Po téměř roce se začal v noci počůrávat

7016
24.11.15 22:45

Po temer roce se zacal v noci pocuravat

Ahoj,
potrebovala bych radu nebo aspon zjistit, zda se nekomu stalo.
Syn se odplenkoval na noc ve 25 mesicich, dala jsem mu tehdy v nouzi latkovku na noc, vadilo mu mokro a zacal radeji v noci chodit curat.
Bylo buzeni, byly nehody, ale vse to pomalu ustalo. Pred par tydny se zacal v cca 11 budit na curani. Postupne se ze samostatneho odbihani stal rev a nutnost me asistence a posledni cca dva tydny se mnozi nehody. Hlidam piti, hlidam, zda sel curat tesne pred spanim, opravdu cumim, zda cura. Vcera jsem ho sla po 2,5 hodinach vzbudit, dala vycurat, dobry. No a dnes cca po 2h rev a nehoda, takze jsem ani nestihla tam jit a dat ho vycurat.
Zadne stresy nema, s exmanzelem uz neziju dlouhodobe, vidaji se pravidelne.
Chodi 2× tydne od zari na krouzek nebo takovou miniskolku, libi se mu tam, louceni od prvni navstevy uplne v pohode, tesi se.

Co s nim, vydrzet, prevlikat a cekat, ze se to srovna samo? Budit? Vratit plinu? (to bych ale nerada)

On je z toho tez nestastnej, vcerejsi probuzeni bylo v pohode, nechal se odnest, posadit, hned to pustil… Kdyz se vzbudi pocuranej nebo to ma na krajicku, tak je rev.

Jeste teda musim rict, ze byl do nedavna vzorne dite, vzdor ho chyta az posledni dobou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

285
24.11.15 22:59

@Bibi239 Já bych počkala, pokud už to uměl, bude to podle mě jen chvilkové. U nás se také navrátili nehody a pak zase ustali. Podle mě to chce čas, ale vím, že je to náročné… Ale u nás to bylo i z nervíků, byla jsem rozhozená a on to vycítil.. Kolik je synovi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
24.11.15 23:42

@Fletrin ted je mu cerstve tri. Kdyby se neodplinkoval sam, mel by do ted na noc plinku a neprislo by mi to ani na mysl.
Jediny nervy ted mame z toho nastupu vzdoru a negativismu, kdy se vztekne venku xkrat, parkrat s sebou uz zkusil svihnout o zem, no takova ta klasika. Tak leda kvuli tomu, ze se sebou bojuje a jde to ven i timhle smerem :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lutonka
25.11.15 03:40

Moc tomu nerozumím-píšete, že se odplenkoval sám, ale zároveň že jste z nouze dala látkovku, aby mu vadilo mokro??
To noční čůrání souvisí s vyzráním nervové soustavy a „naučit“ se moc nedá. Pokud na to dítě není připravené, tak jej to akorát stresuje. Náš se odplenkoval opravdu sám (přestal mít v noci mokrou plenu) ve 26m a měli jsme jen jedinou nehodu a to když byl nemocný..Já bych na něj netlačila- pokud je z toho sám špatný, klidně bych mu ještě plenku dala (pokud teda bude chtít) a chviličku počkala. Plenu bych vzala až jí bude mít týden za sebou ráno suchou.

• Nahlásit
  • Citovat
15443
25.11.15 06:45

@Bibi239 Holka se mi na noc odplínkovala ve třech letech. Víc než rok byla bez nehody a letos, ve čtyřech letech, se začala opět počůrávat. Nehod bylo tak pět do týdne. Koupili jsme tréninkové kalhotky a tři měsíce byla v noci zaplenkovaná (nestíhala jsem prát). Jí to nevadilo (což pro mě bylo hlavní), já neměla stres, zda ráno bude nebo nebude mokrá a zkrátka jsme čekali. Je to tak 14 dní, kdy opět nehody ustali a plenkové kalhotky jsou suché. Chtěla jsem je dceři sebrat, ale ona sama si je bere :lol: Prostě došlo k nějakému vývoji a opět se vše ustálilo. Však na noční pomočování má ještě pořád nárok, tak mu dejte taky chvíli čas :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4578
25.11.15 07:00

Je pořád ještě maličký a důvodů může být povíce. Nehrotila bych to, za chvíli to zase přejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
753
25.11.15 08:42

Má ještě čas, neřešila bych :D nám se stane občas nehoda ještě i ted ve 4,5 prostě holka jak usne tak spí, někdy sebou mele že vim že chce čůrat a vzbudí nás to, jindy třeba když jí hodně polivky přes den :D a ještě do toho lemtá to prostě v noci pustí… ale určitě nejsme zastánce budit uprostřed noci a dávat vyčůrat ;) a to je třeba půl roku klid a pak obden nehoda…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20386
25.11.15 08:51

@Bibi239 ja bych take plenku vratila (pokud z ni nebude mit nejaky psychicky problem) a pockala bych. pokud se bude pocuravat dlouhodobe, tak bych to zacala resit okolo 4.5roku, ale rozhodne ne driv, oni opravdu potrebuji k tomu dospet ;)

Se synem mame problemy s nocnim pocuravanim porad (ale tam uz to resime s doktory), ale dcera se taky „odplenkovala“ sama, prestala se pocuravat v noci, ale nehoda se obcas stane, s tim pocitam, ale neni to tak hrozne. Ta se na curani i vzbudi v noci ;) (syn bohuzel ma tak tvrdy spanek, ze ho curani do pulnoci nevzbudi :( ).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.11.15 09:23

Já mám osobní zkušenostjako dítě, co se začalo počůrávat, ale až v 5 letech. Vždy se mi v noci zdál takový sen, jak vstanu, dojdu si na záchod a tam to pustím, no byl to jen sen. Na nervy byli všichni, včetně mě, těch doktorů, co se mnou mamka oběhala. A nakonec cca po roce mi to v hlavě secvaklo, že se v tom snu musím štípnout, to mě vzbudilo, a od té doby to bylo v pohodě.
Je ještě malý, může mít tvrdý spánek, nelámala bych to přes koleno, pokud nebude extra proti, vrátila bych na noc plínu, třeba tu natahovací, aby si mohl dojít sám, když bude potřebovat.
Anonymně z pochopitelných důvodů :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
753
25.11.15 09:30
@Anonymní píše:
Já mám osobní zkušenostjako dítě, co se začalo počůrávat, ale až v 5 letech. Vždy se mi v noci zdál takový sen, jak vstanu, dojdu si na záchod a tam to pustím, no byl to jen sen.

to se mi stalo to samé, pamatuju si, měla jsem puntíkatý pyžamo jak kdyby to bylo včera, bylo mi 6 :D naštěstí jen jednou, i dnes se mi občas zdá že sedim na WC ale nikdy si nesundám spodáry :D takže se vyčůrat nemůžu :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
25.11.15 12:15

@Lutonka v nouzi bylo mysleno, ze dosly jednorazovky, tak jsem dala latkovku, on se do ni pocural, citil mokro a dalsi noc se na curani rovnou vzbudil a mazal na zachod @Kakika dekuju, neco takoveho jsem potrebovala cist :) Taky jsem si rikala, ze by to mohlo byt obdobi, jen se trochu bojim, ze zaplinuju a pak to budu muset resit treba za dva roky.

Jinak ja jsem prvniho syna zpocatku pri odplenkovani budila, tudiz s buzenim nemam spatne zkusenosti, zadne chybne navyky si nevytvoril a spi celou noc jak dudek.Ale ve chvili, kdy nestihnu nejmladsiho ani na ten zachod vzbudit a uz je pocuranej, tak je to dost k prdu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
27.11.15 23:09

Tak jsem koupila balik plin a kdyz jdu spat, tak ho odnesu na zachod vycurat, plinu uz ma pocuranou, ale novou mu nedam a vydrzi az do rana. Prici se mi nechat ho v nacurany pline, kdyz vim, ze ji pocuranou ma. Jsem zvedava, jak dlouho se ho to bude drzet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
27.11.15 23:09

Tak jsem koupila balik plin a kdyz jdu spat, tak ho odnesu na zachod vycurat, plinu uz ma pocuranou, ale novou mu nedam a vydrzi az do rana. Prici se mi nechat ho v nacurany pline, kdyz vim, ze ji pocuranou ma. Jsem zvedava, jak dlouho se ho to bude drzet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama