Po stimulaci žádné vajíčko k oplodnění

Napsat příspěvek
222
22.11.15 12:17

@Mallorka tak to jsi mě teď zaskočila. Já se na to 2× ptala a bylo mi to vysvětleno, jak jsem napsala výše… Zkusím se tedy ještě jednou poptat. Kde prosím tu diskuzi s nízkým AHM najdu??? Já vlastně nevím, jestli ho mám nízké, nebo jen dali špatné dávky hormonů…Je schopen tuto hladinu zjistit i u svého gyndaře???
@eiffelka já dostávala clostilbegytt před inseminací, ale při ivf by byly asi jiné dávky, ne? Jak ti dr. vychytala správné dávky? Chodila jsi co pár dnů na odběry???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3618
22.11.15 12:33

@myška000 jako ty myslíš, že ti pojišťovna zaplatí tísíce korun za doplatky na hormony, narkozu, odběry folikulů, práci doktorů, a protože není ET tak to nepočítají do ivf? Nepřipadá ti to jako blbost? Mně jo, určitě bych si tam zavolala a zeptala se. Dle selskýho rozumu mi to vychází, že jedno ivf jsi vyčerpala, kdy nebylo vajíčkO, 2. ivf jsi dala 2, takže teď už máš hrazený jen jeden pokus. Já neměla ET a vím na 100%, že mi pokus vzali. Jinak to AMH asi běžný gynekolog nedělá a hradí se cca 600-800kč

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3618
22.11.15 12:44

@myška000 já jsem si volala na pojišťovnu a tam mi to potrvdili, že je to platný pokus. Podle mě jen pojišťovna ti řekne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
730
22.11.15 16:20

@myška000 vychytala jsem myslela tak, ze si myslim, ze je to taky trochu na dr..napr.ja jsem clostil dostala v pronatalu(a ted si budu vymyslet, uz nevim jak to presne kdr bylo) a mela jsem brat 2× denne 5-9 dc, ale jamezitim zmenila car a tam mi rekli 3× dene 2-6 dc..a vyslo to. nevim, tteba by to v pronatalu vyrostlo taky..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.11.15 21:52

Ahojte holky, můžu se přidat?
Sice patřím asi do skupiny „Nízké AMH“, ale našla jsem tady zrovna u vás obdobný příklad jako mám já.
Je to můj první pokus IVF, ale už teď jsem z toho špatná. Měla jsem krátký protokol - 4 folikuly z toho 3 vajíčka. Po odběru oplozeno s PICSI a druhý den po oplození nulová reakce, třetí den se probraly, ale u dvou špatný vývoj a u třetího to taky prý není zcela ok - budou pozorovat vývoj s PK. Zítra mám termín v CARU, buď klapne ET ( pokud to zvládlo a je k použití ) nebo konzultace " co dál" :(.
Mám hrůzu z toho, že mi řeknou, že jediná možnost je DO ( což můj přítel zavrhl hned ze startu).
Asi dělám předčasné závěry a utápím se v negativních myšlenkách, ale představa nemít dítě je pro mne šílená.
Je mi 35 let. Bezdětná doposud. Snažíme se už asi 2 roky bezůspěšně :(
Omlouvám se, ale z osobních důvodů vkládám anonymně…

• Nahlásit
  • Citovat
890
23.11.15 08:19

Hlavu vzhůru, je to Tvůj první pokus. Máš ještě další 3 a doktoři se budou snažit. Včera večer mě napsal můj primář, že se někdy stává, že se vajíčka neoplodní, ale většinou to do budoucna nemusí nic znamenat. Asi si nechám také změřit AMH a jsem strašně zvědavá, jak doktor bude vést léčbu nadále. Hlavně holky, nic nevzdávat!! Mně bude brzy 37 let a obávám se, že je to všechno věkem..jsme holt „staré“, ale v dnešní době si s námi umí poradit. Musíme věrit!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3618
23.11.15 09:23

@handa30 určitě je to věk, po 30 plodnost klesá. Jenže mi nikdo neřekl, že když se začnu snažit ve 27 první dítě porodím ve 30,5 letech. To se holt tak stává :-(, napíšeš prosím, jak je to s tvými pokusy, jak to počítali?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
222
23.11.15 11:28
@Anonymní píše:
Ahojte holky, můžu se přidat?
Sice patřím asi do skupiny „Nízké AMH“, ale našla jsem tady zrovna u vás obdobný příklad jako mám já.
Je to můj první pokus IVF, ale už teď jsem z toho špatná. Měla jsem krátký protokol - 4 folikuly z toho 3 vajíčka. Po odběru oplozeno s PICSI a druhý den po oplození nulová reakce, třetí den se probraly, ale u dvou špatný vývoj a u třetího to taky prý není zcela ok - budou pozorovat vývoj s PK. Zítra mám termín v CARU, buď klapne ET ( pokud to zvládlo a je k použití ) nebo konzultace " co dál" :(.
Mám hrůzu z toho, že mi řeknou, že jediná možnost je DO ( což můj přítel zavrhl hned ze startu).
Asi dělám předčasné závěry a utápím se v negativních myšlenkách, ale představa nemít dítě je pro mne šílená.
Je mi 35 let. Bezdětná doposud. Snažíme se už asi 2 roky bezůspěšně :(
Omlouvám se, ale z osobních důvodů vkládám anonymně…

Prosím, co to znamená DO co tvůj přítel zavrhnul??? :-)

Holky určitě je to i věkem, ale i jinými vlivy. My začali v 26 letech a na prvního syna jsme si počkali 5 let… Tím chci říct, ŽE OPRAVDU NEZOUFEJTE :-)

@handa30 mi taky dr. řekl, že se to stává, že ne všechny vajíčka jsou oplodnitelné a také, že né všechny spermie dokážou oplodnit vajíčko. Toto že prý je úplně normální… Tak nevím…

@eiffelka prosím tě, u sebe máš napsáno AMH 0,2, FSH 10,4… To FSH je v pořádku? Jde o to, že pokud mám všechny hormony ok - úplně ukázkové, jestli můžu mít AHM nízké, nebo spíše ne, a byl zvolen špatný protokol???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
222
23.11.15 11:29

DO - darované oocyty??? :-) Přišla jsem na to :-) Nevím jak je to v jiných centrech, ale třeba u mě to prozatím zcela vyloučil. Podle Dr. tam vajíčka jsou, jen přijít na to, ja na ně, tak nezoufej na mysli :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
730
23.11.15 12:13

@myška000 to fsh by melo bytdo 10, takze tohle bylo pry jako v pohode.ale fsh se pry hodne meni, nekdo ma 60,za pul roku 20,pak 15..nektera car pry od urcite cifry nechteji delat ivf.amh ukazuje zasobu vajec a fsh jak pracuji vajecniky, takze to se da vylepsit;)s protokolem ti neporadim, nemam velky zkusenosti, byla jsem jen na kratkem protokolu a minimalce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
890
23.11.15 13:40
@Mallorka píše:
@handa30 určitě je to věk, po 30 plodnost klesá. Jenže mi nikdo neřekl, že když se začnu snažit ve 27 první dítě porodím ve 30,5 letech. To se holt tak stává :-(, napíšeš prosím, jak je to s tvými pokusy, jak to počítali?

Volala jsem do Iscare (v Praze) a prý IVF které nekončí ET se také počítá do placených pokusů pojišťovnou. Tudíž z prvního IVF mám holčičku, teď jsem přišla o pokus a zbývají mi 2. Příští týden mám konzultaci s primářem, zeptám se na další léčbu, na AMH i na FSH, já tady na to koukám jak kokot. Před 3 roky jsem tohle vůbec neřešila, měla jsem problém s imunitou (teda to jsem si myslela) a ono to možná už byla malá zásoba vajíček, protože tenkrát jsem měla také jen 4 oplodněná vajíčka a dvě hned umřeli, jedno mi po dvou dnech dali do těla (i když nebylo dobré) a mám z něj dceru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
222
23.11.15 13:58

@handa30 prosím tě, řešila jsi tu svoji imunitu přímo na pracovišti spec. reprod. imunologie nebo u obyčejného imunologa???

Holky, s tou pojišťovnou mě děsíte, takže jestli jsem pochopila vše správně, jsme na nuli :-(((

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
222
23.11.15 14:28

Ještě jedna věc, jak je možné, že při metodě ICSI se neoplodnilo ani jedno vajíčko??? Nějak tomu nerozumím… Má někdo podobnou zkušenost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
890
23.11.15 14:45

@myška000 u repro. imunuloga, měla jsem prokázáno 80% alergii na sperma, ale teď by to mělo být v pořádku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
222
23.11.15 15:13

@handa30 jj takže nejlépe Praha???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu