Po roce nemocenské - těhotenství

Anonymní
12.4.21 09:45

Po roce nemocenské - těhotenství

Ahojte. :mavam: Od července 2020 jsem na nemocenské - operace a zdlouhavé rehabilitace. Vypadá to, že bych mohla být už konečně v nejbližší době uschopněna.
Nyní jsem zjistila, že jsem těhotná, co teď?
Ještě mám dceru, se kterou budu jednou za 14 dnů na ošetřovném, jelikož nám tu školu hezky vymysleli. :roll:
Mám se nechat uschopnit a jít do práce - i když tuším, že dostanu nejspíš výpověď, jelikož původní práci vykonávat nemůžu a ošetřovné se mu také moc nelíbí… Jelikož jsem těhotná, může mě vůbec propustit?
Nebo si protáhnout co nejvíce nemocenskou - třeba lázně?
Jak byste řešili tuhle situaci?

pozn. Pracovat na nynější pozici nemůžu kvůli operovanému rameni. Není možné přeřazení na jinou pozici.

Příspěvek upraven 12.04.21 v 11:50

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31172
12.4.21 09:52
@Anonymní píše:
Ahojte. :mavam: Od července 2020 jsem na nemocenské - operace a zdlouhavé rehabilitace. Vypadá to, že bych mohla být už konečně v nejbližší době uschopněna.
Nyní jsem zjistila, že jsem těhotná, co teď?
Ještě mám dceru, se kterou budu jednou za 14 dnů na ošetřovném, jelikož nám tu školu hezky vymysleli. :roll:
Mám se nechat uschopnit a jít do práce - i když tuším, že dostanu nejspíš výpověď, jelikož původní práci vykonávat nemůžu a ošetřovné se mu také moc nelíbí… Jelikož jsem těhotná, může mě vůbec propustit?
Nebo si protáhnout co nejvíce nemocenskou - třeba lázně?
Jak byste řešili tuhle situaci?

Pracovat můžeš přece i jako těhotná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21040
12.4.21 10:09

Tak pracovat můžeš, pokud nejsi riziková. Výpověď ti jen tak dat nemůže, k tomu musí mít důvod a těhotnou te vyhodit nesmí tuplem. Ocr neovlivnis, to maj všichni no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1424
12.4.21 10:10

Pokud máš smlouvu na dobu neurčitou, nemůže tě vyrazit, pokud nějak obzvlášť hrubě neporušíš pracovní kázeň. Musí ti zajistit buď odpovídající práci a nebo budeš sedět doma s náhradou mzdy. Pracovat normálně můžeš.
Pokud máš smlouvu na dobu určitou, tak bych počítala s tím, že už ti ji neprodlouží a třeba před jejím koncem nastoupila na nemocenskou. Ale to by ses už měla vlézt do ochranné lhůty a PPM dostat tak jako tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16443
12.4.21 11:04

Proc by si nemohla pracovat? Pokud je tvá prace nevhodná, tak požádej o přeřazení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
479
12.4.21 11:15

Tady si někdo za ten rok zvykl na válení doma a rád by pokračoval, co?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1501
12.4.21 11:16
@lachtanice86 píše:
Proc by si nemohla pracovat? Pokud je tvá prace nevhodná, tak požádej o přeřazení

Přeřadit mě právě nemají na jakou pozici. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1501
12.4.21 11:23
@lafelay píše:
Tady si někdo za ten rok zvykl na válení doma a rád by pokračoval, co?

Kéž by to bylo válení :D Zanedbali mi počáteční rehabilitace, takže jsem to musela hodně dohánět, tu bolest bych nikomu opravdu nepřála.
Po neschopence jsem si chtěla najít jiné zaměstnání, ale jelikož jsem těhotná, tak se mi plány trochu změnily.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21040
12.4.21 11:28
@1macinka píše:
Přeřadit mě právě nemají na jakou pozici. :nevim:

Pokud te nemůžou preradit na pozici vhodnou pro těhotnou, tak te musí nechat doma za 100% platu. Ale žádné nemocenské apod nejsou třeba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1424
12.4.21 11:29

@1macinka Internet: „Zaměstnavatel je povinen žádosti ženy o převedení na jinou (popř. denní) práci vyhovět. V případě, že je zaměstnankyně převedena na práci, kde dosahuje nižšího výdělku než za dosavadní práci, náleží zaměstnankyni vyrovnávací příspěvek v těhotenství a mateřství. V případě, že zaměstnavatel nemá pro ženu vhodnou práci, na kterou by mohla být převedena, jde o překážku na straně zaměstnavatele. Těhotná žena pak zůstává doma se 100% náhradou mzdy“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1501
12.4.21 11:30
@LilyJane píše:
@1macinka Internet: „Zaměstnavatel je povinen žádosti ženy o převedení na jinou (popř. denní) práci vyhovět. V případě, že je zaměstnankyně převedena na práci, kde dosahuje nižšího výdělku než za dosavadní práci, náleží zaměstnankyni vyrovnávací příspěvek v těhotenství a mateřství. V případě, že zaměstnavatel nemá pro ženu vhodnou práci, na kterou by mohla být převedena, jde o překážku na straně zaměstnavatele. Těhotná žena pak zůstává doma se 100% náhradou mzdy“

Díky za info. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2798

A puvodni praci nemuzes vykonavat protoze tehotenstvi, nebo protoze jsi pozbyla zdravotni zpusobilost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8571
@lafelay píše:
Tady si někdo za ten rok zvykl na válení doma a rád by pokračoval, co?

Působí to na mě stejně. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1501
12.4.21 11:33
@bobulka88 píše:
A puvodni praci nemuzes vykonavat protoze tehotenstvi, nebo protoze jsi pozbyla zdravotni zpusobilost?

Pozbyla zdravotní způsobilost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2250
12.4.21 11:39
@1macinka píše:
Pozbyla zdravotní způsobilost.
Nezlobte se, ale před 2 hodinami jste psala jinak
@Anonymní píše:
Vypadá to, že bych mohla být už konečně v nejbližší době uschopněna.

Takže máte dvě možnosti, buď nastoupit do práce, nebo podvádět a být na neschopence. To si nedokážete rozhodnout sama?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat