Po přípravcích na akné se mi akné výrazně zhoršilo

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anetka247
Nováček 8 příspěvků 02.04.18 15:58
Po přípravcích na akné se mi akné výrazně zhoršilo

S mou patnáctiletou dcerou jsme byly u dermatologa ten jí předepsal Belakne, který si maže každý večer a Aknemycin, který si ráno maže na záněty akné. Léčbu dodržuje už týden a akné se jí markantně zhoršilo, celý obličej má rudý a vysušený. Nemá s touto léčbou někdo z vás zkušenosti? Máme v léčbě pokračovat nebo jí změnit?
Předem děkuji za pomoc.

Reklama

Reakce:

Emimin7
Kelišová 6239 příspěvků 02.04.18 16:04

To je ve skutečnosti dobře. Pokud akné při léčbě vypadá hůř, znamená to, že se dere na povrch a s časem postupně zmízí.

Frozie_F
Stálice 99 příspěvků 02.04.18 16:04

Spousta přípravků nejprve pleť zhorší a následně začne léčit, zkus kouknout do příbalovýho létáku ;)
Jinak já rozhodně nejsem žádný expert, pleť jsem měla vždycky hezkou, takže se mi to kecá dobře, ale nechtěli byste to akné léčit více přírodně?
Bylinky, úprava stravy?

Anetka247
Nováček 8 příspěvků 02.04.18 16:10

Nejde ani tak o to že se zhoršilo, spíš že má celý obličej rudý a to pálení už jí opravdu bolí.

Emimin7
Kelišová 6239 příspěvků 02.04.18 16:11
@Anetka247 píše:
Nejde ani tak o to že se zhoršilo, spíš že má celý obličej rudý a to pálení už jí opravdu bolí.

Na zarudnutí po vstřebání přípravku na akné může použít mastný krém.

Paní Colombová
Kecalka 193 příspěvků 02.04.18 18:06

Tak zitra zavolejte kozni, jestli je to bezna reakce. Ja mela taky problemy, ale ke kozni bych nesla. Sami nevi z ceho to je a zkousi a zkousi…me treba na plet hodne pomaha kefir, dostatek tekutin, nejist sladke a tucne-hned se mi masti vice plet a zacala jsem pouzivat krem na citlivou plet. A taky pozor na kosmetiku, vetsinou obsahuje alkohol a je delana pro problematickou a mastnou plet. Ne kazda plet s akne je ale mastna…zacala bych zkouset nejprve doma-stravu a kosmetiku(nejlepe prirodni bez silikonu),navy­ky atd…

alialiali
Povídálka 47 příspěvků 02.04.18 20:02

Dnes už na noc nenatirat a zítra hned zavolejte doktorce!! Každému to nemusí vyhovovat…

iH_NA
Nováček 10 příspěvků 05.04.18 18:43

Dermatologové většinou opravdu sami neví a zkoušejí, vyhledala bych spíš kosmetičku, která poradí s typem pleti a péči o ní. Akné je onemocnění, které je způsobeno více faktory zároveň a zkušená kosmetička dokáže alespoň některé z nich rozklíčovat. Pokud má dcera takovou silnou reakci, tak určitě znovu za dermatologem, protože tohle vpořádku není.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Andrea Pomeje se ztrácí před očima. Na všechno zůstala sama!

Starost o rodinný rozpočet změnil Andreu Pomeje k nepoznání. Toho si je... číst dále >

Zlatá mládež 2 v Indii: Xenofob Mike, glosátor Renato i kulturní šok mezi chuďasy

Zlatá mládež, šílený pořad České televize, od něhož nebudete moct odtrhnout... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Vyvinutá Japonka nosí místo podprsenky popruhy od batohu

Hvězdou sociálních sítí se stala vnadná japonská cosplayerka Yui Okada, která... číst dále >

Vychytávky ekožen: veganské kondomy, kartáček z větve i pratelný tampon

Napadlo vás někdy, jak obyčejné hygienické potřeby zatěžují planetu? A přitom... číst dále >

Reklama