Reklama

Po probuzení je unavená, žmolí si oči a chce znovu spát

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LuckaZem
Povídálka 24 příspěvků 29.12.16 10:12
Po probuzení je unavená, žmolí si oči a chce znovu spát

Ahoj maminky. Dcera bude mit za tyden 7 mesicu. V noci mi spatne spi, ve dne tak 1 a pul hod dopoledne a hodku odpo. Nejhorsi je ale to, ze jakmile se probudi, zmoli si oci, ziva, je protivna, unavena. Znovu uspat ji nejde. Skoro cely den nedela nic jineho, nez ze se zmoli. Premyslela jsem uz i nad nejakym unavovym syndromem :-(. Mela jste to tak taky nektera? Dekuju

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

skretik
Kecalka 276 příspěvků 29.12.16 10:25

Mám úplně ten samý problém, ale s klukem. Jsem zvědavá, co kdo poradí

Bondgirl007
Zasloužilá kecalka 590 příspěvků 29.12.16 10:39

Mame doma totez, vypada furt unavene, mne si oci a ziva. Moc nevydrzi-ma dest mesicu a vydrzi vzhuru max tri hodiny, ale unava prichazi uz po dvou a to behem tech dvou hodin zadna extra aktivita…ma za sebou ted rozbor moci, stolice a krevni obraz a vse ok. Pry ma asi vetsi potrebu spanku mi bylo receno…moc jsem neporadila, co? Ja uz si tak nejak zvykla, ze je takovy :nevim:

saadet
Extra třída :D 11817 příspěvků 29.12.16 10:42

@LuckaZem jak spi v noci? Budi se jeste na mleko? Spi s vami sama? Dle meho nespi „kvalitne“ a pak je unavena, ale jak je pretahena tak nemuze zabrat.

mgdln
Závislačka 4434 příspěvků 29.12.16 10:44

Napadá mě, co takhle zkusit co nejvíce brávat dítě na delší dobu na čerstvý vzduch? Že by pak třeba mělo hlubší spánek - třeba delší, ale kvalitnější. :nevim: Tedy pokud to tak neděláte. :think:

LuckaZem
Povídálka 24 příspěvků 29.12.16 10:49

@saadet spi se mnou v posteli. Je kojena. V noci stale kope nohama, cestuje po posteli. Jinak je hrozny aktivista. Od 6ti mesicu se sama postavi, chodi kolem postylky. Ani chvilku nevydrzi v klidu. V kocarku spi max 1 a pul hod.

Bondgirl007
Zasloužilá kecalka 590 příspěvků 29.12.16 10:56
@saadet píše:
@LuckaZem jak spi v noci? Budi se jeste na mleko? Spi s vami sama? Dle meho nespi „kvalitne“ a pak je unavena, ale jak je pretahena tak nemuze zabrat.

Ano, to je moje osobni podezreni u toho naseho synatora. Spi sam v postylce, usina sam a spi cca 12 hodin pres noc, ale je casto vzhuru. Slysim ho, jak se prevaluje, kdyz jdeme spat, tak se vetsinou vzbudi, i kdyz jsme potichu. Budi se 1-2 na piti, cucne caje a pak zase usne, nekdy mu to ale trva a povida si v postylce i pul hodiny…prerusovany spanek ma uz od narozeni, kdy se budil po dvaceti minutach…podle me mu musi dozrat nervova soustava a srovna se to. Cerstvy vzduch na to vliv nema, budil se mi i v kocare…taky bych rekla, ze u nas je to i povahou, je dost zvidavy-neleze jeste, ale porad ho zajima vse kolem. Mam porovnani se synovcem, okolo nej patnact lidi, ruch a on si v klidu hral s hrackami. Nas syn celou dobu ve strehu, co kdo dela, rika, co mame v rukach, zajem o hracky nula. To ho podle me taky unavuje-to zpracovavani zazitku… :think:

LuckaZem
Povídálka 24 příspěvků 29.12.16 11:05

@Bondgirl007 tak to mam doma to same, jen v ruzovem provedeni :lol:

Mia25
Kecalka 338 příspěvků 29.12.16 11:24

Holky a co vyzkoušet homeopatika? Mě malá spala přesně jak říkáte, málo, pořád se v noci hýbala po postylce, chodila po čtyřech sedadla si ve spánku..
Ted, je to asi tři dny co jsme dali Sedalii a spinká krásné, budí se jen dvakrát na kojení a ráno je jak sluníčko…

LuckaZem
Povídálka 24 příspěvků 29.12.16 11:35

@Mia25 dekuji za radu, vyzkousim. Kde koupim a jak se uziva??? Dekuju

Mia25
Kecalka 338 příspěvků 29.12.16 11:43

@LuckaZem koupíte v lékárně ale ne v kazde. Užívá se 5ml jednou či dvakrát denně, záleží jestli potřebujete zklidnit spánek jen v noci nebo i ve dne… Je to v podstatě mix homeopatik které jsou používané na růst zubů a podobné situace kdy je mimco neklidné. Jen se připravte že nemusí zabrat, homeopatika obecně jsou cilene a pokud vám malá spinká trhane z jiného důvodu tak se to nezlepší. A taky je ten sirup hodně sladký tak pokud malá nemá ráda sladké, jako ta moje, tak ji budete muset nějak obelhat :) jo a užívají se maximálně 10 dní ale obvykle by mělo stačit min aby se spánek upravil trvaleji

LuckaZem
Povídálka 24 příspěvků 29.12.16 11:48

@Mia25 dekuju moc, za zkousku nic nedam. No, kez by to pomohlo, aby byla konecne odpocata.

Ou
Závislačka 4997 příspěvků 29.12.16 13:02

Únavový syndrom kojenec určitě nemá - to je problém, který hodne souvisí s psychikou, úzkostmi, depresemi a podobně a to prostě jeho mozek v žádném případě ještě neumí zpracovat a neuměl by to ani kdybyste byla ta nejhorší matka na světě.

Podle toho co píšete, tak vaše holčička nespí úplně dostatečně hluboce a kvalitně. Nejspíše to bude způsobem rozvoje jejího mozku - píšete že je hodně čilá, takže se nedá počítat, že by ji nějak šlo proměnit na sedmispáče.

Můžete zkusit ovlivňovat různé podmínky usínání, jestli něco zabere.

Primární co potřebujete udělat jí před usnutím přepnout nervový systém. Když to hodně zjednoduším, máme dva - parasympatikus a sympatikus - vzájemně se doplňují. Když funguje jeden, tak ten druhý je „vypnutý“. Sympatikus je ten co nás udržuje bdělé a ve střehu, sympatikus je ten na trávení potravy, regeneraci a odpočinek - a ten potřebujete pomoci spusit.

Co pomáhá

• dostatečné množství jídla
  • kojení
  • dlouhá, teplá koupel
  • jemné masáže
  • tma
  • uhoupání, utulení - do klidu, ne do smíchu.

pro dospělé jsou pak klíčová dechová cvičení, ale to mimino vážně nejd naučit ;-)

Mohl by pomoci nějaký bílý šum v nízkých frekveních - pod 7 herzů - když si do mobilu stáhnete nějakou aplikaci na tvorbu šumu, tak to tam většinou jde nastavit. Pusťte ji na začátku uspávání a nechte ideálně běžet celou noc. Uvidíte, jstli to zabere.

Případně jí večer vařte meduňkový čaj - ten můžou i mimina a dlouhodobě. Stejně tak můžete zkusit při usnutí pálit v aroma lampě levanduli/heř­mánek/meduňku.

Plus takové ty věci jako chladnějsí vzduch v pokoji (a dostatečné oblečení a zabalení), jeslti můžete, tak ji zkuste přes den nechávat spát venku, nebo alespoň u otevřeného okna. Pokud líp přes den spí, pokud ji udrncáte v kočárku a můžete jí necheat spát v kočárku, tak udrncat.

Co zavinutí - pomohlo by jí nechat ji spát v nějakém pytli, či něčem takovém? Na klasické pevné zavinutí je už velké, ale něco, co by přeci jen omezilo její hybnost, by stálo za vyzkoušení (neslibuju že to bude fungovat, jen věc, co se dá vyzkoušet)

Když najdete věci, které pomáhají (vsázela bych zejména na baby masáže, bílý šum a případně meduňku), tak z toho vytvořte rituál - tedy přesný sled úkonů, které se dějí vždy, když se jde spát a pokuste se je důsledně dodržovat. Klidně může být jiný rituál pro spaní přes den a jiný na noc - důležité je hlavně vytrvat - pak si to její mozek zafixuje jako něco, co se prostě děje a začne usínat už reflexivně. Ideálně také, aby to pokaždé bylo ve stejnou dobu.

saadet
Extra třída :D 11817 příspěvků 29.12.16 13:03

@LuckaZem jen pozor, sedalie je pomerne silna jrcite konzultovat s pediatrem. Jinak zkusit nechat spat samotnou v postylce, treba chce svuj klid. Jsou mimca ktera ho potrebuji a jina zas spi jen u nekoho, je to jak se zavinutim.

Mia25
Kecalka 338 příspěvků 29.12.16 15:34

@saadet Sedalia je silná? o tom jsem neslyšela, myslela jsem, že je to klasické homeopatikum a když se dodržuje dávkování, nemá vedlejší účinky… Tedy já to bohužel s pediatrem nekonzultovala protože jsem to netušila, navíc naše doktorka není uplně nakloněna homeopatii.
Může se něco mimču stát?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Sledujte a učte se! Peštová je výjimkou Instagramu: Bez filtrů a příkras boduje

Instagram je místo, kde lidé ukazují zkreslenou realitu a málokdy odhalí... číst dále >

Novinářky potvrdily, že žádní sirotci neexistují, arabista jejich hledání nechápe

Reportérka České televize Markéta Kutilová odjela do Libanonu, aby zjistila,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama