Po večerním uspání vždy probuzení po třičtvrtě hodině

240
24.7.15 21:09

Po večerním uspání vždy probuzení po třičtvrtě hodině

Dobrý den.

Máme roční holčičku. Už od nějakého 2. měsíce se holčička po večerním uspání vždy znovu probudí po půl až tři čtvrtě hodině a musí se znovu uspat. Dříve se pak budila ještě jednou v noci okolo jedné hodiny. Teď už se v noci nebudí. Ale vždy se prostě po půl až tři čtvrtě hodině znovu vzbudí a je potřeba ji znovu uspat. Bez výjimky. Vážně každý den. Dáváme jí spát ve tři čtvrtě na osm a vůbec nepomáhá dát jí spát později. i když se dá spát v půl desáté, stejně se zase po půl až tři čtvrtě hodině vzbudí. Vždy před spaním dostane večeři, pak jí hned koupeme/sprchujeme, vyčistíme zuby a jde spát.

Zažil jste někdo něco podobného a co vám pomohlo, aby se dítě už nevzbudilo?

Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

26231
24.7.15 21:14

@lilu16 co to otočit? Vykoupat a pak navečeřet? Třeba je tím přebuzená a proto se budí :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6358
24.7.15 21:19

@lilu16 mně se syn takto budil, myslela jsem si, že je to po Sunaru, že má prdy…skoro vždy se mi to pak potvrdilo :D teď se mi to zase vybavilo :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
134
24.7.15 21:27

Náš prcek to má téměř stejně(6.měsíců). Naštěstí nemusíme uspáva, stačí podat dudlík ale vzbudí se tak téměř každý den. Myslím že to je při střídání spánkovych cyklu. Jinak si to neumím vysvětlit. Také se mi předtím budil kolem 1hodiny ráno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
240
24.7.15 21:36

Jak střídání spánkových cyklů? To nevím co je. Kdyby byla moc probuzená po koupání, tak to snad by nešla uspat ne? A hlavně ona to měla i když jsme ji někdy nevykoupali, že jsme byli pryč a vrátili jsme se později. Prdíky nemá, mléko k večeři nemá už od ukončeného 4.. měsíce. Měla kaši a pak už normální jídlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3532
24.7.15 21:45

@lilu16 - taky nam to delal s naprostou pravidelnosti. Ale byl v te dobe jeste kojen a pak se zacal v noci budit vic a vic. Takze tech problemu s nocnim spanek u nas bylo hodne. Uz si nepamatuji, jak to preslo, zda s tim naucenim samostatneho spani a usinani, ci necim jinym. Takze v tomto neporadim. Ale probouzel se taky pul hodiny az 3/4 hodiny po vecernim uspani presne jak popisujes. Prislo mi, ze ten mozek si na to zvykl, odmital dudlik, takze bylo potreba znova uspavat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13509
24.7.15 21:49

Malej to ma podobne musi usnout mimo postylky nejlip u me kdyz ho tam prendam chvili spi v klidu a po chvili se probouzi a zas chce ven… jinak je asi lepsi jist az po koupeli, aspon ja to tak delam driv mi malej ublinkaval ve vane :-) nespi mala treba odpoledne? malej kdyz se vyspi vic pres den tak spi vecer chvili a pak nemuze zabrat znova nekdy ho uspavam do 2 do rana :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
240
24.7.15 21:54

Zkoušela jsem i nedat jí spát přes den. Ale nemá to žádný výsledek. I když před den nespí vůbec, je to stejné. Malá mi neublikává už vůbec. A krmit po koupání jí nechci. Jedna je zvyklá, že po koupánísprchování a zubech se jde spát a také protože už večeří sama a docela se umaže, takže jsem ráda, že se pak umyje. Navíc mám pocit, že jí teplá voda hezky unaví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1606
24.7.15 22:06
@lilu16 píše:
Zkoušela jsem i nedat jí spát přes den. Ale nemá to žádný výsledek. I když před den nespí vůbec, je to stejné. Malá mi neublikává už vůbec. A krmit po koupání jí nechci. Jedna je zvyklá, že po koupánísprchování a zubech se jde spát a také protože už večeří sama a docela se umaže, takže jsem ráda, že se pak umyje. Navíc mám pocit, že jí teplá voda hezky unaví.

Tak evidentne ji zas tak moc ta tepla voda neunavi :mrgreen:…a jak dlouho vam to druhe uspavani trva. Ja myslim, ze z toho vyroste, sama piser, ze driv se budila jeste v noci a to odpadlo. Treba to chce jen svuj cas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
240
25.7.15 07:30

Evidentne ji unavi, kdyz na prvni uspavani spi do peti minut:-D nejak nechapu, co do toho porad pletete to koupani:-D Jak rikam, po koupanisprchovani spi hned.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
240
25.7.15 07:32

Na druhe uspavani ji uspavame obvykle tak 10 minut.

Příspěvek upraven 25.07.15 v 07:40

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
805
25.7.15 07:39

Ahoj, nám to dělal malej taky, když mu byl přibližně rok, trvalo to několik měsíců, mlékem před spaním to u nás nebylo. Taky jsem to brala tak, že to je určitě střídáním spánkových cyklů, i sedí ta doba - u nás to bylo vždy 45 minut, ať šel spát kdykoliv (večer, přes den se to nestávalo). Zmizelo to samo časem… osobně bych to neřešila, zbytečně se to dítě rozháže, pokud už je na něco zvyklé. Já taky musela znovu uspat - lehnout si k němu, utišit a počkat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
240
25.7.15 07:42

Devcata, ja nevim co to je stridani spankovych cyklu. Nase to ma proste od dvou mesicu do ted.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1911
25.7.15 07:45

Neres to!!!

Nam to, tusim starsi :think:,taky delala a spis jsme se tim bavili jak byla presna na minutu, no hned pak zas zase zalomila :palec:!Ani nevim jak dlouho to trvalo :think: :nevim:

Takovych fazi jeste bude!!! ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.7.15 08:54

Mám to samé s tou mojí je jí 14 měsíců a má to tak od 6 měsíce prostě nejpozději do 40 minut vzhůru a uspávám znova zkusila jsem vše a nic na ní nezabírá :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama