Po roce práce znovu na MD

Anonymní
15.3.21 21:32

Po roce práce znovu na MD

Ahoj, mám otázku, jak by to na vás působilo jako na zaměstnavatele.

Mám dítě, které půjde v září do školky, chtěli jsme hned druhé, ale byly nějaké komplikace, tak to nešlo. Od toho září mám nastoupit na HPP, kde jsem byla i předtím. Zaměstnavatel se mě kdysi ptal, jak to plánuji, odpověděla jsem, že děti hned po sobě a od té doby jsme to neřešili. No a teď už vím, že příští rok bychom se o to 2. dítě chtěli začít znovu snažit (po zdravotní stránce už to půjde) ale v práci na HPP bych byla třeba jen rok a pak šla znovu na MD. Do stejné práce se vrátit určitě plánuji.

Mně to je na jednu stranu vůči zaměstnavateli blbé, že nastoupim a po roce zase “pláchnu”, když původně jsme to plánovali jinak, ale bohužel.. na druhou stranu, mě by se zaměstnavatel taky asi na názor neptal, kdyby se snižovaly stavy a musel by mě vyhodit..

Tak nevím, mám to se zaměstnavatelem probrat, upozornit ho? Nevím.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
LD1
244
15.3.21 21:36

Neresila bych to. Otehotnet muzes na první pokus nebo taky po třech letech. Zbytečný řešit něco, co není. Místo ti držet musí, těhotnou te nevyhodi. Nevím, jaké máte vztahy, ale abys nenastoupila, nesverila se, ze planujes brzy otehotnet a zaměstnavatel ciste náhodou nemel nasledne málo práce a moc lidi. Abys nedejbože nebyla během chvíle nezamestnana. 🤷‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1688
15.3.21 21:41

Neříkej to, na místě zaměstnavatele by bylo racionální se tě, po oznámení „brzo půjdu na mateřskou“, pokusit zbavit, čistě prakticky :nevim:

Já jsem otěhotněla, čestně a upřímně jsem to řekla hned, ať má ředitelka co nejvíc času najít náhradu - a o týden později jsem potratila. A najednou pro mě nebyla práce a byla jsem odejita, protože budu chtít děti a jsem neperspektivní - takhle doslova.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6670
15.3.21 21:43
@Anonymní píše:
Ahoj, mám otázku, jak by to na vás působilo jako na zaměstnavatele.

Mám dítě, které půjde v září do školky, chtěli jsme hned druhé, ale byly nějaké komplikace, tak to nešlo. Od toho září mám nastoupit na HPP, kde jsem byla i předtím. Zaměstnavatel se mě kdysi ptal, jak to plánuji, odpověděla jsem, že děti hned po sobě a od té doby jsme to neřešili. No a teď už vím, že příští rok bychom se o to 2. dítě chtěli začít znovu snažit (po zdravotní stránce už to půjde) ale v práci na HPP bych byla třeba jen rok a pak šla znovu na MD. Do stejné práce se vrátit určitě plánuji.

Mně to je na jednu stranu vůči zaměstnavateli blbé, že nastoupim a po roce zase “pláchnu”, když původně jsme to plánovali jinak, ale bohužel.. na druhou stranu, mě by se zaměstnavatel taky asi na názor neptal, kdyby se snižovaly stavy a musel by mě vyhodit..

Tak nevím, mám to se zaměstnavatelem probrat, upozornit ho? Nevím.

Vůbec to neřeš. Můžeš otěhotnět hned ale taky nemusíš. V práci se za ten rok může taky hodně změnit. Až budeš těhotná, tak to řeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
947
15.3.21 21:45

Je hezké, že na to myslí i z jeho pohledu, ale jak píšeš. Myslíš že on by na Tebe takhle myslel, když by tě vyhodili kvůli snižování stavu? ( ptám s e protože jsou firmy, které fungují opravdu jako rodina a i takové situace řeší ku spokojenosti všech).
Je to Tvůj život, chtěla jsi dítě dřív jak jsi mu řekla, ale to nebylo bohužel možné tak to musíš udělat jinak, tzn. mít dítě později. A mě přijde zvláštní čekat kvůli zaměstnavateli, pro něj je ve směs jedno jestli zdrhnes za rok nebo dva, vždy za tebe bude muset hledat náhradu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.3.21 21:47

Děkuji všem! Máte pravdu, nebudu to řešit :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.3.21 21:48

@Platanka To je hrozný :(

• Citovat
  • Nahlásit
9203
15.3.21 21:56

Měla jsem to stejně, v práci mi to přáli - sefova věděla, že jsem chtěla s 2.navázat a nevyšlo to, potratila jsem. Stejně už mi koncil rodičák, to ještě byl ten nižší, takže úderem 3.roku kluka, před prázdninami nástup, šílenej stres, zdravot. i psychicky jsem se začala sypat, ale po půl roce jsem - nechápu to dodnes, asi i díky hormonům na podporu prodloužení a ustálení cyklu, kterej mi začal haprovat taky - otěhotněla a na 2. materskou šla skoro přesně rok po návratu z 1., co nejdřív to šlo + dovolená, vyšlo to akorát na letní prázdniny. Ale pro dobrotu na zebrotu - já taky nevykladala, že se snažíme o 2., protože to mi doktori dovolili až po tom půl roce - vyšlo to hned na 1.pokus, ale nevěřila jsem tomu vůbec. Říkala jsem si, že bude zázrak, když se na to 2.povede do 35 aspoň „zadelat“, takže to překvapilo i mě. Sefova byla skvělá a vypadala, že z toho má radost i za mě. Já ale neměla nijak výjimečnou, naopak spíš poměrně snadno nahraditelnou pozici a stačilo jim, že jsem stihla zaucit zástup…

Příspěvek upraven 15.03.21 v 21:57

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8457
15.3.21 21:57

Neřeš to. Život je život, na obou stranách se musí počítat s tím, že ta jedna se pro druhou plně neobětuje. Mě se stalo něco podobného. Pro svého zaměstnavatele jsem pracovala brigádě ještě při RD, pak jsem se vrátila na HPP a 3 týdny na to neplánovaně otěhotněla (třetí dítě jsme chtěli, ale trochu později). No co, nikdo z toho nedělal tragédii. Chodila jsem do práce až do nástupu na MD a od dvou měsíců malé jsem dělala pro svého zaměstnavatele z domu na dohodu. Teď jsem se znovu vrátila na HPP na poloviční úvazek. Nikdo mi kvůli tomu zle nedělal, naopak. Ale záleží na zaměstnavateli, každý se k tomu může postavit jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9203
15.3.21 22:00
@Hoa Mai píše:
Neřeš to. Život je život, na obou stranách se musí počítat s tím, že ta jedna se pro druhou plně neobětuje. Mě se stalo něco podobného. Pro svého zaměstnavatele jsem pracovala brigádě ještě při RD, pak jsem se vrátila na HPP a 3 týdny na to neplánovaně otěhotněla (třetí dítě jsme chtěli, ale trochu později). No co, nikdo z toho nedělal tragédii. Chodila jsem do práce až do nástupu na MD a od dvou měsíců malé jsem dělala pro svého zaměstnavatele z domu na dohodu. Teď jsem se znovu vrátila na HPP na poloviční úvazek. Nikdo mi kvůli tomu zle nedělal, naopak. Ale záleží na zaměstnavateli, každý se k tomu může postavit jinak.

To je ještě ta lepší verze, já při RD s 2.taky chodila 2× týdne, ale pak přišel covid a po RD už pro mě místo nebylo. Někdy to holt přijde, když to člověk nejmíň čeká :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4659
15.3.21 22:03

Nic bych neříkala, nevíš, co a jak bude nebo ne. Nemuseli by pak už s Tebou moc počítat a najít si rovnou náhradu…
Kdybys ze dne na den dlouhodobě onemocněla, taktéž se s tím musí nějak poprat.
Muž byl taky v práci svého času na důležité pozici. Pak se vyboural, následovalo 5měsíční léčení, a kde bylo jaké „musím“…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8457
16.3.21 08:41
@Jahudka82 píše:
To je ještě ta lepší verze, já při RD s 2.taky chodila 2× týdne, ale pak přišel covid a po RD už pro mě místo nebylo. Někdy to holt přijde, když to člověk nejmíň čeká :oops:

To ano, počítat se musí i s tou horší variantou. Ale neplánovala bych si podle toho život. Kdyby se u nás propouštělo, tak bych asi taky šla mezi prvními, ale dovedeno as absurdum, to už by člověk nemohl mít dítě vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9203
16.3.21 11:19
@Hoa Mai píše:
To ano, počítat se musí i s tou horší variantou. Ale neplánovala bych si podle toho život. Kdyby se u nás propouštělo, tak bych asi taky šla mezi prvními, ale dovedeno as absurdum, to už by člověk nemohl mít dítě vůbec.

No jasně. Já tedy myslela, že přijde to dítě - propouštění se řešilo už od začátku „roku covidu“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat