit a cekam, jestli to pujde dolu, nebo co bude. Muj gynekolog mi rekl, ze nekdo po porodu hubne, nekdo pribira,,,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1371
29.6.12 10:13

Vůbec nejíš a tělo se brání, takže pravidelná strava!!!
A pokud nepomůže, může se jednat o zdravotní problém, měla jsem také, zjistili mi z krve hypothyreozu, nedostatečnou funkci štítné žlázy, nasadili léčbu a stav se dost rychle začal lepšit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.6.12 10:15

Jestli nebude problém v tom nejedění. Taky jsem po porodu přibírala, ale jedla jsem jen samé blbosti (sladké apod.). Co jsem přestala kojit a taky se zorientovala v tom, co je potřeba sníst (podle STOBu), jde to plynule dolu a vejdu se i do starých kalhot. Řekla bych, že co nekojím se ta postava tak nějak celkově trochu zlepšuje i sama. Člověk sám od sebe nejí dost bílkovin a když to sleduje, dá dost „práce“ potřebné bílkoviny sníst. S dostatkem bílkovin a zeleninou k tomu bys zhubla určitě taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3361
29.6.12 10:17

A kojíš? Já kojím, ale mám při kojení bohužel hodně estrogenů, takže místo abych neměla menstruaci, měla jsem ji pořád, až jsem skončila na kyretáži a mým problémům pomohla až antikoncepce.
Jinak ty estrogeny právě způsobují tloušťku, ale při výběru kojit nebo tohle prostě kojim.
Spoustu žen u kojení ubírají na váze, taky jsem to tak u prvního dítěte měla, ale teď jsem prostě podle doktora hormonálně rozhozená, tak doufám, že až kojit přestanu, že půjdou kila dolu…
(malé je 9 měsíců)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.6.12 10:21

Děkuji moc, na ten stob. cz se určitě podívám. Nekojím, kojila jsem jenom 3 týdny. Nejhorší jsou názory okolí. Všichni mi říkají, že tloustnu, protože po večerech žeru :,( což není vůbec pravda. To mi taky k mé psychice vůbec nepřidává.

• Citovat
  • Nahlásit
9454
29.6.12 10:23

Me delalo blbe kojeni…kila se me drzely a drzely..po ukonceni kojeni sem behem chvilky byla na puvodni vaze jako pred tehotenstvim..a to bylo 15 kg..a fakt behem par mesicu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22589
29.6.12 10:25
@Anonymní píše:
Děkuji moc, na ten stob. cz se určitě podívám. Nekojím, kojila jsem jenom 3 týdny. Nejhorší jsou názory okolí. Všichni mi říkají, že tloustnu, protože po večerech žeru :,( což není vůbec pravda. To mi taky k mé psychice vůbec nepřidává.

Hoď se hlavně do psychického klidu. Řekni si, že to děláš kvůli sobě. A uvidíš, že až začnou být za pár týdnů vidět výsledky, pochválí tě i okolí a hodně tě to psychicky nakopne. Přeji ti, ať se ti to podaří :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26651
29.6.12 10:28

A co pres den jis a jak casto? Problem bude ve strave..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.6.12 10:34

Je to různé, většinou jím ale jenom ráno. Oběd mám málokdy - chlap pracuje celé dny, takže oběd je jenom tehdy, když je doma. Pro mě se mi vařit nechce. Já si vezmu 2 lžičky od malého, mu vařím každý den. To je vlastně moje jediné teplé jídlo. Pak ovoce s malým a tak. Právě proto to nechápu, kdybych seděla každý den u televice, cpala se chipsama, tak to pochopím, ale takhle?

• Citovat
  • Nahlásit
3361
29.6.12 10:34

@mikitaa Díky za příspěvek, právě v to jednou doufám… :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.6.12 10:35

Navíc pohyb mám denodenně a nalévám se kojeneckou vodou. :(

• Citovat
  • Nahlásit
3361

Zakladatelko, a nebereš nějakou antikoncepci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7674

V těhu jsem přibrala 15kg, v porodce nechala 9kg a zůstalo mi 6kg, ale celkově bych potřebovala shodit 15kg!!!Chystala jsem se právě shazovat, když jsem otěhotněla a taky jsem doufala, že po porodu + kojení půjdou kila sama dolů - prostě jen tak!!!Nešla :zed:!!!
Sice jsem nepřibírala, ale ani neshazovala! No, hodně jsem jedla a hlavně si dopřávala sladkosti, sušenky, oplatky, pečivo apod. v domnění, že je to dobré pro mléko a že ho hlavně musím malé osladit :mrgreen:!
Tedˇ - skoro po půl roce toho mám už dost :evil:,bo + 15kg je fakt masakr - nic neobleču, nosím věci, které jsem nosila v těhu :zed:,přítel taky není nadšený :oops:…Takže jsem najela na pravidelnou zdravou stravu + cvičení,po týdnu mám -1,7kg dole, cítím se skvěle a malé chutná mlíčko i ze zdravé stravy :mrgreen: a myslím, že je nejen pro mě, ale i pro ni ze zdr. hlediska rozhodně lepší ;)!

Taky si myslím, že jsi povyživená - tím, že člověk nejí/jí málo se přibírá absolutně nejvíc!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat