Reklama

Po příkrmech zácpa

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Olunka
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 28.05.09 16:04
Po příkrmech zácpa

Začala jsem malému dávat příkrmy,ale strašně moc ho po tom trápí zácpa,vždycky se úplně kroutí a nejde mu se vykakat,existuje třeba nějaká kašička nebo nějaké ty hotové příkrmy po kterých by ho tento problém netrápil?

Reklama

Reakce:

dusicka..
Závislačka 4823 příspěvků 28.05.09 16:11

Oluscho, mne dr. radila davat pit hermankovy caj. A taky jsem vypozorovala, ze mala mela zacpu po mrkvi, tak jsme ji pak davala minimlane.
Preji, at mate brzy po trapenicku!! :D

harpyje
Extra třída :D 10668 příspěvků 28.05.09 17:09

mrneti zabralo ,kdyz jsem povařila sušenou merunku a dala mu vypit tu vodu.

a tvoje mimoč je jeste dost malé, tak dávej príkrmu proste malo, muže si zvykat pomaloučku- malý je na UM nebo na MM?
 har.

zaneth
Ukecaná baba ;) 1752 příspěvků 28.05.09 17:41

já dávám hotové příkrmy a problém jsme neměli, po každém příkrmu jsem dávala a pořád dávám fenyklový čaj. Malej prdí jako o život, ale kaká bez problémů.

Olunka
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 28.05.09 18:31

No malej je na UM,ale jelikož vypil víc jak litr tak mi Dr řekla že mám začít s příkrmy,no a je pravda že mu chutnaj ze začátku toho fakt snědl malinko , ale ted baští dobře,tak nevim jestli mu to teda mám vždycky vzít když by se mi zdálo že to jí hodně nebo ho mám nechat papat dokud chce?

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18628 příspěvků 28.05.09 19:10

Oli - já bych ti poradila aby si vyzkoušela nějaké ovoce co to s malým udělá. Dělají se vyloženě švestky, nebo meruňky od Hipp , ale dej mu to ohřátý ať to má lepší učinek - teplý na bříško obecně pomáhá i na prdíky, tak možná zkus nahřívat i z venčí… Je to asi jen otázkou času než si maličký zvykne… Kolik vypije jiných tekutin než UM??? Možná postačí jen malinko víc zavodnit??? No uvidíš, vyzkoušej a pak přijď říct… papapa pusinku Honzíčkovi

harpyje
Extra třída :D 10668 příspěvků 28.05.09 20:21

víš co, nejaké problémy se zácpou má většina dětí při nasazení příkrmů, a kombinace UM a příkrmu je prý jeste malinko komplikovanější než MM, proto jsem se ptala, ale ono to je nakonec skoro fuk. chce to najit co bude malýmu zabírat… ale ona se dítěti i upraví stolice, takže pokud kadil nekolikrát denně, tak ted muže klidne jednou za dva dny - proste méně často. Taky mužeš zkusit masírovat bříško, nahřát ho…ja jsme tedy s ovocem začínala až tak za mesíc po prvním příkrmu ale ten „vývar“ ze sušených meruněk jsme na zácpu dávala už takhle od mala…

Tak dej vedet co zabere malýmu, se třeba něco přiučíme.

har.

Kykoušek
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 28.05.09 21:48

Taky je tohle tema pro nás aktuální. malej tlačí po celý den a už má zadeček celej červenej. V noci to je děs a stále kojen. Zitra zkusíme ty švestky od Hippu. Docela nám pomohl olivový olej a tak pul lžičky do jídla. Je to mastnější, ale bobek byl venku do večera. A pít mu dávám neustále, ale bezvýsledně :roll:

paraplicko
Ukecaná baba ;) 1180 příspěvků 29.05.09 00:42

Malé zabírala perfektně švestková přesnídávka od Sunárku - ale tu už nevyrábí. Nicméně se dá lehce vyrobit doma - sušené švestky namočit (případně i povařit) a rozmixovat ve vodě na akorát konzistenci klasické přesnídávky - mám to z toho Sunárku. Ta švestková od Hippu obsahuje rýži, takže nám vůbec nezabírala a šťávu Julka nechtěla. Sašík je naopak s příkrmy v pohodě - do příkrmů kakal s obtížemi, ale po mrkvi s bramborem to jde jak po másle :lol:

Olunka
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 08.06.09 12:58

Ahojky , tak nakonec nám perfektně zabrala švestková šťávička od Hippu,mám to vyzkoušené i na sobě,jelikož se musí po otevření do 3 dnů spotřebovat,my na ni zapoměli, tak jsem si ji dopila já asi po 4 dnech a pěkně mě prohnala :lol: :lol: :lol: Takže fakt pomáhá.A tyky jsem hodně omezila, všelijaké ty hotové příkrmy,které obsahují mrkvičku,takže Honzík spíš baští špenát,brokoli­ci,cuketu a brambory.A slovo zácpa už neznáme :)

Lauřík00
Povídálka 39 příspěvků 04.01.13 23:47
@Olunka píše:
Ahojky , tak nakonec nám perfektně zabrala švestková šťávička od Hippu,mám to vyzkoušené i na sobě,jelikož se musí po otevření do 3 dnů spotřebovat,my na ni zapoměli, tak jsem si ji dopila já asi po 4 dnech a pěkně mě prohnala :lol: :lol: :lol: Takže fakt pomáhá.A tyky jsem hodně omezila, všelijaké ty hotové příkrmy,které obsahují mrkvičku,takže Honzík spíš baští špenát,brokoli­ci,cuketu a brambory.A slovo zácpa už neznáme :)

Ahoj.
Je to uz nejaky patek, ale kolik jsi dala te svestkove stavicky? Mame stejny problem, ale bojim se, abych male nedala moc a nebylo ji zle…

Dekuji

irenakovarova
Kecalka 459 příspěvků 05.01.13 06:41

Ahoj my jsme meli po prikrmech taky silenou zacpu a nic nam nezabiralo co radila doktorka ani svestkova stava z lekarny.Tak jsem koupila suseny svestky, udelala z toho odvar a davala misto caje, par svestek z odvaru asi tak dve jsem davala do jablicka ale nesmis dat moc aby ho nebolelo brisko.Od te doby se nam to hodne zlepsilo taky davam obcas hermankovy caj a olivovy olej do prikrmu. Musis vyzkouset vsechno na kazde ditko zabira neco jinyho a taky merunkova presnidavka je na to dobra ale nam nezabrala. Neboj ono urcite zlepsi se az strivka zvyknou na tuhou stravu ja znam hodne miminek z okoli co meli se zacpou problemy po prikrmech a pak se to upravilo. Jeste neprehanim s mrkvou, banan davam jen pulku do jablicka a nedavam ryzi malej se mi z toho hodne ucpal.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >