Po přípravcích na akné se mi akné výrazně zhoršilo

12
2.4.18 15:58

Po přípravcích na akné se mi akné výrazně zhoršilo

S mou patnáctiletou dcerou jsme byly u dermatologa ten jí předepsal Belakne, který si maže každý večer a Aknemycin, který si ráno maže na záněty akné. Léčbu dodržuje už týden a akné se jí markantně zhoršilo, celý obličej má rudý a vysušený. Nemá s touto léčbou někdo z vás zkušenosti? Máme v léčbě pokračovat nebo jí změnit?
Předem děkuji za pomoc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9445
2.4.18 16:04

To je ve skutečnosti dobře. Pokud akné při léčbě vypadá hůř, znamená to, že se dere na povrch a s časem postupně zmízí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
114
2.4.18 16:04

Spousta přípravků nejprve pleť zhorší a následně začne léčit, zkus kouknout do příbalovýho létáku ;)
Jinak já rozhodně nejsem žádný expert, pleť jsem měla vždycky hezkou, takže se mi to kecá dobře, ale nechtěli byste to akné léčit více přírodně?
Bylinky, úprava stravy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
2.4.18 16:10

Nejde ani tak o to že se zhoršilo, spíš že má celý obličej rudý a to pálení už jí opravdu bolí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9445
2.4.18 16:11
@Anetka247 píše:
Nejde ani tak o to že se zhoršilo, spíš že má celý obličej rudý a to pálení už jí opravdu bolí.

Na zarudnutí po vstřebání přípravku na akné může použít mastný krém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.4.18 18:06

Tak zitra zavolejte kozni, jestli je to bezna reakce. Ja mela taky problemy, ale ke kozni bych nesla. Sami nevi z ceho to je a zkousi a zkousi…me treba na plet hodne pomaha kefir, dostatek tekutin, nejist sladke a tucne-hned se mi masti vice plet a zacala jsem pouzivat krem na citlivou plet. A taky pozor na kosmetiku, vetsinou obsahuje alkohol a je delana pro problematickou a mastnou plet. Ne kazda plet s akne je ale mastna…zacala bych zkouset nejprve doma-stravu a kosmetiku(nejlepe prirodni bez silikonu),navyky atd…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
755
2.4.18 20:02

Dnes už na noc nenatirat a zítra hned zavolejte doktorce!! Každému to nemusí vyhovovat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
5.4.18 18:43

Dermatologové většinou opravdu sami neví a zkoušejí, vyhledala bych spíš kosmetičku, která poradí s typem pleti a péči o ní. Akné je onemocnění, které je způsobeno více faktory zároveň a zkušená kosmetička dokáže alespoň některé z nich rozklíčovat. Pokud má dcera takovou silnou reakci, tak určitě znovu za dermatologem, protože tohle vpořádku není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.6.19 15:19

Osobně mám zkušenost s kosmetikou ze západu (žádná drogerie, Avony, Oriflame a podobně). Kdyby někdo chtěl odkaz, pište SZ, ráda poradím. Mě se akné výrazně zpravilo asi po týdnu používání a postupně je pleť hezčí a hezčí :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama