Po rodičáku do práce. Jak zjistím, v čem jsem dobrá?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.18 20:27
Po rodičáku do práce. Jak zjistím, v čem jsem dobrá?

Ještě mám čas, ale už se to pomalu blíží. Nemám se kam vrátit, budu začínat od začátku. Jsem vyučená v oboru, který nechci dělat. Nejhorší je, že vůbec nevím, jaká práce by mě naplňovala. Obdivuji lidi, kteří mají svůj cíl a jdou si za ním, dělají práci, která je jejich koníčkem. Já si připadám zbytečná. Chybí mi výdrž - když se pro něco nadchnu, brzo mě to přestane bavit. Jak v sobě objevit, v čem jsem skutečně dobrá? Chci být užitečná a dobrá v tom, co budu dělat. Chci dělat práci, která bude mít smysl. Jak mám najít sebe samu?


Reklama

Reakce:
 
Russet
Echt Kelišová 9420 příspěvků 18.02.18 20:41

Nenabízí u vás místní úřad práce nějaký rekvalifikační kurz? U nás je teď přímo nějaká akce pro maminky vracejicí se po rodičáku, ale firmu si nepamatuju, hlásili to v rozhlase, když jsem pospíchala do obchodu.

 
Čičorečka
Zasloužilá kecalka 814 příspěvků 18.02.18 20:43

Zkus osobnostního kouče. Tady ti nikdo neporadí, co je vhodné konkrétně pro tebe. Potřebuješ analyzovat osobnost.

 
teerax
Zasloužilá kecalka 504 příspěvků 18.02.18 20:44

Hm, tak někdo v tom má jasno od mládí, někdo zjistí mnohem později…tak spíš jestli nemáš moc pracovních zkušeností, tak bych zatím prostě něco zkusila, co trochu odpovídá nějaké tvé kvalifikaci…člověk je někdy rád, že ho vůbec někde vezmou, až po nějakých zkušenostech si můžeš víc vybírat a třeba i zjistíš, co tě fakt baví a co vůbec…

ale upřímně, většina lidí, který znám, dělají práci prostě jako zdroj svý obživy a třikrát do stropu potěšením ze samotné práce taky neskákají…důležitý je, aby tě to úplně neotravovalo, to pak je blbý..

zkoušej si najít nějaké koníčky, něco, co tě třeba dřív bavilo…když zrovna hned netrefíš vysněnou práci, abys měla aspoň něco mimo, co tě bude naplňovat…

a jestli fakt nevíš vůbec, tak možná ti může poradit aspoň trochu odborník, nějaký kouč nebo tak.. :think:

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.18 20:46

Ahoj, mám to podobně jako ty. :) Nejraději bych dělala něco, čím vytvořím nějakou hodnotu, co by mělo nějaký smysl a samozřejmě by mě bavilo. Takže mi vychází řemeslná činnost. Ta by mě bavila, ale nemám žádnou praxi. Napadá mě rekvalifikace a případně podnikání. Jsem bývalá účetní, ale to mě nenaplňovalo, naopak mi to vycucávalo energii, nerada bych se k tomu po rodičovské vracela, ale já mám ještě skoro 3 roky čas.

 
malytlustyhroch
Kecalka 433 příspěvků 18.02.18 22:07

Na zakladce jsme byli na exkurzi na úřadě práce, a tam snad mají i nějaký psychotesty na volbu povolání, nebo takový testy bývají k dispozici na různých veletrzích práce nebo veletrzích škol. Z toho, co píšeš, bych se na Tvém místě zkusila zamyslet nad rekvalifikacemi „pracovník v sociálních službách“ nebo „sanitář“ nebo „asistent pedagoga“ - zjistit si náplně práce, platové podmínky atd.

 
Keshi
Ukecaná baba ;) 1991 příspěvků 18.02.18 22:20

@malytlustyhroch V tom testu mi vyšla největší shoda s povoláním trenéra. A já jsem zrovna takový sportovní antitalent. :lol:

 
vejilka
Závislačka 4296 příspěvků 18.02.18 22:34

Brzy budu řešit něco podobného. Na pracák si ráda zajdu.Je k dispozici tolik kurzů, že si snad vyberu a přeorientuji se na něco jiného, než jsem dosud dělala. Já bych klidně šla do toho asistenta pedagoga, ale nevím, jestli najdu práci. Jestli je tento kurz dostatečně žádaný. Ani nevím, co to vše obnáší. Koukala jsem i třeba u nás v kojeneckých ústavech, třeba pečovatelku, ale dávají tam přednost převážně dobrovolníkům. Taky bych chtěla dělat nějakou užitečnou práci, nějakou, která bude mít smysl. Přemýšlela jsem i o azylových domech pro matky s dětmi, ale většina jsou neziskovky. Nejspíš jsou sami rádi a budou chtít pracovníky nejlépe s VŠ, nebo VOŠ. Takže jsem sama zvědavá, do jakého kurzu potom půjdu, abych našla uplatnění a neměla ho „jentak“

 
Vrba Jana
Povídálka 49 příspěvků 18.02.18 23:16

Já jsem měla kdysi něco podobného, chtěla jsem dělat něco smysluplného, a to jsem nacházela v neziskovkach. Tak jsem dobrovolnicila, i díky tomu jsem zjistila, co mě opravdu baví (když jsem ochotná to dělat ve svém volném čase a za nic). Taky jsem díky tomu nasbírala hromadu zkušeností. Mám zkušenost, že to, z čeho jsem měla žádné nebo minimum peněz, mi přinášelo další (i dobře ohodnocené) možnosti, protože mě někdo osobně doporučil. Každopádně se mi nabízí otázka - v jakém oboru jsi vyucena? Nejde se mu věnovat trochu „netradičně“? Např. vyucena kadernice nemusí jenom stříhat, ale může o svém oboru psát články, knihy, natáčet videa.. :kytka:

 
vejilka
Závislačka 4296 příspěvků 18.02.18 23:22
@Vrba Jana píše:
Já jsem měla kdysi něco podobného, chtěla jsem dělat něco smysluplného, a to jsem nacházela v neziskovkach. Tak jsem dobrovolnicila, i díky tomu jsem zjistila, co mě opravdu baví (když jsem ochotná to dělat ve svém volném čase a za nic). Taky jsem díky tomu nasbírala hromadu zkušeností. Mám zkušenost, že to, z čeho jsem měla žádné nebo minimum peněz, mi přinášelo další (i dobře ohodnocené) možnosti, protože mě někdo osobně doporučil. Každopádně se mi nabízí otázka - v jakém oboru jsi vyucena? Nejde se mu věnovat trochu „netradičně“? Např. vyucena kadernice nemusí jenom stříhat, ale může o svém oboru psát články, knihy, natáčet videa.. :kytka:

A pracuješ stále v neziskovkách? Našla sis díky tomu stálou práci? Mě ani tak o peníze nejde.Po RD budu hledat nejdřív na poloviční úvazek, pokud nenajdu, tak alespoň brigáda. Ale dobrovolničení zas nevysvětlim manželovi. :nevim:

 
Vrba Jana
Povídálka 49 příspěvků 18.02.18 23:38

@vejilka Teď jsem ještě na rodičovské a po ní spíš plánuju podnikání, ale před mateřskou jsem v jedné neziskovce pracovala na DPP (a v průběhu těhotenství vypsali na moji pozici plný úvazek) a v jiné na poloviční.


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Legendární pražský DJ Loutka zemřel ve věku 51 let. Oběsil se!

DJ Loutka, občanským jménem Michal Maudr, je po smrti. Houseový dýdžej,... číst dále >

Try and buy Kiu Cee'd? Šprtka, které nejde konkurovat. Ale budete ji mít rádi?

O Kie se ví, že dělá dobrá spolehlivá auta, a o Kie Cee'd se ví, že když si... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Co má hot dog společného se psy a kde se vlastně vzal?

Dlouhá uzenina v housce se všemožnou oblohou je kandidátem na nejdokonalejší... číst dále >


Reklama