Po zničení originálu smlouvy

15
27.12.20 15:04

Po zničení originálu smlouvy

Dobrý den,

mám s někým napsanou (ručně) a podepsanou smlouvu. Originál má druhá strana a kopii já osobně nemám. Prý až dluh splatím, tak originál smlouvy zničí. Teď je čas na můj dotaz: když se originál zničí, ale ten člověk (se špatnými umysly) si ji oskenoval a má kopii/kopie. Jakou má/mají kopie hodnotu?…Respektive se jednoduše ptám, když bude zničen originál, bude po mně moci ještě něco vyžadovat nebo se se mnou dokonce soudit na základě „pouhé“ kopie?

Snad rozumíte mé otázce.
Budu moc ráda za odpovědi.
Prosím, nesuďte byla jsem vydírána. Chci jen aby to bylo za mnou a víc potíží již nesnesu, tak prosím racionálně.

Moc děkuji. :srdce:
Přeji krásné svátky. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
909
27.12.20 15:05

Tak si nech podepsat, že bylo splaceno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10102
27.12.20 15:09

Pokud je smlouva na půjčku, tak by hlavně člověk měl mít potvrzení o daných splátkách. Jinak se dá určitě využít i kopie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6772
27.12.20 15:12

Tak pokud máte v ruce důkazy (výpisy z účtu, podepsané potvrzení atd.), že jste dluh zaplatila, tak si to může nakopírovat/oskenovat 1000× a je mu to k prdu. Pokud peníze dávate z ruky do ruky, bez potvrzení a důkazů, tak je to vaše blbost a může použít určitě i kopii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
322
27.12.20 15:13
@Anonymní píše:
Dobrý den,

mám s někým napsanou (ručně) a podepsanou smlouvu. Originál má druhá strana a kopii já osobně nemám. Prý až dluh splatím, tak originál smlouvy zničí. Teď je čas na můj dotaz: když se originál zničí, ale ten člověk (se špatnými umysly) si ji oskenoval a má kopii/kopie. Jakou má/mají kopie hodnotu?…Respektive se jednoduše ptám, když bude zničen originál, bude po mně moci ještě něco vyžadovat nebo se se mnou dokonce soudit na základě „pouhé“ kopie?

Snad rozumíte mé otázce.
Prosím, nesuďte byla jsem vydírána. Chci jen aby to bylo za mnou a víc potíží již nesnesu, tak prosím racionálně.

Nikomu bych nikdy nedala peníze - splátku bez dokladu o zaplacení. Nebo posílat z účtu s i identifikací účelu platby.
I kopie může sloužit jako důkaz, bylo by pak na tobě prokázat, že je to zaplaceno/ zfalšováno apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6428
27.12.20 15:23

Pokud nemáš důkazy, že jsi dluh splatila tak klidně může použít kopii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2791
27.12.20 15:24

Dej mu podepsat tzv. kvitanci, potvrzení o splacení dluhu. V kvitanci musí být uvedeno jméno dlužníka i věřitele, předmět plnění, místo a čas, kde a kdy byl dluh splněn. Na internetu budou určitě vzory, tak se inspiruj. Přikládám takový základní vzor. Dá se vhodně upravit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62164
27.12.20 15:33

Nech si podepsat splaceni dluhu, ne. Jinak pokud máš důkazy, že platíš, použít to nemůže. Pokud dáváš prachy na ruku, tak to není dobrý nápad

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.12.20 15:36

Taky jsem už nad tím přemýšlela, že ho nechám něco takového podepsat, ale bojím se, že ani nevím, jak se doopravdy jmenuje a lhal mi. Tak snad to dobře dopadne a není to ke všemu psychopat…
:srdce: :srdce: :srdce:
KAŽDOPÁDNĚ VŠEM MOC DĚKUJI ZA REKCE, MOC SI TOHO VÁŽÍM, JSTE PRO MĚ NÁSLEDUJÍCÍCH PÁR DNÍ, MOŽNÁ I DO KONCE ŽIVOTA, SLUNÍČKA!
:srdce: :srdce: :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
5618
27.12.20 15:39
@Anonymní píše:
Taky jsem už nad tím přemýšlela, že ho nechám něco takového podepsat, ale bojím se, že ani nevím, jak se doopravdy jmenuje a lhal mi. Tak snad to dobře dopadne a není to ke všemu psychopat… :srdce: :srdce: :srdce:
KAŽDOPÁDNĚ VŠEM MOC DĚKUJI ZA REKCE, MOC SI TOHO VÁŽÍM, JSTE PRO MĚ NÁSLEDUJÍCÍCH PÁR DNÍ, MOŽNÁ I DO KONCE ŽIVOTA, SLUNÍČKA! :srdce: :srdce: :srdce:

to maji zase na psychiatrii povoleny pristup k netu? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19620
27.12.20 15:55

Tak snad mas doklad o zaplacení ne. Strana 1. Smlouvu s částkou a podmínkami (úroky) a strana 2. ze podmínky dodržena, zaplatila :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6772
27.12.20 16:13
@Anonymní píše:
Taky jsem už nad tím přemýšlela, že ho nechám něco takového podepsat, ale bojím se, že ani nevím, jak se doopravdy jmenuje a lhal mi. Tak snad to dobře dopadne a není to ke všemu psychopat… :srdce: :srdce: :srdce:
KAŽDOPÁDNĚ VŠEM MOC DĚKUJI ZA REKCE, MOC SI TOHO VÁŽÍM, JSTE PRO MĚ NÁSLEDUJÍCÍCH PÁR DNÍ, MOŽNÁ I DO KONCE ŽIVOTA, SLUNÍČKA! :srdce: :srdce: :srdce:

A to si jako napsal na smlouvu falešný jméno? S tím to u soudu fakt daleko nedotáhne :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29190
27.12.20 16:17
@Anonymní píše:
Dobrý den,

Snad rozumíte mé otázce.

A jakým způsobem splácíš? Schováváš si doklad o zaplacení? Jestli ani nevíš, jaknse jmenuje doopravdy, proč sis takovým způsobem půjčovala?!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.12.20 16:19

Ne, jméno tam ani napsané není, smlouvu jsem psala já rukou a on diktoval, bylo napsáno pouze “níže podepsaný”, ale ani se přede mnou nepodepsal…

• Citovat
  • Nahlásit
5618
27.12.20 16:23
@Anonymní píše:
Ne, jméno tam ani napsané není, smlouvu jsem psala já rukou a on diktoval, bylo napsáno pouze “níže podepsaný”, ale ani se přede mnou nepodepsal…

si delas tady srandu, ze… tak hloupy snad nikdo nemuze byt? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat