Po RD výpověď dohodou nebo zvolit s odstupnou lhútou?

1165
21.3.16 16:38

Po RD výpověď dohodou nebo zvolit s odstupnou lhútou?

Dobrýden maminky, prosím končím 31.3. RD po 2 dětech a dostanu výpověd s odstupným, finančně je to prej jedno, ale mě zajímá zda zvolit výpověď dohodou k 1.4 hned 5 platů nebo 2měsíce lhúta (s překážkou) + 3 platy. Nevím zda kdybych něco nesehnala jak potom na ÚP. Děkuji moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

58486
21.3.16 16:46

@Kacenka1987 zvolila bych první možnost a hned hledala práci jinde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zoy
1498
21.3.16 17:07

Finančně je to prvních 5 měsíců jedno, pokud bys do té doby nesehnala práci, tak mám dojem, že po výpovědi dohodou je nižší podpora.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4827
21.3.16 17:08

@Kacenka1987 Pokud jsou obě varianty ukončení prac. poměru dohodou, tak bych volila první možnost. Na pracáku to potom bude jedno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zoy
1498
21.3.16 17:10

To druhé na mě nepůsobí jako dohoda, ale výpověď z organizačních důvodů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58486
21.3.16 17:13
@zoy píše:
Finančně je to prvních 5 měsíců jedno, pokud bys do té doby nesehnala práci, tak mám dojem, že po výpovědi dohodou je nižší podpora.

po tu dobu se podpora vyplácet nebude, dle výše odstupného - buď 3 m - při tříměsíčním odstupné, nebo 5 m při pětiměsíčním. Takže tak jak tak bude zakladatelka žít z toho, co dostane z práce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8691
21.3.16 17:15

Ja bych brala radeji 5 platu hned a zacala bych hned s hledanim nove prace. Jen v pripade dohody pozor na formulaci, musi tam byt, ukonceni dohodou z duvodu nadbytecnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1165
21.3.16 17:26

Oboje bude výpověď pro nadbytečnost, jen první varianta s 2m lhútou+3 a druhá pro nadbytečnost dohodou hned. Raději se ptám, ať neprohloupím. Možná to zní, že chci hned jít na úp a ždímat, to ne, jen kdyby něco pro sichr. Jsem 5 let na RD a už jsem dělala ve spořce a teď podnikám, ale nedá se tím živit :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58486
21.3.16 17:36

@Kacenka1987 osobně bych šla do těch 5 m odstupného, máš delší dobu na najití nové práce. Mmchdm, pokud dostaneš odstupné, stejně Ti nedají podporu. Tak je lepší mít větší finanční částku na účtu a delší dobu na přípravu.. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zoy
1498
21.3.16 17:40

Pochopila jsem to tak, že první volba je dohoda a 5 měsíců odstupné, druhé je výpověď pro nadbytečnost, kde je 2 měsíční odstupní lhůta a zaměstnavatel dá překážku v práci, takže v reálu tam zakladatelka stejně chodit nebude a pak 3 měsíce odstupné. Práci si každopádně může začít hledat hned. Mám dojem, že při výpovědi dohodou je po odstupném nižší podpora v nezaměstnanosti, ale to už zakladatelka bude mít práci novou, takže je to spíš jen spekulace a vyjde to nastejno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39075
21.3.16 17:48

Nevyjde to nastejno, výpověď z organizačních důvodů prostě vyjde finančně lépe. Ale musíš být připravena na to, že zaměstnavatel po tobě bude požadovat přítomnost na pracovišti po doby výpovědní lhůty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58486
21.3.16 17:59

@zoy pokud je výpověď na dohodu pro zrušení prac. místa tak se podpora nekrátí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zoy
1498
21.3.16 19:05

@martina.se Díky za info.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39075
21.3.16 19:10

@zoy dej vědět, jak jsi dopadla, výpověď dohodou jsem ještě neviděla. Můžeš podat výpověď z důvodu péče o dítě (nekrácená podpora). Co si dohodneš na odstupném, je na tobě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zoy
1498
21.3.16 19:49

@matkabagristy To asi nebylo na mě, mě během RD skončila smlouva na dobu určitou, takže tam je to naprosto jasné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama