Po stimulaci žádné vajíčko k oplodnění

890
19.11.15 14:29

Po stimulaci žádné vajíčko k oplodnění

Ahoj holky, určitě se to tady už stokrát řešilo, ale nějak nemám náladu pátrat. Nicméně jsem ve 2.IVF cyklu a po stimulaci mně vzali 5 vajíček a jen 3 byla dobrá k oplodnění. Nicméně před chvilkou mi byl sděleno, že po oplodnění se ani jedno nevyvíjí. Příčina neznámá. Takže se nic nekoná a jen jsem přišla o další pokus :pocitac: Měla jsem docela vysoké dávky hormonů, ale bohužel tělo na ně moc nezareagovalo. Asi mě čeká dlouhý protokol, že? Máte někdo podobnou zkušenost. Budu Vám vděčná za reakce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3542
19.11.15 14:35

@handa30 neměla jsem vajíčka… hned mi vzali hodnotu AMH, tu máš změřenou? Mohla být nezralá a mnoho příčin. Neřekli k tomu nic?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
890
19.11.15 14:40

Ne, AMH změřené nemám. Řeknu si o to. Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
890
19.11.15 14:44

@Mallorka Nevíš, jestli se to počítá do placeného pokusu od pojišťovny, když nedojde k ET?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3542
19.11.15 14:51

@handa30 bohužel ano, já jsem byla tenkrát hrozně zklamaná, volala jsem a psala na pojišťovnu a stejně mi to bylo prd platný :-( vzali mi pokus. Určitě se zeptej, jak je to s pokusy, kolik jich ještě máš, ať to můžeš řešit zavčas. Jsou tam hnusní, oni totiž mají, že pokus je když se vloží 1 vajucho, když se vloží dvě nebo nula tak krátí i ten čtvrtý pokus. Je to postavený na hlavu… doteď ani nevím, jak mi to počítali. Určitě se na to zeptej a zkus si zažádat i o vyjímku. Jinak nevěš hlavu, já byla na iui na ivf, kde ani nebylo vajíčko, máme s manželem problémy oba a máme syna přirozenou cestou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
890
19.11.15 15:03

@Mallorka A syna přirozenou cestou jste měli když jste byli mladší?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3542
19.11.15 15:07

@handa30 ne, synovi je 7 měsíců. Otěhotněla jsem, kdy jsem odešla z car a zkusila bylinky, ale my měli problémů víc. Hodně jsem brala léků, nevím, co vše zabralo. Určitě až tě dnešní zklamání přebolí, tak si zavolej na svoji pojišťovnu a zeptej se, kolik máš ještě platných pokusů. To udělej určitě. Mrzí mě to. Vím, co to je za zklamání. Já jsem věřila, že to vyjde a když ani nedošlo k et, tak jsem byla na dně. Zkus se ale rychle sebrat a jít dál. Zkoušet i alternativní medicinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.15 12:44

Malorka-Ahoj a jaké bylinky jsi kupovala?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
222
20.11.15 13:05

Ahoj HAnda30, tak já mám úplně stejnou zkušenost, s tím, že už je to třetí ivf. Založila jsem diskuzi, ale asi sis nevšimla. Jsem z toho docela dost špatná, proto ti hodně rozumím. Psala jsem toto - kopíruji, ať nemusíš hledat a já to znovu nemusím psát :-)
Momentálně jsem po 3. ivf a moje psychika se blíží k bodu mrazu. Dle UZ 6 vajíček, odebrány 2 vajíčka, ale žádné se neoplodnilo. S manželem jsme oba v pořádku (moje hormony, spermiogram).Byl proveden dlouhý protokol: 22 dnů jsem si píchala dipherelnine 0,1 mg, poté připichován 13 dnů Puregon 300j. Dva dny před odběrem pregnyl. 9 dnů před odběrem jsem dostala menstruaci. Prý si moje tělo dělá co chce, měla bych být v přechodu i přes velkou dávku hormonů. Sliznice dle UZ kontrol se zvětšovala, k odběru bylo přistoupeno. Nicméně nic z toho. Všude jsem četla, že dlouhý protokol může trvat i 1,5 měsíce. Nějak tomu všemu nerozumím. Můžete vysvětlit? Měl někdo zkušenost s menstruací né moc dlouho před odběrem? Také jsem se dočetla, že by se během toho všeho mělo kromě UZ kontrol dělat i odběr krve. Setkaly jste se s tím? Také jsem našla AHM – test plodnosti. Kdy vám jej dělali? Pokud tedy i přes obrovskou dávku hormonů špatně reaguji – mám málo vajíček, jaký je další postup? K darovaným moc přistoupit nechci…Co jste během užívaly, tedy kromě kyseliny listové? Budu ráda za jakoukoliv odpověď, jsem z toho dost psychicky špatná, vyčerpaná…

Co se týká toho jak píšeš, že jsi přišla o pokus, tak to není pravda. Do pokusů se počítají jen transferovaná vajíčka. Nám vložili u 2. ivf 2 vajíčka, tudíž máme nárok ještě na 2 pokusy, pokud se zavede jen jedno a nebo jeden pokus, pokus se zavedou 2 embrya najednou…

Mallorka také by mě zajímaly ty bylinky :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
890
20.11.15 15:41

@myška000 Moc díky za komentář. Moc Ti rozumím. Doufám, že Tě v Tvé diskusi někdo podpořil a víš, že v tom nejsi sama. S dlouhým protokolem nemám žádné zkušenosti, dvakrát jsem absolovala jen krátký a myslím, že mi teď dlouhý také předepíšou. Co Ti holky poradily? U 1.IVF se mi oplodnily také jen dvě vajíčka a neměli dobrou kvalitu, nicméně i přesto jsem otěhotněla a porodila zdravou dceru. Takže asi je to o štěstí, nebo neví. Nicméně, není vše ztraceno a jedeme dál!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
222
20.11.15 20:01

Ozvala se mi jen jeden človíček… Poprvé jsem měla také krátký protokol, neúspěšný, takže nabídli dlouhý… Pravděpodobně ti ho nabídnou taky. Můžu se zeptat, kde do car jezdíš??? Co ti řekli k tomu, že se vajíčka nevyvíjela? Našel se nějaký problém??? Také jsem uvažoval, že se zeptám na to AHM - test plodnosti, ale neodvážila jsem se… Byla jsem ze všeho dost v šoku… Nyní mi doktor (z důvodu vysokých dávek hormonů a pořádně nic z toho) nabídl přirozeněji. Jen s clostillbegytem… Má některá z vás s tímto zkušenosti???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
890
20.11.15 21:21

@myška000 CHodím do Iscare do Prahy, ještě jsem nebyla na konzultaci co se mohlo stát. Ale embryolog mi řekl, že neví co se stalo, že dovnitř vajíčka a spermie nikdo nevidí a že mohlo vajíčko nebo spermie nést špatnou genetickou informaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3542
21.11.15 18:18

@Anet-Aný Ahoj, šla jsem k paní dr. co dělá celostní medicínu (východní) zhodnotila, že potřebuji detox. Pila jsem Vilcacora, měla cytosan, po té jsem najela gynex + stimaral (ten je na psychiku) Měla jsem ještě vitamíny - listovka, E, D, B

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3542
21.11.15 18:23

@myška000 tomu se říká minimálka. Pokud Vám dají vysoké dávky hormonů (ještě k tomu s vysokým doplatky) a stejně z toho máte 2 vajíčka, tak je lepší nasadit clostilbegyt, který udělá to samé (bez doplatku). Koukněte do diskuze nízké amh, tam jsou odbornice. Nebo na minimální chodí ženy, co už vyčerpali 4 pokusy a snaží se dál.

@myška000 jinak tohle se mi nezdá. U mě k ET vůbec nedošlo, pokus mi vzali. Kdyby to bylo jak píšeš, tak mega moc ženských si všechny vajíčka mrazí, aby nedošlo k ET… a šetřily by si pokusy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
730
22.11.15 11:52
@myška000 píše:
Ozvala se mi jen jeden človíček… Poprvé jsem měla také krátký protokol, neúspěšný, takže nabídli dlouhý… Pravděpodobně ti ho nabídnou taky. Můžu se zeptat, kde do car jezdíš??? Co ti řekli k tomu, že se vajíčka nevyvíjela? Našel se nějaký problém??? Také jsem uvažoval, že se zeptám na to AHM - test plodnosti, ale neodvážila jsem se… Byla jsem ze všeho dost v šoku… Nyní mi doktor (z důvodu vysokých dávek hormonů a pořádně nic z toho) nabídl přirozeněji. Jen s clostillbegytem… Má některá z vás s tímto zkušenosti???
:zed: ja s nizkym amh(viz diskuze) mela po velkem ivf jen 3 prazdne foliky.pak jsem presla do gennetu k mudr. brandejske, tavychytala spravne davkovaniclistylbegytu, byl jeden folik, jedno vajo a jsem 37tt., tak drzim palce;)
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama