Po rodičovské zase v práci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.17 08:52
Po rodičovské zase v práci

Minuly mesic sem se po rodicovske vratila do prace a jsem teda vyrizena. Pracuju ve fabrice a tak sem unavena, ze odpoledne jsem rada, ze vyzvednu ze skolky syna a jsem rada ze sem rada.Na manzela uz mi energie a ani cas nezbyva. O vikendech varim a litam s malym venku, jelikoz pres tyden jsem rada ze se doplazim domu, jak me boli nohy. Doufam ze si nejak zvyknu na ten rezim prace, dite, domacnost a manzel.Jak dlouho to trvalo vam? Prosim anonym.Uz se snazime o druhatko, tak snad bufu zas brzy na materske.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

bublinek
Kelišová 5111 příspěvků 08.01.17 09:13

Taky mě čeká nástup po rodičáku, no netěším se.

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2327 příspěvků 08.01.17 09:18

Vracela jsem se do práce po roce doma, plný úvazek. A prostě jsem to zvládnout musela, nepřišlo mi to nikterak šílený, natož jen s jedním dítětem. :nevim: odpoledne max obden vaření, procházky atd… Záleží i jak pomůže chlap no. Ale rozhodně to není žádná hrůza, kor v dnešní době myček sušiček a jednorázových plen. :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.17 09:25

Ono taky zalezi kde je clovek zamestnany.Je rozdil stat u pasu 8 hodin a nebo sedet v kancelari treba.@Nowuka2

kanka80
Kelišová 6422 příspěvků 13 inzerátů 08.01.17 09:26

Tak jestli stojíš ve fabrice celý den na nohou se ti ani nedivím, že jsi ko :oops:
Já se vracela do práce postupně, napřed jen 8.týdne, pak 20.hodin týdně a pak až na plný úvazek. Rovnou skočit zpátky do plného úvazku je těžší :oops: My chtěli taky hned druhé a podařilo se až po 2.letech, takže jsem byla rok na plném úvazku. Máme aktivní babičku v důchodu, tak nám hodně pomohla ;)

skretik
Kecalka 276 příspěvků 08.01.17 09:28

Já pracuji při rodičáku, dělala jsem tak i s první, a mám to teda hektický. Na půl 7 do školky (vstávám v 5), v 6 kojení druhého, cca 7:15 návrat domů, od 8 do 11 práce, do školky, ze školky, příkrm + kojení malého, na 14:00 trénink, zpět domů v 16:00 - kojení, svačina, vaření večeře, (po-st-pa), ut čt 16:00 - 18:00 práce, každý den 18:00 návrat manžela (kafe), mezitím koupu děti, 18:30 večeře malého, v 19:00 večeře ostatních, kojení malého, 19:30 malý spí, 20:00 větší jde do postele, cca 21:00 tuhož, já úklid, žehlení, praní, příprava na další den (svačiny, oblečení atd), 23:00 čas na manžela, 24:00 chodím spát. Spím 5h, mezitím 2× kojím. A nestěžuju si! :mavam:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.17 09:29

Hlavne mi ten den prijde strasne kratky.Po rani jdu nakoupit, do skolky pro syna a bud varit, poklidit a hry se synem.Pri odpoledni mam dopol. klidek, ale zas varim ci nakupuju a nebo oboje. A zase me trapi, ze cely tyden ze syna nic nemam. Musim si hold zvyknout.

veronika6913
Závislačka 3395 příspěvků 08.01.17 09:30

Ja jsem nastupovala do pekarny o velkych prazdninach po trilete rodicovske. Kratky/dlouhy, dvanactky (s pripravou a uklidem skoro ctrnactky) a cely den na nohou. Neprislo ni to nejak extra desny. Akorat fakt, ze jsem bud v praci a ve dnech volna uklizim, nakupuju, varim, venuju se malemu…takze jedu temer nonstop a nemam skoro ani den a ani chvilku na odpočinek. Ale proste funguju :nevim:

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2327 příspěvků 08.01.17 10:05
@Anonymní píše:
Ono taky zalezi kde je clovek zamestnany.Je rozdil stat u pasu 8 hodin a nebo sedet v kancelari treba.@Nowuka2

To sice asi rozdíl je, osobně mám zkušenost a obojím a unavená jsem víc z kanceláře, ono se to nezdá, ale psychická únava je třeba konkrétně pro mě horší, než stát osmičku u linky a dělat to stejné každý den.

Ice79
Závislačka 2614 příspěvků 08.01.17 10:11
@Nowuka2 píše:
To sice asi rozdíl je, osobně mám zkušenost a obojím a unavená jsem víc z kanceláře, ono se to nezdá, ale psychická únava je třeba konkrétně pro mě horší, než stát osmičku u linky a dělat to stejné každý den.

Přesně tak. Mě vždycky baví, jak si lidi myslí, že v kanclu máš snad nohy na stole a popíjíš kávičku. :zed: Že člověk dělá s velkými penězi a je třeba neustále řešit díry v zákoně, to je asi pohodička.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.17 10:19

@Nowuka2 Pro me je zas psychicky narocne delat celou smenu jedno a to same a jeste se bat, ze neco pokazim a prijde mi reklamace.Je fakt ze srovnani s kancelarskou praci nemam.Zas podle komentaru zde, to asi moc prozivam.Zas ja to srovnavam s dobou za bezdetna, kdy sem po narocne rani smene sla doma klidne hned spat.Ted mam po narocne rani jeste druhou sichtu s prckem.

ospalámyš
Závislačka 4866 příspěvků 08.01.17 10:22

Těš se na další mateřskou :D
Já osobně nejsem zastánce plného úvazku s malými dětmi, bohužel ho taky mám :)
Ale neexistuje ideál, vždy je to něco za něco. Nebo ideál by byl mít manžela, co tě uživí, abys mohla zůstat doma nebo s minimálním úvazkem jak dlouho budeš potřebovat ;)

Pro mě je to pakárna i po necelých 2 letech, i když už o dost lepší než úplně na začátku. Jseš jak honící pes, prostě musíš na něco rezignovat - úklid, vaření zdravého jídla, vlastní volno, koníčky a aktivity čas strávený s dětmi…záleží na tom, co je pro tebe nejmenší zlo.

Pořád máš pocit, že jen doháníš, nevěřím lidem, kteří tvrdí, jak se po návratu z 8-hodnové práce intenzivně věnují dětem a že je to něco, co je přínosné pro všechny. :nevim:

MilijonDolarBejby
Echt Kelišová 9038 příspěvků 08.01.17 10:22
@Ice79 píše:
Přesně tak. Mě vždycky baví, jak si lidi myslí, že v kanclu máš snad nohy na stole a popíjíš kávičku. :zed: Že člověk dělá s velkými penězi a je třeba neustále řešit díry v zákoně, to je asi pohodička.

Pohodicka to neni, vse ma svy vyhody a nevyhody. Ja ted dělám uklizecku, nadru se fyzicky dost, protože sama uklizim dvoupatrovou firmu, ale domu prijdu s cistou hlavou. Delam tam 2× tydne a domu přijdu o pul jedenácté v noci. Ale kdyz jsem. delala v obchode, tak ucetnictvi, faktury, do toho fyzická námaha, to bylo mnohem horsi, hlavne.teda proto, ze jsem domu nesla s cistou hlavou. I kdyz jsem nikdy neudelala zadnou chybu v papirech, stejně jsem to. měla furt v hlavě :roll: :mrgreen:

No a jinak jsem na dve maly deti sama, jsem jeste na rodicaku, rodice mi kluky hlidaji, kdyz jsem v práci a je to náročný

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.17 10:23

Jinak mas muj obdiv, ze zvladas pri rodicovske jeste makat. Smekam.@skretik

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2327 příspěvků 08.01.17 10:24
@Anonymní píše:
@Nowuka2 Pro me je zas psychicky narocne delat celou smenu jedno a to same a jeste se bat, ze neco pokazim a prijde mi reklamace.Je fakt ze srovnani s kancelarskou praci nemam.Zas podle komentaru zde, to asi moc prozivam.Zas ja to srovnavam s dobou za bezdetna, kdy sem po narocne rani smene sla doma klidne hned spat.Ted mam po narocne rani jeste druhou sichtu s prckem.

No jo, ale to je život… Jako taky vzpomínám velmi ráda na dobu, kdy jsem se ve 3 vrátila z práce, do 6 šla chrápat a v 7 šla na víno. No stress, no problem. No ‚bohužel‘ s děckem už to nejde, natož pak se dvěma, to ti teprve začnou povinnosti a budeš si říkat, jak jsi mohla s jedním něco nezvladat, případně se v práci a po ní cítit unavená :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >