Po rodičovské zas v práci

Anonymní
15.5.17 20:11

Po rodičovské zas v práci

Ahoj po materske a rodicovske sem se tesila do prace.Ale nejak spis mam z toho hruzu. V praci sem zpet uz 5mesicu, ale maly casto je nenocny, tak sem s nim doma.Kdyz jdu pak do prace, zase sem unavena. Koncim ve 3 v praci, pak zenu do skolky, pak kolotoc nakup a vareni. Najednou mi prijde den kratky.Na nic neni cas. Chybi mi ten klidek na materske.Sem jedina kdo to tak ma? Chybi mi ten cas a energie co sem mela a v tom schonu s praci uz nemam. Jenze pracovat musim.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

9823
15.5.17 20:18
@Anonymní píše:
Ahoj po materske a rodicovske sem se tesila do prace.Ale nejak spis mam z toho hruzu. V praci sem zpet uz 5mesicu, ale maly casto je nenocny, tak sem s nim doma.Kdyz jdu pak do prace, zase sem unavena. Koncim ve 3 v praci, pak zenu do skolky, pak kolotoc nakup a vareni. Najednou mi prijde den kratky.Na nic neni cas. Chybi mi ten klidek na materske.Sem jedina kdo to tak ma? Chybi mi ten cas a energie co sem mela a v tom schonu s praci uz nemam. Jenze pracovat musim.

No a co chces slyset? Ze to bude lepsi? Neboj, az zacne chodit do skoly, bude to mnohem horsi. Ted, se skolkovym ditetem, je to jeste brnkacka :mrgreen: Musi se vice zapojit otec ditete, uz nejsi „jen“ matka na plny uvazek ;)

Zvladame to my ostatni, prizpusobis se a zvladnes to taky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.5.17 20:27

Vim ze to zvladnu-nic jineho mi nezbyva.Jen nevim jak se srovnat s tim, ze uz nemam tolik casu na syna. Hlavne po praci sem zrala jit tak spat.Sem hrozne unavena.Mam docela depku ze vseho.

• Nahlásit
  • Citovat
15.5.17 20:29
@Anonymní píše:
Vim ze to zvladnu-nic jineho mi nezbyva.Jen nevim jak se srovnat s tim, ze uz nemam tolik casu na syna. Hlavne po praci sem zrala jit tak spat.Sem hrozne unavena.Mam docela depku ze vseho.

To si sedne :hug: zkus jist vic vitamínu a chodit dřív spát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14615
15.5.17 20:29

Čeká nás to všechny ;) mě už taky za chvíli. Kolotoč to je. Školka je ještě pohoda. Přijde se domů a nic se „nemusí“. Užívej si to. Škola zabere dost času. Jinak doporučuji aspoň jednou týdně cvičení nebo kafe s kamarádkou atd. Prostě chvíli jen pro sebe. Tak hodně sil ;) :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1847
15.5.17 20:34

To kazdej rika, ze ten zivot potom rychleji s deckama utika..i ten cas… je to proste diky tomu kolotoci..o vikendu si dej oraz, zajedte ma vylet dobyt energii

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17424
15.5.17 20:35
@Anonymní píše:
Vim ze to zvladnu-nic jineho mi nezbyva.Jen nevim jak se srovnat s tim, ze uz nemam tolik casu na syna. Hlavne po praci sem zrala jit tak spat.Sem hrozne unavena.Mam docela depku ze vseho.

Chce to si srovnat priority, ten den po praci je skutecne kratky. Proc nakupovat kazdy den? Jednou za tyden staci. Proc varit v dobe, kdy si mohu s ditetem hrat? Navarim bud vecer na druhy den nebo dopredu o vikendu, zamrazim, zaklady na omacky zavarim do sklenic a v tydnu pak mas veceri do par minut. Ted mas dite jeste skolkove, ale az vam zacnou krouzky a ty neprijdes domu ve tri ale v 7, tak to teprve bude nestihacka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17424
15.5.17 20:37

@škoulinka Jenze pokud ma nekdo depku z toho, ze je malo s detmi, tak cviceni/kafe s kamaradkou ho akorat pripravi o dalsi cas s ditetem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
15.5.17 20:43

Zakladatelko, tak zhodnoť, jestli je opravdu nutné každý den nakupovat a vařit, teplé jídlo máš ty i manžel v práci a malý zase ve školce, proč si to komplikovat. Tím ubydou nákupy, nádobí, čas strávený u plotny a hned se můžeš věnovat synovi. A pokud nemusíš do práce dojíždět, tak je to teprve paráda. Časem si to určitě sedne, neboj. Jen ti holt nezbyde, než si představit, že by mohlo být i hůř :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31432
15.5.17 20:44

Dítě má matku a otce, tedy nechápu, proč by veškerá starost měla ležet jen na Tobě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3154
15.5.17 20:46
@Anonymní píše:

A co děláš za práci? Baví tě? Jis pořádně? Já mám sice fyzicky náročnou práci, ale můžu se kdykoli občerstvit, odpočinout, když udělám tu špinavější část, tak si můžu dát sprchu… V minulé práci jsem dělala sice jen 6h, ale bez pauzy, bez možnosti si sednout, ani pitný režim nešel moc dodržovat, nebavilo mě to… Třeba jen děláš špatnou práci ve špatných podmínkách. Já co jsem v nové, tak sice makačka, ale energie mám dost, ta práce mě nabíjí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31432
15.5.17 20:49

Mrazák je požehnání. Dá se do něj navařit jídlo, ohřáté je pak za pár minut.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7965
15.5.17 20:50

Ceka me to od zari a mam depku kde sehnat praci pro vysokoskolaka kde se konci ve 3…nikde vubec nevim jak to budu delat nema mi kdo vyzvedavat nikoho tu nemam manzel chodi v 5 a 2× v txdnu v 8 :,( fabriky berou na 3 smeny provoz k pasu to je stejne nerealne a clovek si rika tak dlouho studuju a skoncim u pasu ovsem kdyby mi nabidli jen ranni tak to beru klidne budu jezdit na 5 chjo mam depku chteli jsme dalsi mimco ale dcera trvala 5 let tak si nedelam iluze…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13214
15.5.17 20:52
@Anonymní píše:
Ahoj po materske a rodicovske sem se tesila do prace.Ale nejak spis mam z toho hruzu. V praci sem zpet uz 5mesicu, ale maly casto je nenocny, tak sem s nim doma.Kdyz jdu pak do prace, zase sem unavena. Koncim ve 3 v praci, pak zenu do skolky, pak kolotoc nakup a vareni. Najednou mi prijde den kratky.Na nic neni cas. Chybi mi ten klidek na materske.Sem jedina kdo to tak ma? Chybi mi ten cas a energie co sem mela a v tom schonu s praci uz nemam. Jenze pracovat musim.

Jak už tady zaznělo, je potřeba stanovit si priority. Když máme všichni teplé obědy v práci, škole a školce, k večeři stačí namazaný chleba, ohřáté párky nebo tousty či krupicová kaše. Chodím domů každý den nejdříve v půl 5. Odmítám stát u plotny a vařit (maximálně výše uvedené věci - ty jsou taky teplé :mrgreen: ). Nákupy mi jednou až dvakrát týdně vozí Tesco, já kupuji v mezičase pouze pečivo a vždy mám doma toustový chleba, který vydrží dlouho poživatelný. O další starosti o domácnost se poděl s manželem a o víkendech spi do zásoby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
724
15.5.17 20:56

Ségra to má podobně. Já dítě zatím nemám, ale neteř (3 roky) je od doby, co chodí do školky nemocná snad každý týden nebo má zdrav. potíže sestra - až mám podezření, že se jí nechce chodit do práce a neumí si zvyknout na ten klasický pracovní režim. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama