Po zpackaném prvním porodu strach i ze sekce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Onlythis
Stálice 75 příspěvků 04.03.18 15:15
Po zpackaném prvním porodu strach i ze sekce

Ahoj. Za necelé tři týdny čekáme nový přírůstek do rodiny a na mě už sedá úzkost až deprese z dalšího porodu. Prvního syna jsem rodila vaginálně a dodnes mi z toho zbyly ještě nějaké následky plus docela slušné trauma. Byl to porod zpackaný od začátku do konce. Syn je naštěstí po tom všem v pořádku, nicméně to neznamená, že já jen tak zapomenu. Druhý porod mám naplánovaný sekcí, takže co se týká miminka to bude snad bezpečnější. Ale mám šílený strach, že se něco pokazí i tak, nebo že se porod rozběhne dřív a skončí to stejně nebo hůř než poprvé. Navíc, přece jenom je to operace…Porodnici, kde budu rodit, máme sice 10 minut od baráku, ale stejně je tu takový ten pocit, co když…Jediné, co mě drží pohromadě je péče o prvního syna a můj manžel, který je mi super oporou. Mám paradoxně asi největší strach z cévkování a samozřejmě z napichování spinálu. Vůbec se nebojím bolesti po operaci, myslím, že horší než poprvé to být nemůže a pár operací už mám za sebou. Byla jste některá v podobné situaci? Jak jste to zvládaly?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

kacenka.sks
Kecalka 402 příspěvků 04.03.18 15:20

Ahoj! Me cevku zavedli az po napichnuti spinalu, takze o tom jsem ani nevedela. Jinak spinal, no hele nic to neni, ale pochali mi ho na ctyrikrat…pri poslednim vpichu rikala, ze jestli se to nepovede, tak daji celkovou. Hrozne mi to strilelo do stran, ne bolest, jen brneni, ale to vis, ze mi blesklo hlavou,,co kdyz ochrnu?,,…jinak bolest po neni temer zadna, dostavas po dobu v nemocnici injekce a cipky na bolest, potom uz si na to ani nevzpomenes. Určitě se neboj, vse bude v poradku. Vazne to nic neni :hug:

kacenka.sks
Kecalka 402 příspěvků 04.03.18 15:22

Jo a prvni jsem mela akutni cisar, taky ok…ale druhou sekci jsem se bala daleko vic, ta prvni byla necekana a ta druha nechtena, dostala jsem hepatopatii a proste to jinak neslo, vyvolani nezabralo :lol:

Makca87
Kelišová 6968 příspěvků 04.03.18 15:26

Cévka je zavedená do minuty a spinál běžně píchají na dvakrát ;-)… těch pár sekund- až minut, Vás nezabije ;).

Ester13
Kelišová 5436 příspěvků 04.03.18 15:28

Neboj, sekce je úplně v pohodě. Cévkování fakt nic není, mnohdy ho dělají až po spinálu, nic necítíš. Pro mě bylo nepříjemné jen to, že jsem měla pak pocit, že se mi chce čůrat, ale to nebylo po sekci, ale když jsem ležela měsíc na JIP kvůli něčemu jinému. Operace to sice je, ale já jsem ráda, že jsem nemusela rodit vaginálně. Držím palce, bude to oproti prvnímu porodu procházka růžovým sadem.

Tichošlápek
Echt Kelišová 8220 příspěvků 04.03.18 15:40

Cevkovali mne po běžném porodu a ani jsem si toho nevšimla ;) nic to není. U cs ten strach nevadí, však nebudeš muset nijak spolupracovat - jen ležet. Zvládneš to a za zdrave mimi to stojí

Anonymní  04.03.18 16:03

Ono si moc nevybereš, může se totálně i pokazit císař. Sestra má za sebou oba porody a říkala, že císař byl pro ní hrozný a jizva se jí teda zhojila šíleně.

blobfish
Závislačka 4357 příspěvků 04.03.18 16:08
@Anonymní píše:
Ono si moc nevybereš, může se totálně i pokazit císař. Sestra má za sebou oba porody a říkala, že císař byl pro ní hrozný a jizva se jí teda zhojila šíleně.

Jó, tím zakladatelce určitě pomůžeš :roll:

The_Assassin
Kecalka 420 příspěvků 04.03.18 16:15

Koukala jsem ti na profil, že jsi prvního synka měla před rokem, tak snad to trauma nebude tak velké ;) Ber to tak, že dítě je prostě na cestě a nějak se ven dostat musí, co už člověk zmůže :D Mám za sebou dva císaře, dalo se to přežít i se spinálem a cévkou, klidně bych do toho šla znovu. Držím palce a neboj se :kytka:

LaPaloma
Kecalka 467 příspěvků 04.03.18 16:16

Já myslím, že víš, že cévkování je jako pohlazení proti kontrakcím, takže toto je dost zbytečný strach. Mně dali cévku ještě na sesterně před tím vším, došla jsem s ní i na sál k lehátku.
Napichování páteře nebolí, jenom to tak trochu křupne. Účinkuje to za chviličku. Celý je to pohoda proti normálnímu porodu.
Jediná nepříjemnost - pravděpodobně pak při odeznívání anestezie budeš mít třesavku/až zimnici. Vyžádej si peřinu navíc, pokud to přijde. Byly jsme 3 v pokoji a měly jsem jí tam všechny. Prý to je normální. Trvá to asi hodinu.
A nejhorší na závěr - blbě se hubne přes břicho. To je na tom všem fakt nejhorší. Ale dostaneš něco na stažení dělohy - v infuzi a v injekcích.
Není čeho se bát po zpackaném porodu to je procházka růžovou zahradou.

Makca87
Kelišová 6968 příspěvků 04.03.18 16:42

@LaPaloma křupne? Já teda nic neslyšela :D. Třesavku jsem neměla, byla jsem po císaři úplně v pohodě. Hubne každá jinak ;), i při normálním porodu. Já po dvou císařích neměla problém.

Cévka je blbá akorát v tom, že má člověk pocit, že pořád čůrá ;). Mě na začátku během císaře klesl tlak a začala jsem se ztrácet, ale sestra mi hned mrskla mokrý hadr na obličej a hned jsem se vzpamatovala ;). Říkala, že je to úplně normální.

rena621
Zasloužilá kecalka 900 příspěvků 04.03.18 16:49
@Onlythis píše:
Ahoj. Za necelé tři týdny čekáme nový přírůstek do rodiny a na mě už sedá úzkost až deprese z dalšího porodu. Prvního syna jsem rodila vaginálně a dodnes mi z toho zbyly ještě nějaké následky plus docela slušné trauma. Byl to porod zpackaný od začátku do konce. Syn je naštěstí po tom všem v pořádku, nicméně to neznamená, že já jen tak zapomenu. Druhý porod mám naplánovaný sekcí, takže co se týká miminka to bude snad bezpečnější. Ale mám šílený strach, že se něco pokazí i tak, nebo že se porod rozběhne dřív a skončí to stejně nebo hůř než poprvé. Navíc, přece jenom je to operace…Porodnici, kde budu rodit, máme sice 10 minut od baráku, ale stejně je tu takový ten pocit, co když…Jediné, co mě drží pohromadě je péče o prvního syna a můj manžel, který je mi super oporou. Mám paradoxně asi největší strach z cévkování a samozřejmě z napichování spinálu. Vůbec se nebojím bolesti po operaci, myslím, že horší než poprvé to být nemůže a pár operací už mám za sebou. Byla jste některá v podobné situaci? Jak jste to zvládaly?

Muzeme Ti tu psat ale strachu se nezbavis. Planovana sekce je nejmin rizikova co se tyce porodu a co mam zname vsechny jsi to chvalili a ze uz by normalne ani rodit nechteli. Jizva se zahoji a zapomenes na to. Nejhorsi je prej kdyz te postavi na nohy po operaci bolest ale da se to vydrzet. Drzim palce urcite to dobre dopadne to jsi rikej porad az budes u toho.

LaPaloma
Kecalka 467 příspěvků 04.03.18 17:22
@Makca87 píše:
@LaPaloma křupne? Já teda nic neslyšela :D. Třesavku jsem neměla, byla jsem po císaři úplně v pohodě. Hubne každá jinak ;), i při normálním porodu. Já po dvou císařích neměla problém.Cévka je blbá akorát v tom, že má člověk pocit, že pořád čůrá ;). Mě na začátku během císaře klesl tlak a začala jsem se ztrácet, ale sestra mi hned mrskla mokrý hadr na obličej a hned jsem se vzpamatovala ;). Říkala, že je to úplně normální.

No, fakt, já slyšela křupnutí. Ale on to asi nebyl úplně klasický epidurál - napichovali mi záda na minimálně 2 místech, jestli ne na 3. Ale nebolelo to.
Pocit, že pořád močím, jsem neměla, stejně pak není cítit tělo od žeber do nohou.
Ale každopádně proti nepostupujícímu vaginálnímu porodu je běžný císař bez komplikací hotová paráda.

Anonymní  04.03.18 19:48

Kazdy porod je uplne jiny. Muj prvni trval pres 30 hodin a byl sileny, koncil vakuovou pumpou a silene to bolelo. Druhy trval od silnych kontrakci hodinu a byl v ramci moznosti uzasny. Takze chapu Tve obavy, ale prvni hruza neznamena automaticky, ze druhy bude taky des bes :kytka:

Onlythis
Stálice 75 příspěvků 04.03.18 21:07

Holky díky. Doufám, že napoprvé už jsem si smůlu vybrala a teď se všechno povede jak má.

@anonym Snažím se si říkat, že druhý porod nemusí být taková hrůza a doufám, že jsem se za nás za oba rozhodla správně.

@The_Assassin Jo, to máš pravdu a ani bych teda těhotná být napořád nechtěla :lol:.

Prvního máme navíc z ivf, těhotenství bylo rizikové a ještě tak pitomě zakončené. Teď je od začátku až na pár drobností všechno v pořádku, i když jsem denně nosila malého v náručí, jen teď ke konci už to moc nejde kvůli bolestem v břiše a v pánvi. Tak se snažím se přesvědčit, že i ten jeho příchod na svět bude ok, i když půjde ven břichem. Možná proto tak plaším, protože si strašně moc přeju, aby to proběhlo všechno hladce :nevim:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Velká očekávaní ohledně filmu Dukla 61: Něco tak dobrého ČT neudělala!

Je 7. července 1961 a v havířovském dole začne hořet. Nejdřív je cítit pach... číst dále >

Čeho se pašeračka Tereza bojí? Vyhýbá se odpovědi na bývalého právníka

Pašeračka Tereza změnila před více než měsícem advokáta a s pomocí nového... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vychytávky ekožen: veganské kondomy, kartáček z větve i pratelný tampon

Napadlo vás někdy, jak obyčejné hygienické potřeby zatěžují planetu? A přitom... číst dále >

Sedmdesátiletá Mexičanka čeká dceru. Bude nejstarší matkou na světě

Sedmdesátiletá Mexičanka je zřejmě nejstarší těhotnou ženou na světě. Maria... číst dále >

Reklama