Po svatbě dodatek prac. smlouvy s novým jménem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

BaraRed
Kecalka 439 příspěvků 10.10.18 12:24
Po svatbě dodatek prac. smlouvy s novým jménem?

Zdravím,
prohlížela jsem si diskuze, ale můj dotaz jsem nikde nenašla, proto zakládám novou. Jsem od srpna vdaná a myslela jsem si, že po změně příjmení mi v práci dají buď novou smlouvu s novým jménem nebo alespoň dodatek ke smlouvě, ale nic se neděje. Říkám si, jestli je moje smlouva teď vůbec platná, když je na ní staré příjmení, ale možná jen přeháním, nevím. Máte s tím někdo zkušenost? Děkuji. :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Livlin
Ukecaná baba ;) 1526 příspěvků 10.10.18 12:29

Žádný dodatek se nedává.

neila
Extra třída :D 10737 příspěvků 10.10.18 12:29

@BaraRed není nutná nová smlouva ani dodatek, ale zaměstnavatel musí tuto změnu nahlásit na ossz. Dodala bych kopii nové občanky.

BaraRed
Kecalka 439 příspěvků 10.10.18 12:42

@neila
Kopii nové OP jsem dávala. Děkuji. :)

vjerunqa
Závislačka 3171 příspěvků 10.10.18 12:42

Ano, kopie nového OP je dostačující.

Obara
Povídálka 44 příspěvků 10.10.18 13:16
@BaraRed píše:
Zdravím,
prohlížela jsem si diskuze, ale můj dotaz jsem nikde nenašla, proto zakládám novou. Jsem od srpna vdaná a myslela jsem si, že po změně příjmení mi v práci dají buď novou smlouvu s novým jménem nebo alespoň dodatek ke smlouvě, ale nic se neděje. Říkám si, jestli je moje smlouva teď vůbec platná, když je na ní staré příjmení, ale možná jen přeháním, nevím. Máte s tím někdo zkušenost? Děkuji. :kytka:

Ahoj, já jsem tedy musela dodat kopii oddacího listu a novou smlouvu i s novým příjmením jsem taky podepisovala, ale jestli je to nutný nebo to záleží na firmě to těžko říct :)

smurfka
Nadpozemská drbna 29930 příspěvků 10.10.18 13:19

po svatbě jsem nic takového nedělala..ale je fakt že jsem se vdávala na rodičáku..když jsem se vrátila nová smlouva nebyla, dostala jsem akorát nové plaťáky a ty byli na nové přijmení už :nevim:

zrcadlo
Kelišová 6946 příspěvků 10.10.18 13:23
@Obara píše:
Ahoj, já jsem tedy musela dodat kopii oddacího listu a novou smlouvu i s novým příjmením jsem taky podepisovala, ale jestli je to nutný nebo to záleží na firmě to těžko říct :)

Je to nesmysl. Co nového jsi ve smlouvě měla? Smlouva je dohoda dvou stran, kde je uvedeno, od kdy člověk bude pracovat, na jaké pozici, na jaký úvazek, za jakých podmínek. Zaměstnavatel ti opravdu nemusí smluvně potvrzovat tvoje nové příjmení, to je jen tvoje změna osobních údajů, kterou zaměstnavateli doložíš.

Obara
Povídálka 44 příspěvků 10.10.18 13:47
@zrcadlo píše:
Je to nesmysl. Co nového jsi ve smlouvě měla? Smlouva je dohoda dvou stran, kde je uvedeno, od kdy člověk bude pracovat, na jaké pozici, na jaký úvazek, za jakých podmínek. Zaměstnavatel ti opravdu nemusí smluvně potvrzovat tvoje nové příjmení, to je jen tvoje změna osobních údajů, kterou zaměstnavateli doložíš.

Hele mě to vcelku bylo jedno, jen poté, co jsem donesla kopii oddacího listu jsem dostala novou smlouvu, která se vůbec v ničem nelišila kromě toho příjmení. Nepídila jsem se proč. Jen jsem překontrolovala všechny údaje, podepsala a tím to pro mě haslo. Možná je to zbytečný, nevím ..jen říkám zakladatelce svou zkušenost ;)

Luboš P
Zasloužilá kecalka 940 příspěvků 10.10.18 14:41
@Obara píše:
Hele mě to vcelku bylo jedno, jen poté, co jsem donesla kopii oddacího listu jsem dostala novou smlouvu, která se vůbec v ničem nelišila kromě toho příjmení. Nepídila jsem se proč. Jen jsem překontrolovala všechny údaje, podepsala a tím to pro mě haslo. Možná je to zbytečný, nevím ..jen říkám zakladatelce svou zkušenost ;)

To je špatně, buď nic nebo dodatek. Zádrhel je datum podpisu. Napsala jste aktuální datum, nebo antidatovala? Obojí je špatně. Zažil jsem i spor na téma spol. s r.o. vs. s.r.o.

Hanula1212
Kelišová 5120 příspěvků 10.10.18 14:53

@Obara na základě pracovní smlouvy vzniká nový pracovní poměr. Takže pokud jsi podepsala novou pracovní smlouvu, pak i s novou zkušební dobou atd.? To je nesmysl.

Hanula1212
Kelišová 5120 příspěvků 10.10.18 14:58
@Luboš P píše:
To je špatně, buď nic nebo dodatek. Zádrhel je datum podpisu. Napsala jste aktuální datum, nebo antidatovala? Obojí je špatně. Zažil jsem i spor na téma spol. s r.o. vs. s.r.o.

I dodatek je špatně! Ve smlouvě se nic nemění, dochází pouze ke změně osobních údajů, tak jak píše @zrcadlo . Jak by asi to asi antidatovala? Že teď by měli smlouvu paní Kropáčkové podepsánu paní Kropáčkovou s datem např. 2010, kdy byla ještě Nováková? Personalistce nebo účetní se pouze doloží nové jméno, přípdně adresa, ona si to poznačí, změní v systému a nahlásí na OSSZ. Ještě se změna dopíše do prohlášení k dani. Toť vše.

Luboš P
Zasloužilá kecalka 940 příspěvků 10.10.18 15:09
@Hanula1212 píše: Že teď by měli smlouvu paní Kropáčkové podepsánu paní Kropáčkovou s datem např. 2010, kdy byla ještě Nováková?

Přesně tak, lidé se soudí i o větší blbosti.

Lendeš
Kelišová 5570 příspěvků 10.10.18 15:41
@Hanula1212 píše:
@Obara na základě pracovní smlouvy vzniká nový pracovní poměr. Takže pokud jsi podepsala novou pracovní smlouvu, pak i s novou zkušební dobou atd.? To je nesmysl.

Pokud se uzavírá nová pracovní smlouva se stejným zaměstnavatelem, tak nemůže být znovu zkušebka. Takové ujednání ve smlouvě je neplatné.

neila
Extra třída :D 10737 příspěvků 10.10.18 16:29
@BaraRed píše:
@neila
Kopii nové OP jsem dávala. Děkuji. :)

naprosto dostačující. Žádný dodatek a nová smlouva už vůbec není potřeba a kdyby jí po mě zaměstnavatel vyžadoval zbystřila bych.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Ojojoj! Mikolas Josef odmítl milionový job: Nebude ho to mrzet?

Byl prvním zástupcem Česka, který si na Eurovizi nevylámal zuby a nepůsobil... číst dále >

Introvert Vetchý ukázal manželku. Sexbomba s odzbrojujícím úsměvem!

Ondřej Vetchý bezesporu patří k nejlepším českým hercům, také ale k těm... číst dále >

Články z Ona Dnes

Občas se mi povede jazykový trapas, říká japanoložka Anna Cima

Od dětství měla touhu psát, v dospívání se k tomu přidalo nadšení pro všechno... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >