Po vysazení antidepresiv nesnesu svého přítele

Anonymní
26.12.19 13:14

Po vysazení antidepresiv nesnesu svého přítele

Brala jsem x let antidepresiva (derpese, uzkostne stavy). Rozhodla jsem se postupne vysazovat, ale od te doby mi zacal strasne vadit muj pritel. Dospelo to az do faze uplne alergie na nej. Nemate nekdo podobnou zkusenost? To opravdu mohou tyto leky a jejich vysazeni tolik ovlivnit vnimani cloveka? Cekala jsem, ze se to treba postupne zlepsi, ale ma to presne opacnou dendenci.
Je mi ho moc lito, ale uz ho opravdu nejak nemuzu vystat (vadi mi jak jí, jak dycha, jak se pohybuje, vsechno…) a jsem si jista, ze je to v souvislosti s tím vysazením AD…:(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1228
26.12.19 13:19

A zkusila si treba na nejakou dobu nekam odjet?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3835
26.12.19 13:20

A kdyz s nim nejsi, tak jsi stastna a tyhle pocity nemas? Kdyz treba pojedeš na tyden k rodicum, tak k nim lasku citis a ne nervozitu a averzi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1433
26.12.19 13:43

No oni ty ad utlumuji emoce i ty spatne i ty dobre. Vy jste se seznamili, kdyz jsi ad uz brala?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.12.19 14:15

Já to mám i bez antidepresiv. Prostě mi časem začal muž lézt na nervy. Vadí mi, že funí, mlaská, chrápe, jsem na něj alergická.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.12.19 14:42

Ano, seznamili jsme se pred dvema lety, kdyz jsem AD uz brala. Mě spis znepokojuje to spojeni s tim vysazenim. Čili na AD si vyberu nejakeho partnera, jsem s nim a kdyz prasky vysadim, tak je tam najednou z me strany neprekonatelna averze, ktera se stupnuje…?

Pravda je, ze me obecne zacali lidi kolem vic rozcilovat, jsem hodne podrazdena, ale to jsem byla i s praskama. S dcerou jsem v pohode, tam se zadna zmena neprojevila.

Kdyz odjedu, tak citim spis ulevu a ani se k nemu moc vracet nechci. Jen me proste mrzi, ze se o to nicim nezapricinil, za nic nemuze a ze to nejspis opravdu je tema praskama…:(

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.12.19 14:47

Mě se stala podobná věc. Několik let mi bylo psychicky úzko, potom jsem začala brát antidepresiva, asi dva roky jsem je brala. Když jsem začala vysazovat, tak jsem vše ve svém okolí chtěla vyměnit, kromě rodiny. Nejdřív, při vysazování, jsem bojovala i s pocity k rodině, ale ty časem ustaly. Lidi, co mi doopravdy nic extra v životě nedali (myslím lásku, podporu, laskavost), tak ty jsem vymazala úplně. Změnil se mi postoj k životu, rodinu miluju, ale ten zbytek známých mě vůbec nezajímá, také mi připomínají moji smutnou minulost a hlavně nevidím smysl v určitých přátelstvích. Ti opravdoví, a je jich hodně málo, zůstali. Přechod do normálního života chvíli trvá, mě trvá několik let. Nemám totiž ráda změny v životě, tak měním maličkosti, den po dni. A je mi opravdu mnohem lépe, než dříve :srdce: držím palce :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
598
26.12.19 14:56

Nekde jsem cetla ze AD meni osobnost, vnimani. Jsi pod vlivem leku. Muze, ktereho ted mas, by sis bez leku pravdepodobne ani nevybrala. Proto ta averze. Tezko rict, zda se to zmeni k lepsimu. Podobne na nas pusobi i HA. Ale tam jde spis o vykyvy nalad. Tim uzivanim AD sis snizila laťku pri vyberu chlapa. Ale jak pisu, jen jsem to nekde cetla. Ale mozne je vse.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32003
26.12.19 14:57
@Anonymní píše:
Brala jsem x let antidepresiva (derpese, uzkostne stavy). Rozhodla jsem se postupne vysazovat, ale od te doby mi zacal strasne vadit muj pritel. Dospelo to az do faze uplne alergie na nej. Nemate nekdo podobnou zkusenost? To opravdu mohou tyto leky a jejich vysazeni tolik ovlivnit vnimani cloveka? Cekala jsem, ze se to treba postupne zlepsi, ale ma to presne opacnou dendenci.
Je mi ho moc lito, ale uz ho opravdu nejak nemuzu vystat (vadi mi jak jí, jak dycha, jak se pohybuje, vsechno…) a jsem si jista, ze je to v souvislosti s tím vysazením AD…:(

Pokud jste spolu dva roky, mohla opadnout ta první fáze zamilovanosti. Ačkoliv netuším, jak to při AD funguje ta zamilovanost. Zkusila bych občas vypadnout, začít něco nového, soustředit se na sebe. Pokud by se to nezlepšilo, asi bych příteli dala šanci poznat někoho, komu na nerva nepoleze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3356
26.12.19 16:43

Záleží i co za AD bereš. V jaké síle a dávkách a jestli to ještě nekombinuješ s nárazovkama např. Lexaurin, Neurol, a pod.. Také vycházím z toho, že se dávky ke konci delšího užívání AD lékařem většinou snižují.
Doporučuji jedno, pokud Ti je partner silně proti srsti, vykašlala bych se na tento vztah. Poté bych začala makat hlavně sama na sobě, a to tím směrem, abys běžný život ( a i partnerský vztah) zvládla bez užívání AD. AD Ti podpoří serotonin, ale problémy, život a postoj k němu Ti nespraví ani náhodou. Do vztahů bych se hrnula až budeš psychicky cajk. Zkusila jsi třebas psychoterapie, změnu psychiatra?
Nevím, co Ti přesně je, že dlouhodobě bereš AD ( nečetla jsem celou diskuzi), takže vycházím z předpokladu, že situace je řešitelná, i když je to běh na dlouhou trať. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1433
26.12.19 20:48
@Anonymní píše:
Ano, seznamili jsme se pred dvema lety, kdyz jsem AD uz brala. Mě spis znepokojuje to spojeni s tim vysazenim. Čili na AD si vyberu nejakeho partnera, jsem s nim a kdyz prasky vysadim, tak je tam najednou z me strany neprekonatelna averze, ktera se stupnuje…?

Pravda je, ze me obecne zacali lidi kolem vic rozcilovat, jsem hodne podrazdena, ale to jsem byla i s praskama. S dcerou jsem v pohode, tam se zadna zmena neprojevila.

Kdyz odjedu, tak citim spis ulevu a ani se k nemu moc vracet nechci. Jen me proste mrzi, ze se o to nicim nezapricinil, za nic nemuze a ze to nejspis opravdu je tema praskama…:(

No muze to byt tema praskama, ale nemusi to znamenat, ze sis vybrala spatneho partnera. Mozna, ze je to tak, ze diky ad sis vybrala supr chlapa a ted je potreba napriklad zjistit, proc te lidi iritujou a jak to resit. Rekla bych vetsine partnerstvi se lidi po case zacnou iritovat. Nekdy je to dost konkretni - jakoze ti vadi, ze partner treba dela bordel. Ale nekdy ti vadi jenom to, ze dejcha a pak se za tim neco jineho skryva a nekdy dosti spletityho. Ja bych to asi zkusela rozebrat s nekym kdo s tim ma zkusenost, psychoterapeut, psycholog. Ale pozor, ne kazdej odbornik je dobrej a nekdo ma treba talent na tohle ale ne na tamto. Ale podle me to je jedina cesta… Jo ale muze to byt cely uplne jinak. Takhle z par slov tezko soudit. Ale ten vztah bych nez tomu proc a jak te irituje bych nerusila, muze mit zasadni vliv na to, ze ses stabilizovala a dokazala ty ad vysadit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.12.19 07:51
@Anonymní píše:
Je mi ho moc lito, ale uz ho opravdu nejak nemuzu vystat (vadi mi jak jí, jak dycha, jak se pohybuje, vsechno…) a jsem si jista, ze je to v souvislosti s tím vysazením AD…:(

No uz ti neni vsechno jedno…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat