Po rozvodu chodím se ženou. Děti to vůbec neberou.

Anonymní
2.12.20 23:37

Po rozvodu chodím se ženou. Děti to vůbec neberou.

Zdravím. Je mi 35 a mám dvě dcery. Starší je 11 a mladší 7. Před víc jak třemi roky jsem se rozvedla s jejich tátou. Holky mám ve své péči a s tátou se vídají kdykoliv chtějí. Po rozvodu jsem byla rok a půl sama a pak jsem poznala jednu dívku. Nikdy jsem s ženou nic neměla, takže jsem z toho všeho měla nejdřív v hlavě totální zmatek a musela si všechno v hlavě srovnat. Nejprve jsem se tomu bránila, ale nakonec to dopadlo tak, že spolu chodíme. První rok jsem to vůbec nikomu neřekla a chodili jsme spolu dá se říct „tajně“. Což občas na malém městě a se dvěma dětma doma nebylo jednoduché. Později jsem přítelkyni seznámila s holkama, ale představila jsem ji jako moji kamarádku aby ji nejdřív poznaly. Chodila k nám domů, trávily jsme čas společně a vycházely spolu krásně. Holky si ji moc oblíbily. Před měsícem jsme se s přítelkyní rozhodly, že jim řekneme pravdu. Nejdřív jsem to tedy řekla rodině aby se to nedozvěděli až od holek. Potom jsem to řekla bývalému manželovi ze stejného důvodu a už to byl průšvih. Strašně vyváděl a pořádně jsme se pohádali. S holkama to nedopadlo o moc líp, teda hlavně s tou starší. Nevzala to dobře, utekla s brekem do pokoje a nechtěla se mnou vůbec mluvit. Přijde mi, že se mě od té doby snad i štítí. Chce trávit většinu volného času u táty a mladší dcera drží s ní. Jsem z toho na prášky, počítala jsem s tím, že jí to zaskočí a bude se s tím potřebovat srovnat. Takováhle reakce mě ale jako mámu úplně rozložila a kdybych věděla, že bude reagovat takhle, tak ji asi ještě dlouho nic neříkáme. Vůbec nevím co mám teď dělat, nechávám je trávit většinu času u táty i když je od té doby kvůli tomu štve proti mně. Doufala jsem, že se to během pár dní srovná aspoň natolik, že se mnou začne mluvit, ale ona mě pořád nechce ani vidět. Mám ji podle vás dát tolik času kolik potřebuje nebo ji zkusit nějak „srovnat“? Přijde mi, že ať udělám cokoliv, tak je to špatně.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29160
2.12.20 23:45

Dej jí čas. Nelámej přes koleno něco, co musí strávit. Já bych byla taky v šoku, kdyby po letech táta přivedl na návštěvu chlapa. Ale já jsem dospělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
3.12.20 00:00

Je mi to moc líto, strašný, že tohle je možný v roce 2020 :( ale zvyknou si, budou muset. Zase i dítě by se mělo naučit, že lidé jsou různí a svět se jim nebude přizpůsobovat. Hlavně se nenech zviklat a stůj si za svým životem, ono okolí i rodina vychladnou.

• Citovat
  • Nahlásit
2106
3.12.20 00:14

Děti bych neřešila, ty čas potřebují, ale otce bych srovnala. Vycházeli jste spolu dobře a dělá ti tohle? Vždyť budou nešťastné právě děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2255
3.12.20 00:23

Dala bych jí čas. Myslím, že to bohužel přišlo v blbým věku. V 11 letech jde do puberty a do toho taková bomba :nevim:
Určitě se to časem srovná :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
847
3.12.20 00:25

Radu jak to s holkama zvladnout uplne nemam, ale ber to tak, ze kdyby to konecne byla ta prava partnerka na cely zivot tak by bylo proste dost skoda aby ti to ted dcery zhatily.
Jako muzes to zkusit jit pres to, ze holky milujes, ale ze az budou ony dospele a vyleti z hnida tak neni fer pripravit mamu o mozna lasku jejiho zivota.
Mozna by pomohlo aby holkam, hlavne ta mladsi, ktera je jeste celkem neovlivnena, ale i te starsi zkusila pustit nejaky videa z insta/youtube kanalu duhovych rodin at uz dvou mamin nebo treba i dvou tatu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.12.20 00:33
@Altavista píše:
Děti bych neřešila, ty čas potřebují, ale otce bych srovnala. Vycházeli jste spolu dobře a dělá ti tohle? Vždyť budou nešťastné právě děti.

S ním se teď hádám v jednom kuse. On se s tím naším rozvodem nikdy úplně nesmířil a teď podle mě nemůže překousnout, že ho „nahradila“ ženská.

• Citovat
  • Nahlásit
6026
3.12.20 06:57

Máme v rodině něco podobného, žena v dlouholetém manžekství, 3 děti, z toho 2 už dospělé. Šok to byl, to mi věř, i pro mě, jako vzdálenou příbuznou. Její otec, to snad pořádně nepřekousnul ani teď, ale tam bych prostě brala v potaz tu starší generaci. Dej tomu čas. Máma budeš pro ně vždy. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20271
3.12.20 07:33
@Lalelale píše:
Je mi to moc líto, strašný, že tohle je možný v roce 2020 :(ale zvyknou si, budou muset. Zase i dítě by se mělo naučit, že lidé jsou různí a svět se jim nebude přizpůsobovat. Hlavně se nenech zviklat a stůj si za svým životem, ono okolí i rodina vychladnou.

co je na tom strašného? pokud té holčině nikdo nikdy nevysvětloval že se můžou mít rádi i lidi stejného pohlaví tak se nedivím že je v šoku, a pokud to rodiče dětem nebudou vysvětlovat tak to bude stejně strašný i za tisíc let

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29160
3.12.20 07:40

Já bych řekla, že holčičky by mohly mít úplně stejnou reakci i v případě, že by máma po rozvodu přivedla domů nějakého nabíječe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1244
3.12.20 08:15

Ja jsem celkem zastance prav homosexuálních lidi, myslim, ze jsem dost tolerantní člověk; ). Na druhou stranu je fakt ze bych byla si taky v soku, kdyby se mi rodice rozvedli a mamka by si privedla misto nového chlapa partnerku. Jako uz to, ze se dite musi smirit s tim, ze rodice spolu uz nejsou a jeste, ze mama je nejspíše lesba, nebo bisexualka…jako asi to chce vážně cas…lamat pres koleno to nema smysl. I to dite ma v sobe zmatek. Ono je trochu neco jineho, kdyz dite vyrůstá v homofobni rodině a ví odmala, že ma 2 mámy nebo táty. A neco jiného, když si rodič přivede takoveho partnera a po tom, co zil s partnerem jineho pohlavi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5205
3.12.20 08:19

Připojuju se k ostatním… dej tomu čas. Věřím, že to bude nakonec dobré, jen vydržet a obrnit se trpělivostí. Tím tedy myslím ve vztahu k dcerám. Bývalému chlapovi žádné vysvětlení nedlužíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7075
3.12.20 08:26

Máš právo být šťastná a spokojená. Takže holky to musí časem přijmout. Podle mě, jsi udělala všechno správně. Seznámilas je s partnerkou ještě, než jste jim to řekly. A zase do nekonečna lhát prostě nejde… Takže teď je to už jen otázka času, aby si holky zvykly. A uvidíš, že si zvyknou a bude to zase dobrý :hug:. Co se týká exe… Tomu nic nedlužíš. Jste rozvedení a ty si můžeš dělat, co sama chceš. Takže s ním bych se nehádala a nediskutovala o ničem. Nemá právo ti už do čehokoli mluvit. Drž se :palec:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9495
3.12.20 08:28

Co rodinná terapie? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.12.20 08:46

Dej tomu všemu čas. Tuto situaci jsem zažila, jen jí mám ještě složitější. Děti to nakonec zvládly, ex manžel ale ne a furt kope. S partnerkou zatím nebydlíme, ona má též děti a nechceme jim měnit školy a bydlení, ale náš vztah je oficielní a společně i s dětma trávíme dovolené atd. V pubertě to není jednoduché…Reakce rodičů byla v první době děsná, skoro mě chtěli poslat na léčení…časem si trochu zvykli, ale štastní ze mě nejsou. Já bohužel až pozdě zjistila, že jsem spíše L, před tím jsem si jen neuměla vysvětlit, proč mě nikdy žádný chlap moc nebral. Jsem ročník 1976 a tehdy byla prostě jiná doba a doma se o těhle věcech nemluvilo nebo byly považovány za úchylku…tak jsem se vdala, muže jsem měla ráda, ale prostě to nebylo ono…
Dnes jsem ráda, že konečně cítím řadu let to správné…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat