Po zavedení příkrmů začíná maličký odmítat UM

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Petrra
Závislačka 4817 příspěvků 120 inzerátů 19.10.10 14:18
Po zavedení příkrmů začíná maličký odmítat UM

Prosím, poraďte…
Už nevím, co si mám počít. Malý nebyl nikdy nijak veliký jedlík, ale teď, co jsme na radu Mudry začaly dávat příkrmy lžičkou (v poledne mrkvičku a večer kaši), tak mi začal UM (Bebu) vyloženě odmítat. Je boj do něj dostat třeba jen 50ml… Zkoušela jsem mu dávat UM i lžičkou - to „zajásal“, ale jakmile zjistil, že je to mlíčko, tak ho začal hned plivat. Problémy s baštěním mlíčka nemáme v noci, když ještě napůl spí - to vymlaskne 100ml ani nevím jak, ale během dne je to strašný boj. Myslíte, že mi může pomoci změna UM? Když jsem o tom mluvila s Mudrou, tak mi řekla, že na příkrmy jsme měli ještě čas - nějak si moc nerozumí :zed: Předem díky za reakce

Reakce:
flamenga
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.10 14:22

ahoj… ja sa chystám na prvé príkrmy od nedele… malý bude mať zajtra rovné 4 mesiace… tak si ma trošku „vydesila“, aby sme nedopadli rovnako. Môžem sa opýtať, či mal malý „znaky“ na príkrmy? Myslím to, čo sa všade dočítaš: vie sedieť podoprený, drží vzpriamene hlavičku (proste vyššia telesná námaha vyžaduje viac energie), pozerá na teba keď ješ a doslova ťa hltá, oblizuje sa… náš totiž toto všetko „má“, tak sme sa rozhodli na príkrmy od ukončeného 4.mesiaca. Sme na UM… ale teda toto by som nerada zažiť… Lekárka nám tiež odporúčala príkrmy od ukončeného 4. mesiaca…
Joj a ešte… malý si za posledné dva dni zvýšil dávku na 150ml každé tri hodiny, čo sa mi zdá veľa..... a v noci sa budí každé tri hodiny na papanie, stiahne 150ml, len tak fukne… :nevim:

rhiannon
Neúnavná pisatelka 15406 příspěvků 19.10.10 14:35

No, my už tedy máme dopoledne i ovoce, takže mi malý pije 200 ml v 5 ráno a pak má mléko až okolo 15.hodiny odpoledne a trošku na žízeň po kaši před spaním…
Když jsem zaváděla příkrmy, tak po kaši nechtěl mlíko vůbec (trvalo to asi 14 dní)…v těch 5 vymlaskne vždycky a když jsem ještě dávala dopoledne, byl to taky boj…teď musím říct, že si mlíka začíná vážit, je za něj rád :wink: Zkus ještě vydržet, jak dlouho přikrmuješ??

Pavlínka05
Ukecaná baba ;) 1192 příspěvků 19.10.10 14:36

Petrra,kolik má mrnous měsíců?…zkusit změnit UM a pokud to nezabere tak nahrazovat v mléčných kaších.....mě malá jakékoliv mléko odmítala po odstavení,ale to jí bylo skoro 8měsíců…záleží na věku

rhiannon
Neúnavná pisatelka 15406 příspěvků 19.10.10 14:37

K té změně UM - já už takhle jednou měnila, když mi začal předchozí značku ze dne na den plivat…a pomohlo to :wink:

Issabell28
Kecalka 455 příspěvků 19.10.10 14:45

Tak mu to mlíčko zkus ochutit třeba přesnídávkou, některé děti nemají rády chuť mléka nebo nahradit mléko mléčnou kaší s příchutí.Nám je 6 měsíců, malej baští jako o závod všechno kromě mléka, dostanu do něj jen ve spánku někdy kolem 22h 270 ml ochucený kaše a pak se vzbudim třeba okolo 5h ráno a znova 270ml kaše, jinak by mlíko nevypil vůbec žádný.Jsou speciální jogurty pro děti, ale ty jsou až od 6měsíce.

Petrra
Závislačka 4817 příspěvků 120 inzerátů 19.10.10 15:46
rhiannon píše:
No, my už tedy máme dopoledne i ovoce, takže mi malý pije 200 ml v 5 ráno a pak má mléko až okolo 15.hodiny odpoledne a trošku na žízeň po kaši před spaním…
Když jsem zaváděla příkrmy, tak po kaši nechtěl mlíko vůbec (trvalo to asi 14 dní)…v těch 5 vymlaskne vždycky a když jsem ještě dávala dopoledne, byl to taky boj…teď musím říct, že si mlíka začíná vážit, je za něj rád :wink: Zkus ještě vydržet, jak dlouho přikrmuješ??

Kaši dávám večer tak 14 dní a v poledne mrkev čtvrtý den. Asi teda zkusím koupit místo Beby jiné UM a uvidíme…

deniss
Nováček 3 příspěvky 19.10.10 16:33

Pavlinka chcem sa opytat,ci si nahradila po odstaveni mlieko cisto mliecnou kasou? A davala si to mrnousovi z flase ci lyzickou?
Nas mrnous ma 10 mesiacov a tiez UM nechce :cry: , tak preto ma to veelmi zaujima…
a mlecne kase s akou prichutou napr.?

cherubínek
Kelišová 7257 příspěvků 19.10.10 21:03

ahoj,měla jsem stejný problém. Je nám 7.měsiců a mliko už nechce vůbec,jen když spí a i to je boj. Po několika dnech i nocí které jsem probrečela už na to prdim. Ráno má kaši,pak masozeleninu,mléčnou svačinku,ovoce a pak kaši. No a přes noc mlíko když ho vezme :)

Váš příspěvek
Reklama