Jak žít dál po sebevraždě sestry?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Rower
Povídálka 24 příspěvků 03.02.19 22:34
Po sebevraždě sestry nedokážu žít dál...

Není to tak dávno, co jsem se zde tázala, jak žít dál po sebevraždě mojí sestřičky…
Uplynul nějaký ten čas, právě to bylo čtvrt roku a mám pocit, že to celý bolí ještě víc, než předtím. Že čím déle tu není, tím více to bolí, tím spíš jsem života neschopná než schopná. Čím delší čas jsem bez ní, tím více mě to ubíjí… Čekala jsem, že ta největší bolest, zlost a panika bude hned potom, co jsme se to dozvěděli, nebo hned po pohřbu, nebo hned po… zkrátka brzy po činu.
Ale není dne ani hodiny, kdy bych na to nemyslela, kdy bych se nezasnila, kdy bych si nepobrečela, kdy bych neměla pocit, že musím rozbít všechno kolem sebe…

Poraďte, jak dál žít?
Jak se vyrovnat se smrtí i čtvrt roku po odchodu mojí mladší sestřičky z tohoto světa??

Je mi 25, ale přijde mi, že jsem za ty poslední 3 měsíce zestárla minimálně o jednu dekádu…

Může to být tím, že jsem bezprostředně po smrti sestry musela zařizovat všechny věci - pohřeb, parta, vzpomínková kniha a tudíž nebyl čas se hroutit??

Příspěvek upraven 03.02.19 v 22:50

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Mallorka
Závislačka 3087 příspěvků 03.02.19 22:37

Navštívila bych psychologa. Není to ostuda, pomůže ti.

Russet
Extra třída :D 14046 příspěvků 03.02.19 22:37
@Rower píše:
Není to tak dávno, co jsem se zde tázala, jak žít dál po sebevraždě mojí sestřičky…
Uplynul nějaký ten čas, právě to bylo čtvrt roku a mám pocit, že to celý bolí ještě víc, než předtím. Že čím déle tu není, tím více to bolí, tím spíš jsem života neschopná než schopná. Čím delší čas jsem bez ní, tím více mě to ubíjí… Čekala jsem, že ta největší bolest, zlost a panika bude hned potom, co jsme se to dozvěděli, nebo hned po pohřbu, nebo hned po… zkrátka brzy po činu.
Ale není dne ani hodiny, kdy bych na to nemyslela, kdy bych se nezasnila, kdy bych si nepobrečela, kdy bych neměla pocit, že musím rozbít všechno kolem sebe…

Poraďte, jak dál žít?
Jak se vyrovnat se smrtí i čtvrt roku po odchodu mojí mladší sestřičky z tohoto světa??

Je mi 25, ale přijde mi, že jsem za ty poslední 3 měsíce zestárla minimálně o jednu dekádu…

Počkej rok nebo dva. Tři měsíce je jako nic. Hodně sil.

Ennny
Závislačka 2627 příspěvků 03.02.19 22:37

A n terapii chodíš? Já si tu diskusi pamatuju,je mi to líto ale tohle chce prostě čas, hooodne času :(

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1942 příspěvků 03.02.19 22:39

Moje milá smrti od Veroniky Hurdové.

Rower
Povídálka 24 příspěvků 03.02.19 22:39

@Ennny
na terapii chodím, chodíme celá rodina, jen zkrátka podle psychologa je tak akorát čas se vracet zpátky do normálního života a žít jako před tím… :?

Ennny
Závislačka 2627 příspěvků 03.02.19 22:41

@Rower tak změn terapeuta, páč toto je vůl :roll: každý potřebuje ten svůj čas… klidně napiš SZ jestli se chceš vypovídat :hug:

carola
Kelišová 7299 příspěvků 03.02.19 22:42
@Rower píše:

Poraďte, jak dál žít?

To mě moc mrzí. Říká se,že musí přejít všechna roční období,aby pominula ta největší bolest. Drž se.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.19 22:45
@Rower píše:

Poraďte, jak dál žít?

Já za loňský rok zestárla o 5 let, taky jsem tu zakládala diskuzi, protože jsem potřebovala pomoct s tátou. Moje sestra-dvojče se oběsila v květnu, mamka spolykala léky a umřela za měsíc po sestře, táta se zhroutil a je na psychiatrii dodnes. Já se z toho sbírám, začala jsem běhat, chodím k psycholožce, protože bych to jinak nezvládla, všechno mi připadá jako zlý sen, že se to stalo dávno, že je to jen historka, co mi někdo vyprávěl, ale pak jedu za tátou, nebo jdu na hřbitov a vracím se do reality, že je to skutečnost. Vlastně ani nedokážu poradit, jak se s tím vyrovnat, ale chápu, jak ti je :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.19 22:47
@Rower píše:
@Ennny
na terapii chodím, chodíme celá rodina, jen zkrátka podle psychologa je tak akorát čas se vracet zpátky do normálního života a žít jako před tím… :?

Tak změň terapeuta, to je úplný nesmysl, minimálně to chce rok a každý jsme jiný, někdo potřebuje déle, další méně :roll:

Ennny
Závislačka 2627 příspěvků 03.02.19 22:51
@Anonymní píše:
Tak změň terapeuta, to je úplný nesmysl, minimálně to chce rok a každý jsme jiný, někdo potřebuje déle, další méně :roll:

Sem to taky říkala že to je vůl :zed: i tvá ztráta mě mrzí držte se holky

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.19 22:58
@Ennny píše:
Sem to taky říkala že to je vůl :zed: i tvá ztráta mě mrzí držte se holky

Omlouvám se, že jsem se opakovala, vůbec jsem si příspěvku nevšimla :oops: Díky ;)

Ennny
Závislačka 2627 příspěvků 03.02.19 22:59
@Anonymní píše:
Omlouvám se, že jsem se opakovala, vůbec jsem si příspěvku nevšimla :oops: Díky ;)

Ne já jsem naopak ráda,že ji to řekl ještě někdo jiný ten smajlík směřoval na toho vola ne an tebe :hug:

Rower
Povídálka 24 příspěvků 03.02.19 23:03

@Ennny
Děkuju!
Myslíš tedy, že je ještě brzo žít normální život? Dělat si násilí a snažit se usmívat na svět, když se mi smát nechce??

Ennny
Závislačka 2627 příspěvků 03.02.19 23:06

@Rower samozřejmě :hug: musíš s tím bojovat ,ale musíš to prostě prožít to za tebe nikdo bohužel nezvládne ,ale je jen na tobě a na tvých možnostech jak dlouho ti to bude trvat a nikdo NEMÁ právo ti diktovat jak dlouho to má trvat

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Odeberte jí děti, zní hlasy na poslední Výměnu! Co se dělo pak? Potrat a stěhování do ciziny

Česko má za sebou jednu z nejskandálnějších Výměn manželek. Diváci nestačili... číst dále >

Exkluzivně: Pozdravte nový pár Anetu Vignerovou a scenáristu Mostu! Petra Kolečka

Tak a konec mlžení! Bývalá miss z roku 2009 a modelka Aneta Vignerová se z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >