Reklama

Po svatbě dodatek prac. smlouvy s novým jménem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

BaraRed
Kecalka 157 příspěvků 10.10.18 12:24
Po svatbě dodatek prac. smlouvy s novým jménem?

Zdravím,
prohlížela jsem si diskuze, ale můj dotaz jsem nikde nenašla, proto zakládám novou. Jsem od srpna vdaná a myslela jsem si, že po změně příjmení mi v práci dají buď novou smlouvu s novým jménem nebo alespoň dodatek ke smlouvě, ale nic se neděje. Říkám si, jestli je moje smlouva teď vůbec platná, když je na ní staré příjmení, ale možná jen přeháním, nevím. Máte s tím někdo zkušenost? Děkuji. :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Livlin
Ukecaná baba ;) 1525 příspěvků 10.10.18 12:29

Žádný dodatek se nedává.

Uživatel je onlineneila
Extra třída :D 10217 příspěvků 10.10.18 12:29

@BaraRed není nutná nová smlouva ani dodatek, ale zaměstnavatel musí tuto změnu nahlásit na ossz. Dodala bych kopii nové občanky.

BaraRed
Kecalka 157 příspěvků 10.10.18 12:42

@neila
Kopii nové OP jsem dávala. Děkuji. :)

vjerunqa
Závislačka 3049 příspěvků 10.10.18 12:42

Ano, kopie nového OP je dostačující.

Obara
Povídálka 20 příspěvků 10.10.18 13:16
@BaraRed píše:
Zdravím,
prohlížela jsem si diskuze, ale můj dotaz jsem nikde nenašla, proto zakládám novou. Jsem od srpna vdaná a myslela jsem si, že po změně příjmení mi v práci dají buď novou smlouvu s novým jménem nebo alespoň dodatek ke smlouvě, ale nic se neděje. Říkám si, jestli je moje smlouva teď vůbec platná, když je na ní staré příjmení, ale možná jen přeháním, nevím. Máte s tím někdo zkušenost? Děkuji. :kytka:

Ahoj, já jsem tedy musela dodat kopii oddacího listu a novou smlouvu i s novým příjmením jsem taky podepisovala, ale jestli je to nutný nebo to záleží na firmě to těžko říct :)

smurfka
Nadpozemská drbna 29574 příspěvků 10.10.18 13:19

po svatbě jsem nic takového nedělala..ale je fakt že jsem se vdávala na rodičáku..když jsem se vrátila nová smlouva nebyla, dostala jsem akorát nové plaťáky a ty byli na nové přijmení už :nevim:

zrcadlo
Kelišová 6749 příspěvků 10.10.18 13:23
@Obara píše:
Ahoj, já jsem tedy musela dodat kopii oddacího listu a novou smlouvu i s novým příjmením jsem taky podepisovala, ale jestli je to nutný nebo to záleží na firmě to těžko říct :)

Je to nesmysl. Co nového jsi ve smlouvě měla? Smlouva je dohoda dvou stran, kde je uvedeno, od kdy člověk bude pracovat, na jaké pozici, na jaký úvazek, za jakých podmínek. Zaměstnavatel ti opravdu nemusí smluvně potvrzovat tvoje nové příjmení, to je jen tvoje změna osobních údajů, kterou zaměstnavateli doložíš.

Obara
Povídálka 20 příspěvků 10.10.18 13:47
@zrcadlo píše:
Je to nesmysl. Co nového jsi ve smlouvě měla? Smlouva je dohoda dvou stran, kde je uvedeno, od kdy člověk bude pracovat, na jaké pozici, na jaký úvazek, za jakých podmínek. Zaměstnavatel ti opravdu nemusí smluvně potvrzovat tvoje nové příjmení, to je jen tvoje změna osobních údajů, kterou zaměstnavateli doložíš.

Hele mě to vcelku bylo jedno, jen poté, co jsem donesla kopii oddacího listu jsem dostala novou smlouvu, která se vůbec v ničem nelišila kromě toho příjmení. Nepídila jsem se proč. Jen jsem překontrolovala všechny údaje, podepsala a tím to pro mě haslo. Možná je to zbytečný, nevím ..jen říkám zakladatelce svou zkušenost ;)

Luboš P
Zasloužilá kecalka 749 příspěvků 10.10.18 14:41
@Obara píše:
Hele mě to vcelku bylo jedno, jen poté, co jsem donesla kopii oddacího listu jsem dostala novou smlouvu, která se vůbec v ničem nelišila kromě toho příjmení. Nepídila jsem se proč. Jen jsem překontrolovala všechny údaje, podepsala a tím to pro mě haslo. Možná je to zbytečný, nevím ..jen říkám zakladatelce svou zkušenost ;)

To je špatně, buď nic nebo dodatek. Zádrhel je datum podpisu. Napsala jste aktuální datum, nebo antidatovala? Obojí je špatně. Zažil jsem i spor na téma spol. s r.o. vs. s.r.o.

Hanula1212
Kelišová 5076 příspěvků 10.10.18 14:53

@Obara na základě pracovní smlouvy vzniká nový pracovní poměr. Takže pokud jsi podepsala novou pracovní smlouvu, pak i s novou zkušební dobou atd.? To je nesmysl.

Hanula1212
Kelišová 5076 příspěvků 10.10.18 14:58
@Luboš P píše:
To je špatně, buď nic nebo dodatek. Zádrhel je datum podpisu. Napsala jste aktuální datum, nebo antidatovala? Obojí je špatně. Zažil jsem i spor na téma spol. s r.o. vs. s.r.o.

I dodatek je špatně! Ve smlouvě se nic nemění, dochází pouze ke změně osobních údajů, tak jak píše @zrcadlo . Jak by asi to asi antidatovala? Že teď by měli smlouvu paní Kropáčkové podepsánu paní Kropáčkovou s datem např. 2010, kdy byla ještě Nováková? Personalistce nebo účetní se pouze doloží nové jméno, přípdně adresa, ona si to poznačí, změní v systému a nahlásí na OSSZ. Ještě se změna dopíše do prohlášení k dani. Toť vše.

Luboš P
Zasloužilá kecalka 749 příspěvků 10.10.18 15:09
@Hanula1212 píše: Že teď by měli smlouvu paní Kropáčkové podepsánu paní Kropáčkovou s datem např. 2010, kdy byla ještě Nováková?

Přesně tak, lidé se soudí i o větší blbosti.

Lendeš
Kelišová 5285 příspěvků 10.10.18 15:41
@Hanula1212 píše:
@Obara na základě pracovní smlouvy vzniká nový pracovní poměr. Takže pokud jsi podepsala novou pracovní smlouvu, pak i s novou zkušební dobou atd.? To je nesmysl.

Pokud se uzavírá nová pracovní smlouva se stejným zaměstnavatelem, tak nemůže být znovu zkušebka. Takové ujednání ve smlouvě je neplatné.

Uživatel je onlineneila
Extra třída :D 10217 příspěvků 10.10.18 16:29
@BaraRed píše:
@neila
Kopii nové OP jsem dávala. Děkuji. :)

naprosto dostačující. Žádný dodatek a nová smlouva už vůbec není potřeba a kdyby jí po mě zaměstnavatel vyžadoval zbystřila bych.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Asia Argento zakouší vlastní hořkou medicínu: Vraťte mi moji práci! škemrá

Herečka Asia Argento (42) přišla o post porotkyně v italském X Factoru, neboť... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >